جدول فروش هفتگی بریتانیا: صدرنشینی Mario Kart 8: Deluxe

بازگشت Luigi's Mansion 3 به جمع ده بازی پرفروش هفته!

پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی چهارم خرداد

انجمن بازی‌های ویدیویی انگلستان چندی پیش جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی چهارم خرداد ماه در منطقه‌ی بریتانیا را به اشتراک گذاشت که از صعود شش پله‌ای و صدرنشینی دوباره‌ی بازی پرطرفدار Mario Kart 8: Deluxe حکایت دارد.

سازمان سرگرمی‌های تعاملی بازی‌های ویدیویی انگلستان که وظیفه‌ی بررسی و تهیه‌ی جدول فروش هفتگی بازی‌ها در بریتانیا را برعهده دارد، چندی پیش از جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته منتهی به بیست و چهارم خرداد ماه پرده برداشت که بر اساس آن، یکی از پرطرفدارترین آثار کنسول نینتندو سوییچ به نام Mario Kart 8: Deluxe در پی افزایش فروش هفتاد درصدی نسبت به هفته‌ی قبلی، با شش پله صعود موفق به تصاحب جایگاه نخست جدول شده است. نکته جالب اینجا است که این صدرنشینی در حالی صورت گرفته که نزدیک به سه سال از انتشار بازی برای کنسول هیبریدی سوییچ می‌گذرد. گفتنی است که اثر مذکور در بیشتر مواقع در جمع ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا حضور پررنگی داشته و تا به امروز فروش قابل توجهی را در سرتاسر جهان تجربه کرده است.

دیگر بازی پرفروش کنسول نینتندو سوییچ که به Ring Fit Adventure معروف است، در طول هفت روز اخیر تن به جابه‌جایی نداده و برای دومین بار متوالی در جایگاه دوم جدول به چشم می‌خورد. بد نیست یادآوری کنم که این عنوان هفته‌ی گذشته به خاطر افزایش فروش خیره‌کننده ۱۱۶۰ درصدی، بار دیگر به جمع ده اثر پرفروش هفتگی ملحق شد و مشابه‌ گزارش پیشین، جایگاه دوم جدول را به خود اختصاص داده است. با استناد بر گزارش‌ها، به نظر می‌رسد که تبلیغات جدید تلویزیونی نینتندو در افزایش چشم‌گیر فروش فروش این اثر تناسب اندام به شدت تاثیرگذار بوده و از آنجا که شماری از مردم انگلستان در حال سپری روزهای سخت قرنطینه و خانه نشینی هستند، این عنوان فارغ از جنبه‌ی سرگرمی، افراد را به ورزش کردن نیز تشویق می‌کند.

با توجه به اینکه در طول هفت روز اخیر هیچ بازی جدیدی روانه بازار نشده، تقریبا بازار فروش عناوین ویدیویی در انگلستان روزهای آرامی را پشت سر گذاشته است. جایگاه سوم این جدول، به صدرنشین هفته‌ی قبلی یعنی FIFA 20 تعلق دارد که متاسفانه اطلاعاتی در خصوص میزان افزایش و یا کاهش فروش این عنوان ورزشی در دسترس نیست. موفق‌ترین بازی شرکت راکستار گیمز (Rockstar Games) تحت عنوان Grand Theft Auto V کماکان به روند رو به رشد خود ادامه داده و این بار با صعود یک پله‌ای، خود را به رده‌ی چهارم جدول رسانده است. عنوان Animal Crossing: New Horizons که به لطف شروع قوی خود، در میان بازی‌های پرفروش تاریخ کنسول نینتندو سوییچ دیده می‌شود، طی این هفته با سقوط دو پله‌ای در مکان پنجم جدول قرار گرفته است.

جدیدترین اثر مجموعه‌ی کال اف دیوتی به نام Call of Duty: Modern Warfare در حالی که از زمان انتشار فروش قابل توجهی را در انگلستان و سایر نقاط جهان تجربه کرده و همواره در لیست ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا حضور داشته، این بار با دو پله سقوط، از رده‌ی چهارم به رده‌ی ششم جدول نقل مکان کرده است. کاهش فروش این عنوان چندان هم دور از انتظار نبود، چرا که به خاطر تعطیلی اغلب خرده‌فروشان، در هفته‌های اخیر فروش نسخه‌ی فیزیکی بازی‌ها به شدت کاهش یافته و در عوض فروش باندل کنسول‌ها با رشد زیادی روبه‌رو شده‌ است. از طرفی، از آنجا که اغلب شاهد اعمال تخفیف روی باندل بازی‌های انحصاری کنسول‌ها هستیم، تقریبا منطقی است که عنوان COD: MW در زمینه فروش قادر به رقابت با سایر عناوین انحصاری نباشد.

پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی چهارم خرداد
بازی Ring Fit Adventure علی‌رغم تغییرات جدول، جایگاه قبلی خود را حفظ کرد و برای دومین بار در رده‌ی دوم جا گرفت.

نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی ماینکرفت طی این هفته با جهش پنج پله‌ای، هم‌اکنون رده‌ی هفتم جدول را از آن خود کرده است. توجه داشته باشید که آمار فروش این بازی به دلیل ناشران مختلف، مختص یک پلتفرم خاص بوده و گزارشی از مجموع فروش این عنوان در تمامی پلتفرم‌ها در دست نیست. از این رو، بی‌شک در صورت احتساب فروش سایر نسخه‌ها از جمله رایانه‌ی شخصی و ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4، این عنوان در رده‌های بالاتر جدول حضور خواهد یافت.

بازی ماشین‌رانی Forza Horizon 4 در طول این هفته به خاطر کاهش قیمت باندل کنسول ایکس‌باکس سری ایکس، بار دیگر به جمع ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا برگشته و با صعود شش پله‌ای، در رده‌ی هشتم جدول به چشم می‌خورد. جدیدترین اثر کنسول نینتندو سوییچ تحت عنوان 51 Worldwide Games که هفته‌ی پیش کار خود را با قرارگیری در مکان ششم جدول آغاز کرده بود، در هفت روز اخیر با کاهش فروش هجده درصدی مواجه شده و طبع آن، در دومین هفته‌ی انتشار جایگاه نهم جدول را در اختیار خود گرفته است. بدون هیچ شک و تردیدی، افت فروش ۱۸ درصدی بازی نسبت به هفته‌ی قبلی نشان از عملکرد عالی آن دارد که به نظر می‌رسد بازی در دراز مدت همچنان جزء آثار پرفروش و پرطرفدار در میان گیمرها باشد. در انتها، Luigi’s Mansion 3 از رده‌ی شانزدهم به رده‌ی دهم جدول صعود کرده و دوباره نام خود را در میان ده عنوان پرفروش هفتگی انگلستان ثبت کرده است.

از دیگر نکات مهم گزارش این هفته می‌توان به خروج عناوین Star Wars Jedi: Fallen Order، اسپایدرمن و The Last of Us: Remastered از جمع ده بازی پرفروش هفته بریتانیا اشاره کرد. علاوه بر این، همان‌طور که مشاهده می‌کنید، فروش بازی‌های نینتندو در این هفته‌ به طور چشم‌گیری رشد داشته که همه این‌ها ناشی از افزایش موجودی کنسول نینتندو سوییچ در سرتاسر انگلستان است. جالب‌تر اینکه برخی از خرده‌فروشان از فروش جداگانه سوییچ خودداری کرده‌اند و در عوض این دستگاه را به همراه بازی‌های آن به فروش رسانده‌اند. به طور کلی، از میان چهل بازی پرفروش این هفته، پانزده اثر مربوط به عناوین شرکت ژاپنی نینتندو بوده که بی‌شک رقم قابل توجهی است.

لازم به ذکر است که شرایط قرنطینه‌ی اجباری، قوانین منع تردد و تعطیلی اغلب خرده‌فروشان بازی‌ها در انگلستان به دلیل شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا همچنان ادامه دارد و مردم این منطقه کماکان غالب روزها را در خانه به سر می‌برند. به همین خاطر، فروش بازی‌ها چه به صورت دیجیتالی و چه به صورت فیزیکی طی ماه گذشته با روند افزایشی مواجه شده و همچنین فروش کنسول‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و نینتندو سوییچ علی‌رغم اتمام چرخه‌ی عمر کنسول‌های نسل هشتم، رشد قابل توجهی داشته است.

در ادامه می‌توانید جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی چهارم خرداد ماه در بریتانیا را همراه با جایگاه پیشین و شرکت ناشر مشاهده کنید. گفتنی است که جدول زیر بر اساس فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌ها تهیه شده است.

  • آغاز هفته: یک‌شنبه ۱۸ خرداد (۷ ژوئن)
  • پایان هفته: شنبه ۲۴ خرداد (۱۳ ژوئن)
تغییر جایگاهرتبه فعلیرتبه قبلینام بازیشرکت ناشر
17Mario Kart 8: Deluxeنینتندو
22
Ring Fit Adventure
نینتندو
31FIFA 20الکترونیک‌آرتز
45
Grand Theft Auto V
راکستار گیمز
53
Animal Crossing: New Horizons
نینتندو
64
Call of Duty: Modern Warfare
اکتیویژن
712Minecraft (نیننتندو سوییچ)مایکروسافت
814Forza Horizon 4مایکروسافت
96
51 Worldwide Games
نینتندو
1016Luigi’s Mansion 3نینتندو

در انتهای این گزارش، دیدگاه شما در رابطه با پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی چهارم خرداد ماه چیست؟ با توجه به انتشار یکی از بزرگ‌ترین و صدالبته مورد انتظارترین آثار نسل هشتم یعنی The Last of Us Part II، به نظر شما این عنوان تا چه مدت در چارت بریتانیا حضور خواهد داشت؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا