شکست FTC و پیروزی مایکروسافت در دادگاه

یک قدم نزدیک‌تر به تصاحب اکتیویژن

خرید اکتیویژن

دادگاه در پیامی با رد درخواست کمیسیون تجارت فدرال آمریکا، خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را تایید کرد.

در حالی که تا به امروز نهادهای نظارتی شماری از کشورها موافقت خود با معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت را اعلام کرده‌اند، اما کمیسیون تجارت فدرال آمریکا با طرح یک شکایت، ردموندی‌ها را به دادگاه کشاند. چند وقتی بود که جلسه رسیدگی به این پرونده در آمریکا برگزار شد و در پی آن، اطلاعات مهم و جالبی از پشت پرده‌ها درز دسترس عموم قرار گرفت.

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا معتقد است که مایکروسافت در صورت تصاحب اکتیویژن بلیزارد، از قدرت به دست آمده برای غلبه بر سایر حریف‌ها از جمله پلی استیشن سوءاستفاده می‌کند و این معامله در نهایت به ضرر صنعت بازی‌ها و گیمرها خواهد بود. این در حالی است که مایکروسافت با رد این ادعاها، مدعی است که خرید اکتیویژن بلیزارد به ارائه محتوای بیشتر در این حوزه کمک می‌‎کند.

حال ژاکلین اسکات کورلی، قاضی پرونده، ساعاتی پیش رای نهایی خود را صادر کرد. بر اساس نتیجه دادگاه، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا مدارک کافی برای اثبات اظهارات خود ارائه نکرده و به همین خاطر، دادگاه از خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت ممانعت نمی‌‎کند.

رای نهایی دادگاه به شرح زیر است:

مسئولیت دادگاه در خصوص این پرونده محدود است. ما باید تصمیم بگیریم که طبق شواهد و مدارک ارائه شده توسط کمیسیون تجارت فدرال آمریکا، آیا باید این معامله را بلوکه کنیم یا خیر! کمیسیون تجارت فدرال آمریکا نتوانست اسناد مهمی مبنی بر کاهش رقابت در بازار ارائه کند. بر خلاف این ادعاها، شواهد امر گویای این موضوع است که در صورت تکمیل این خرید، مشتریان بیشتری به محتوای اکتیویژن بلیزارد و کالاف دیوتی دسترسی پیدا می‌کنند. بر این اساس، درخواست مقدماتی جهت بلوکه کردن این معامله رد می‌شود.

با توجه به رای صادر شده از سوی دادگاه، شرکت مایکروسافت از این پس در ایالات متحده آمریکا مشکلی با خرید اکتیویژن بلیزارد نخواهد داشت و این معامله یک گام دیگر به تکمیل خود نزدیک‌تر شده است. اکنون، ردموندی‌ها باید اختلاف خود با نهاد نظارتی انگلستان و کانادا را برطرف کنند.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا