بازی‌های آینده شرکت یوبیسافت بر پایه بلاکچین توسعه می‌یابند

یوبیسافت ظاهرا برنامه‌های زیادی استفاده از بلاکچین دارد

بازی‌های آینده شرکت یوبیسافت

طبق گزارشی که وب سایت International Business Times کار کرده، بازی‌های آینده شرکت یوبیسافت بر پایه بلاکچین ساخته خواهند شد.

جهان به صورت مداوم در حال تغییر بوده و مفاهیم قدیمی جای خود را به مفاهیم جدید می‌دهند. از مفاهیم جدیدی که طی دو دهه گذشته مطرح شده و توانسته‌اند به محبوبیت بالایی دست یابند، می‌توان به بلاکچین (Blockchain) و توکن غیرقابل معاوضه (Non-fungible token) اشاره کرد. بلاکچین، یک سیستم ثبت و ذخیره‌سازی اطلاعات است که از آن می‌توان برای تراکنش‌ها مالی بهره برد. این سیستم به خریدار و فروشنده اجازه می‌دهد معامله خود را بدون واسطه و به صورت مستقیم انجام دهند. از همه مهم‌تر، به دلیل ثبت دقیق اطلاعات امکان کلاهبرداری تقریبا وجود ندارد. بلاکچین در حال حاضر در تبادلات ارز‌های دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

NFT یک نوع دارایی دیجیتال بوده که برخلاف بیت کوین یا ریال در دسته دارایی‌های مثلی یا غیرقابل‌تعویض قرار می‌گیرد؛ برای مثال، شما می‌توانید اسکناس ۱۰۰۰۰۰ ریالی خود را با اسکناس ۱۰۰۰۰۰ ریالی فرد دیگری تعویض کنید چون ارزش مالی یکسانی دارند اما چنین گزاره‌ای برای توکن‌های غیرقابل‌ معاوضه صادق نیست. به بیان دیگر، هر کدام از آن‌ها ارزش مالی متفاوتی دارند. در ضمن، توکن‌های غیرقابل معاوضه بر پایه بلاکچین خرید و فروش می‎‌شوند.

طبق گزارشی که روی خروجی وب سایت International Business Times قرار گرفته، بازی‌های آینده شرکت یوبیسافت بر پایه بلاکچین و توکن‌های غیرقابل معاوضه توسعه می‌یابند. یوس گیلموت (Yves Guillemot) مدیرعامل ناشر فرانسوی درباره فناوری‌های نوظهور گفت:

همان‌طور که می‌بینید، صنعت ویدیو گیم به واسطه تحول‌هایی که صورت می‌گیرد به صورت منظم در حال تغییر است. ما بلاکچین را یکی از همین تحول‌ها می‌بینیم. این سیستم کاربران را قادر می‌سازد نه تنها محتوا را بدست آورند، بلکه صاحبش شوند. به نظر ما، بلاکچین باعث رشد صنعت خواهد شد.

فردریک دوگه (Frederick Duguet) مدیر ارشد مالی یوبیسافت بوده و سیستم کسب درآمدی که قرار است در بازی‌های آینده شرکت قرار بگیرد را Play-to-Earn خواند. او همچنین درباره هدف‌گذاری‌های شرکت گفت:

ما طی چند وقت اخیر با مشارکت شرکت‌های کوچک مشغول کار روی بلاکچین بوده‌ایم. می‌خواهیم یکی از بازیگران اصلی این حوزه باشیم.

به لطف بلاکچین و توکن‌های غیرقابل معاوضه، کاربران صاحب اصلی آیتم‌های داخل بازی شده و می‌توانند آن‌ها را تبادل کنند؛ برای مثال، تصور کنید یک بازی را مدت‌ها قبل به انتها رسانده و دیگر تمایلی برای تجربه‌اش ندارید. در چنین شرایطی، می‌توانید آیتم‌ها یا حتی XP داخل بازی را به کاربری بفروشید که تصمیم گرفته تجربه همان عنوان را آغاز کند. اگرچه اتفاق جالبی به نظر می‌رسد، ولو با آن مخالف بوده و چندی پیش اعلام کرد بازی‌هایی که از بلاکچین یا هر گونه ارز دیجیتالی استفاده می‌کنند، از پلتفرم حذف می‌شوند. در مقابل، اپیک گیمز قرار می‌گیرد که اعلام کرد بازی‌های برپایه این تکنولوژی مشکلی در عرضه به واسطه پلتفرمشان نخواهند داشت.

در انتها، بد نیست بدانید وب سایت The Verge اوایل سال جاری میلادی یک گزارش اختصاصی کار کرد و در آن مدعی شد بلاکچین عامل تولید و انتشار میلیون‌ها تن کربن دی اکسید است. نویسنده در بخش دیگری از مطلب تاکید کرد با ادامه داشتن این روند نقش بسزایی در افزایش دمای سیاره زمین خواهد داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا