اقدام خیرخواهانه بازیسازان برای کمک به آسیب دیدگان آتش سوزی استرالیا

یوبیسافت و اکتیویژن دست به کار شدند

آتش سوزی استرالیا

شرکت‌های یوبیسافت، بانجی، کرایتیوو و اکتیویژن تصمیم گرفته‌اند تا در اقدامی خیرخواهانه، مبلغ‌هایی را برای مهار آتش سوزی استرالیا و کمک به آسیب دیدگان اهدا کنند.

متاسفانه از چند وقت پیش آتش‌سوزی عظیمی در استرالیا به راه افتاد که تاکنون پنج ایالت شرقی این کشور را در بر گرفته است. حجم آتش‌سوزی‌ها بسیار بالا بوده و نه تنها بسیاری از مردم آواره شده‌اند، بلکه تعداد قابل‌توجهی هم جان خود را از دست داده‌اند. در این میان، یک میلیارد جانور کشته شده و بیش از ۳۰ گونه‌ی گیاهی و جانوری هم به‌طور کامل منقرض شده‌اند. متاسفانه ابعاد فاجعه به همین‌ها ختم نشده و تاکنون ۶ میلیون هکتار جنگل هم به خاکستر تبدیل شده است.

در شرایطی که تعداد زیادی از نهاد و سازمان‌های جهانی مشغول جمع آوری کمک برای مهار آتش سوزی و کمک به آسیب دیدگان هستند، شعبه‌ی استرالیای یوبیسافت تصمیم گرفته است تا مبلغ ۳۰ هزار دلار به صلیب سرخ این کشور اهدا کند. مبلغ مورد نظر قرار است به آسیب دیدگان این فاجعه‌ی عظیم پرداخت شود. کاربران از یوبیسافت درخواست کرده بودند تا آیتم‌هایی را در فروشگاه داخل بازی‌ها قرار دهد که درآمد حاصل از فروش آن‌ها به سازمان‌های مربوطه اهدا شود. از آن‌جایی که طراحی چنین آیتم‌هایی و قرار دادنشان در فروشگاه فرایندی زمانبر بود، یوبیسافت تصمیم گرفت تا چنین مبلغی را مستقیما به صلیب سرخ استرالیا اهدا کند.

یوبیسافت، تنها شرکت بازیسازی نیست که دست به چنین اقدام خیرخواهانه‌ای زده است. بانجی مشغول آماده‌ سازی یک کمپین فروش تی‌شرت است که تمامی درآمد حاصل از آن به دو سازمان NSW Rural Fire Service و WIRES Wildlife Rescue اهدا می‌شود. این کمپین از تاریخ ۲۶ دی ماه (مصادف با ۱۶ ژانویه) آغاز شده و تا ۲۹ بهمن (مصادف با ۱۸ فوریه) ادامه خواهد داشت. کارمندان بانجی فعلا مشغول طراحی تی‌شرت هستند و به‌زودی طرح اولیه را در فضای مجازی منتشر خواهند کرد. در ضمن، آن دسته از افرادی که این تی‌شرت را پیش‌خرید کنند، یک کد دریافت خواهند کرد که به‌واسطه‌ی آن می‌توان به نشان Star Light, Star Bright در بازی Destiny 2 دسترسی پیدا کرد.

اکتیویژن با دیگر فعالان صنعت گیم همراستا شده و بیانیه‌ی مشابهی را منتشر کرده است. این ناشر اعلام کرده است تمامی درآمد حاصل از فروش بسته‌ی Outback Relief در بازی Call of Duty: Modern Warfare به آسیب دیدگان آتش سوزی استرالیا اهدا خواهد شد. این بسته ۲۰ دلار قیمت داشته و شامل آیتم‌های تزئینی از جمله یک اسکین اپراتور و یک بلوپرینت لجندری برای سلاح اسنایپر می‌شود. طبق اعلام ناشر سری بازی‌های ندای وظیفه، این کمپین تنها تا ۲۶ دی ماه (مصادف با ۱۶ ژانویه) فعال بوده و درآمد حاصل از فروش بسته‌ی Outback Relief پس از این تاریخ به سازندگان تعلق می‌گیرد. بنابراین اگر قصد کمک دارید، بهتر است عجله کنید.

در این میان، استودیو و شرکت‌های کوچک هم سعی دارند تا در این اقدامات خیرخواهانه سهم کوچکی داشته باشند. برای مثال، می‌توان به استودیوی کرایتیوو (Crytivo) اشاره کرد. سازنده‌ی بازی The Universim با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد اگرچه آن‌ها سازمان کوچکی محسوب می‌شوند اما سعی دارند تا جای ممکن به بهبود شرایط موجود کمک کنند. در همین راستا، درآمد دو ماه فروشگاه خود و همچنین ۳۰ درصد از درآمد حاصل از فروشگاه استیم را به بازسازی خانه‌های تخریب شده، پشتیبانی از آتش نشان‌ها و سازمان‌های مرتبط با محیط زیست اختصاص خواهند داد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا