#مهسا_امینی

روند ساخت Hogwarts Legacy درگیر حاشیه‌ی جدیدی شده است

حاشیه‌ها امان نمی‌دهند

روند ساخت Hogwarts Legacy درگیر حاشیه‌ی جدیدی شده است سورنا رضایی ۰ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ اخبار بازی
روند ساخت Hogwarts Legacy

با توجه به گزارشی که اخیرا روی خروجی وب سایت Polygon قرار گرفت، روند ساخت Hogwarts Legacy درگیر حاشیه‌ی جدیدی شده است.

جی. کی رولینگ (J. K. Rowling)، به عنوان نویسنده‌ی رمان‌های هری پاتر و خالق فرنچایز Wizarding World شناخته می‌شود. او اواخر سال گذشته‌ی میلادی جملاتی را بیان کرد که خشم گروه بزرگی از کاربران مجازی را برانگیخت. آن‌ها معتقد هستند رمان‌نویس بریتانیایی در جملات خود به ترنس‌جندرها توهین کرده است. افزایش انتقادها و بازخوردهای منفی نسبت به رولینگ، نه تنها واکنش بازیگران سری فیلم‌های هری پاتر مانند دنیل ردکلیف (Daniel Radcliffe) و اما واتسون (Emma Watson) را برانگیخت، بلکه بخش سرگرمی‌های تعاملی وارنر را به انتشار یک بیانیه‌ی رسمی و شفاف‌سازی وادار کرد. آن‌ها در بیانیه‌ی خود صریحا اعلام کردند رولینگ به صورت مستقیم نقشی در توسعه‌ی Hogwarts Legacy ندارد. هدف از اعلام چنین موضوعی، جلوگیری از به وجود آمدن حواشی پیرامون محصول جدید آوالانچ سافتور بود.

لیام رابرتسون (Liam Roberston) یکی از روزنامه‌نگارهای حوزه‌ی ویدیو گیم است. او چندی پیش رشته توییتی را منتشر و به واسطه‌ی آن درباره‌ی ویدیوهای کانال یوتیوب تروی لویت (Troy Leavitt) صحبت کرد؛ فردی که در حال حاضر عضو استودیوی آوالانچ سافتور بوده و به عنوان طراح ارشد روی Hogwarts Legacy کار می‌کند. لویت در کانال شخصی خود ویدیوهایی با محوریت موضوعات حساسیت‌برانگیز و جنجالی تولید کرده است؛ برای مثال، او در یکی از ویدیوهای خود به دفاع از جان لستر (John Lasseter) پرداخت که چند سال قبل به آزار و اذیت جنسی زنان متهم و نهایتا از پیکسار اخراج شد. لستر یکی از چهره‌های مهم و تاثیرگذار در تاریخ استودیو بود. او طی سال‌های فعالیت خود آثار قابل‌توجهی را کارگردانی کرد که برای مثال می‌توان به Toy Story و Cars اشاره داشت.

محتوای جنجالی کانال یوتیوب تروی لویت به همین یک مورد خلاصه نمی‌شود. او در ویدیوهای دیگر خود به موضوعاتی مانند بزه فکری پرداخته و درباره‌اش بحث کرده است. یا در ویدیویی دیگر، درباره‌ی کمپین Gamergate صحبت کرد که اعضایش تعدادی از زنان فعال در صنعت ویدیو گیم را هدف گرفته و سعی داشتند آن‌ها را مورد اذیت و آزار قرار دهند. چندین سال از انتشار چنین ویدیوهایی می‌گذرد. با این حال، پرداخت به موضوعات جنجالی‌ای کافی بود تا رسانه‌های فعال در حوزه‌ی گیم درباره‌ی آن مطلب کار کنند. به این مورد، باید ادعای یک یوتیوبر را هم اضافه کرد. او مدعی شده بخش سرگرمی‌های تعاملی وارنر از تفکرات لویت اطلاع دارد اما اقدامی نمی‌کند.

ResetEra، یکی از معروف‌ترین فروم‌های ویدیو گیم است. کارمندان این وب سایت اخیرا تصمیم گرفته‌اند تمامی محتویاتی که به Hogwarts Legacy مربوط می‌شوند را حذف کنند؛ تصمیمی که تحت تاثیر صحبت‌های جنجالی جی. کی. رولینگ و قرار گرفتن ویدیوهای قدیمی تروی لویت در مرکز توجه‌ها اتخاذ شده است. آن‌ها با گروهی از کاربران فضای مجازی هم‌عقیده بوده و نمی‌خواهند به افزایش فروش محصولی کمک کنند که خالق فرنچایز و همچنین یکی از سازندگانش افکار منفی‌ای نسبت به دیگران دارند. در این میان، حتی تعدادی از کاربران تلاش دارند دیگران را به تحریم جدیدترین بازی ویدیویی مجموعه‌ی هری پاتر تشویق کنند.

در حال حاضر، باید منتظر ماند و دید بخش سرگرمی‌های تعاملی وارنر به حاشیه‌ی ایجاد شده پیرامون روند ساخت Hogwarts Legacy واکنشی نشان می‌دهد یا خیر. این بازی در حال حاضر برای انتشار در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۲ میلادی برنامه‌ریزی شده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا