ساخت بازی بتل رویال Splinter Cell لغو شده است

تنها چند هفته پیش از رونمایی

ساخت بازی بتل رویال Splinter Cell لغو شده است حمید توحیدلو ۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی
بازی بتل رویال Splinter Cell

بر اساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده، به نظر می‌رسد شرکت یوبیسافت در حال ساخت بازی بتل رویال از سری Splinter Cell بوده که پروسه توسعه آن را تنها چند هفته قبل از رونمایی لغو کرده است.

در ماه‌های گذشته شماری از هواداران یوبیسافت احساس می‌کردند که این کمپانی قرار است هر ماه یک بازی جدید چندنفره و آنلاین در سبک تیراندازی رونمایی کند. با این حال، این رویکرد چندان باب میل بازیکنان نبود و اعتراض‌های زیادی به آن وارد شد. از طرفی، این ناشر فرانسوی در ماه‌های قبل روزهای خوبی را سپری نمی‌کرد و فارغ از افت ارزش سهام، اختلاف‌ها میان کارمندان و احتمال اعتصاب آن‌ها حسابی یوبیسافت را به دردسر انداخته بود.

در پی این اتفاق‌ها، یوبیسافت به ناچار ساخت سه بازی معرفی نشده خود را لغو کرد که گویا یکی از این عناوین با نام رمزی Project Q شناخته می‌شد. در همین راستا، ساعاتی پیش یکی از کاربران انجمن ردیت که خود را یکی از حال یکی از کاربران بررسی‌کننده آثار یوبیسافت معرفی کرده، مدعی است که این کمپانی در گذشته روی ساخت بازی بتل رویال اسپلینتر سل مشغول به کار بوده است.

بر اساس ادعای این منبع آگاه، ظاهرا این بازی بتل رویال، Splinter Cell Hunters نام داشت که شامل حالت PvPvE با زاویه دید سوم شخص و همچنین مکانیسم‌های تیراندازی و استخراج می‌شد. گویا در هر یک از رقابت‌های بازی، در مجموع ۲۸ بازیکن در دو تیم در مقابل یکدیگر قرار می‌گرفتند.

بر اساس گزارش‌ها، هر تیم در هر رقابت باید برخی از اهداف مهم ترور را پیدا کرده و در قالب یک برنامه، آن‌ها را به قتل می‌رساندند. در طول این مسیر، آن‌ها باید بازیکنان تیم حریف و همچنین دشمنان کنترل شده توسط هوش مصنوعی را نیز از بین ببرند. بعد از ترور موفقیت‌آمیز، باید به سمت انبار داده‌ها رفته و پس از استخراج منابع لازم، خود را زنده به محل هلی‌کوپتر برسانند. در این صورت، آن‌ها نقشه را ترک کرده و پیروز رقابت خواهند بود.

ماجرا صرفا به این موارد خلاصه نشده و اگر بازیکنی در جریان این ماموریت کشته می‌شد، به عنوان یک مزدور با یک لوداوت ویژه به بازی برمی‌گشت. از طرفی، فردی که بازیکن حریف را به قتل می‌رساند، به عنوان جاسوس شناخته می‌شد. به علاوه، امکان کشتن هم تیمی نیز در بازی وجود داشت که در این صورت بازیکن لقب خائن را دریافت می‌کرد.

آن‌طور که این منبع ادعا کرده، روند ساخت بازی بتل رویال Splinter Cell به خوبی طی می‌شد، اما شرکت یوبیسافت چند هفته قبل از رونمایی، پروسه تولید آن را به کلی لغو کرد. متاسفانه این کاربر علت اصلی لغو ساخت و عرضه بازی را مشخص نکرده و جزئیاتی بیشتری در این زمینه ارائه نکرده است.

دقت داشته باشید که شرکت یوبیبسافت تا به این لحظه واکنشی از خود در قبال ادعای فوق نشان نداده و هیچ کدام یک از منابع رسمی نیز این گفته‌ها را تایید یا تکذیب نکرده است. بر این اساس، هنوز نمی‌توان با قاطعیت درباره ساخت و لغو بازی بتل رویال از سری اسپیلنتر سل اظهار نظر کرد و طبق معمول باید منتظر انتشار خبرهای رسمی از سوی فرانسوی‌ها باشیم.

لازم به ذکر است که یوبیسافت پیش‌تر توسعه بازی واقعیت مجازی Splinter Cell را نیز لغو کرد. با این حال، اعضای این کمپانی در حال حاضر روی توسعه نسخه ریمیک بازی اول اسپیلنتر سل فعالیت می‌کنند. این بازی در حال حاضر مراحل ساخت ابتدایی خود را با استفاده از موتور داخلی اسنو دراپ انجین در شعبه تورنتو استودیوی بازی‌سازی یوبیسافت طی می‌کند و طبق اظهارات تیم سازنده، نباید به این زودی‌ها منتظر عرضه آن بود.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با لغو ساخت بازی بتل رویال Splinter Cell چیست؟ به نظر شما، آیا یوبیسافت در آینده روند توسعه این بازی را از سر می‌‎گیرد؟ شما چه انتظارهایی از آینده مجموعه اسپیلنتر سل دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا