#مهسا_امینی

تغییراتی در تکنیک پرش-شلیک در Call of Duty: Black Ops Cold War ایجاد شد

اعتراض‌های گروهی از کاربران نتیجه داد

تکنیک پرش-شلیک در Black Ops Cold War

در پی اعتراض‌های کاربران، استودیوی تری‌آرک سرانجام تکنیک پرش-شلیک در Call of Duty: Black Ops Cold War را نرف کرد.

پرش-شلیک، یکی از تکنیک‌های بسیار کارآمد در Call of Duty: Black Ops Cold War به شمار می‌رود. وقتی کاربر به حضور دشمن در یک نقطه مشکوک شده، به محض رسیدن پریده و در همین حین شروع شلیک می‌کند. پرش باعث می‌شود دقت دشمن در نشانه‌گیری کاهش یافته و احتمال اینکه سر کاربر مورد هدف قرار بگیرد بسیار کمتر شود. گروهی از کاربران معتقد هستند پرش-شلیک جایگاهی در مجموعه‌ی کال آو دیوتی نداشته و هیچ کس نباید از آن استفاده کند. در مقابل، گروهی دیگر قرار می‌گیرد که اعضای آن می‌گویند پرش-شلیک بخشی از گیم‌پلی بوده و هر فردی می‌تواند از آن بهره ببرد.

تری‌آرک به واسطه‌ی آپدیت چهار فوریه، تکنیک پرش-شلیک در Call of Duty: Black Ops Cold War را نرف کرد. استودیوی آمریکایی چندی پیش بیانیه‌ای را در فضای مجازی منتشر کرده بود که تغییرات و بهبودهای آپدیت جدید در آن شرح داده شده بود. نکته‌ی جالب این جا است که بیانیه‌ی مزبور هیچ اشاره‌ای به نرف شدن تکنیک پرش-شلیک را شامل نمی‌شود. با وجود مخفی‌کاری تیم توسعه، کاربران به سرعت متوجه‌ی تغییر شده و آن را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند. البته تری‌آرک شب گذشته لیست تازه‌ای از تغییرات و بهبودهای آپدیت جدید را به اشتراک گذاشته که در آن به نرف شدن پرش-شلیک اشاره شده است.

قبل از آپدیت چهار فوریه، کاربران به محض پرش و فرود روی زمین می‌توانستند به دویدن ادامه داده و به سمت جهت مورد نظر حرکت کنند. بعد از آپدیت، تغییر کوچکی به وجود آمده که چنین اجازه‌ای را نمی‌دهد. وقتی کاربر پرید و روی زمین فرود آمد، برای چند لحظه ثابت بوده و قابلیت حرکت در جهت مد نظر را ندارد. به غیر از این مورد، هیچ تغییر دیگری به وجود نیامده و ارتفاع و طول پرش همانند گذشته است. البته تری‌آرک در بیانیه‌ی دیشب خود تاکید داشت با گذر زمان و بر اساس بازخوردهای دریافتی، مدت زمان ثابت ماندن را تغییر خواهد داد.

مانند نسخه‌های پیشین، Call of Duty: Black Ops Cold War از دو بخش تک‌نفره و چندنفره تشکیل شده است. داستان در بحبوحه‌ی جنگ سرد جریان داشته و حول محور گروهی از نظامیان آمریکایی می‌چرخد که قصد دارند نقشه‌های یک جاسوس شوروی را نقش بر آب کنند. او می‌خواهد با اقداماتی شرایط را به نفع کشور خود تغییر دهد. تیم بازاریابی تمرکز قابل‌توجهی روی کمپین و جذابیت آن داشت. با این حال، بازخوردهای کاربران نسبت داستان چندان مثبت نبوده است. در مقابل، بخش جندنفره قرار می‌گیرد که عملکردی مطابق انتظار داشت. Black Ops Cold War هم اکنون برای کنسول‌ها نسل هشتم، نهم و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا