جدول فروش هفتگی بریتانیا: بازگشت دوباره Call of Duty به صدر

عملکرد بازی‌های نینتندو تحسین‌آمیز است

پرفروش ترین بازی های هفته آخر آبان

انجمن بازی‌های ویدیویی انگلستان ساعاتی پیش جدول پرفروش ترین بازی‌های هفته آخر آبان ماه در منطقه بریتانیا را منتشر کرد که بازی Call of Duty: Modern Warfare بار دیگر به رتبه‌ی اول بازگشت.

سازمان سرگرمی‌های تعاملی بازی‌های ویدیویی انگلستان که وظیفه بررسی و تهیه‌ی جدول فروش هفتگی در بریتانیا را برعهده دارد، مثل همیشه از جدول پرفروش‌ترین بازی های هفته منتهی به 2 آذر پرده برداشت که بر اساس آن، اثر جدید شرکت اکتیویژن به نام Call of Duty: Modern Warfare با شکست دیگر آثار پرفروش هفته و صعود سه پله‌ای، دوباره خود را به جایگاه نخست جدول رسانده است. البته، این موضوع به معنی افزایش فروش بازی نیست و گزارش‌ها حاکی از آن است که میزان فروش این عنوان نسبت به هفته گذشته چیزی در حدود 16 درصد کاهش یافته است.

نسخه‌ی جدید سری جنگ ستارگان تحت عنوان Star Wars Jedi: Fallen Order در دومین هفته‌ی عرضه خود تن به جابه‌جایی نداده و همچنان رتبه دوم جدول را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که میزان فروش نسخه‌ی فیزیکی بازی در مقایسه با هفته‌ی اول انتشار با کاهش 47 درصدی روبه‌رو شده که موضوع دور از ذهنی نیست. بازی Pokémon Sword که هفته‌ی گذشته به صدرنشینی پی‌در‌پی اثر Call of Duty: Modern Warfare پایان داده بود، این بار به خاطر کاهش فروش 58 درصدی، با دو پله سقوط در رده‌ی سوم جدول قرار گرفته است. فروش دیگر نسخه جدید سری پوکمون یعنی Pokémon Shield نیز نزدیک به 65 درصد افت داشته که شاهد سقوط دو پله‌ای این عنوان و حضور آن در مکان پنجم جدول هستیم. البته، این آمار و ارقام یک موفقیت نسبتا خوبی برای شرکت پوکمون به شمار می‌رود، چرا که غالب آثار این مجموعه نظیر Sun and Moon در طول هفته دوم انتشار خود با کاهش فروش بیش از 70 درصدی مواجه می‌شوند. همچنین، باید در نظر داشت که برخلاف COD: MW، این اثر صرفا تقدیم کاربران کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ شده است.

رتبه‌ی چهارم جدول در اختیار جدیدترین نسخه شبیه‌ساز فوتبال شرکت الکترونیک آرتز یعنی FIFA 20 است که این بار با یک پله صعود، از رده پنجم به رده‌ی چهارم نقل مکان کرده است. گفتنی است که این عنوان از زمان انتشار خود تا به امروز در میان ده بازی پرفروش هفتگی حضور داشته و ظاهرا حالا حالاها رتبه‌های نخست چارت بریتانیا را از دست نخواهد داد. در میان کاهش میزان فروش برخی از عناوین ویدیویی، اثر Luigi’s Mansion 3 طی این هفته بیش از پیش مورد استقبال بازیکنان قرار گرفته و طبق گزارش‌ها، فروش آن قریب به 11 درصد نسبت به هفته قبلی افزایش پیدا کرده است. هرچند این رشد قابل قبول نتیجه تاثیرگذاری روی صعود بازی در چارت بریتانیا نگذاشته و این عنوان با حفظ رده قبلی، کماکان در مکان ششم دیده می‌شود.

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order
کاهش 47 درصدی فروش Star Wars Jedi: Fallen Order نسبت به هفته اول انتشار!

Mario Kart 8: Deluxe نیز در جریان این هفته روند فروش روبه‌ رشدی را تجربه کرده و به گفته‌ی سازمان سرگرمی‌های تعاملی بازی‌های ویدیویی انگلستان، فروش آن با افزایش 26 درصدی مواجه شده است. به لطف این عملکرد، بازی با جهش دو پله‌ای، رده‌ی هفتم را در اختیار دارد. نسخه نینتندو سوییچ بازی Minecraft به خاطر رشد 43 درصدی، مجددا به جمع ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا ملحق شده و این بار جایگاه هشتم را تصاحب کرده است. شبیه‌ساز ورزش‌های المپیک سال 2020 که به Mario & Sonic At The Tokyo Olympic Games 2020 معروف است، یک پله صعود را تجربه کرده و هم‌اکنون در رده‌ی نهم حضور دارد. در انتها، مکان دهم جدول نیز به بازی Fortnite: Darkfire Bundle تعلق دارد.

از دیگر نکات مهم گزارش این هفته می‌توان به شروع ضعیف بازی Football Manager 2020 اشاره کرد که در اولین هفته انتشار خود به قرارگیری در رده شانزدهم جدول اکتفا کرده است. افزون بر این، ساخته‌ی جدید هیدئو کوجیما یعنی Death Stranding نیز به خاطر کاهش فروش 51 درصدی، از حضور در جمع ده اثر پرفروش هفتگی ناتوان ماند و از جایگاه هشتم به جایگاه سیزدهم سقوط کرده است.

ادامه می‌توانید جدول پرفروش ترین بازی های هفته آخر آبان ماه در بریتانیا را همراه با جایگاه پیشین و شرکت ناشر مشاهده کنید. گفتنی است که جدول زیر بر اساس فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌ها تهیه شده است.

  • آغاز هفته: یک‌شنبه 26 آبان (17 نوامبر)
  • پایان هفته: شنبه 2 آذر (23 نوامبر)
تغییر جایگاهرتبه فعلیرتبه قبلینام بازیشرکت ناشر
14Call of Duty: Modern Warfareاکتیویژن
22Star Wars Jedi: Fallen Orderالکترونیک آرتز
31Pokémon Swordپوکمون
45FIFA 20الکترونیک آرتز
53Pokémon Shieldپوکمون
66
Luigi’s Mansion 3
نینتندو
79Mario Kart 8: Deluxeنینتندو
812Minecraftمایکروسافت
910Mario & Sonic At The Tokyo Olympic Games 2020سگا
1013Fortnite: Darkfire Bundleاپیک گیمز

حال، دیدگاه شما در رابطه با پرفروش ترین بازی های هفته آخر آبان ماه چیست؟ با توجه به شروع رویداد جمعه سیاه و اعمال تخفیف‌های وسوسه انگیز روی شماری از بازی‌های جدید و قدیمی، به نظر شما کدام اثر طی هفته‌ی آینده موفق به تصاحب جایگاه نخست جدول خواهد شد؟ آیا صدرنشینی Call of Duty: Modern Warfare بار دیگر ادامه پیدا می‌کند؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا