آیا تنها راه برداشتن سایه شخصیت تونی استارک از دنیای سینمایی مارول عوض کردن بازیگر است؟

شاید یک استارک متفاوت، از جهانی ناشناخته

آیا تنها راه برداشتن سایه شخصیت تونی استارک از دنیای سینمایی مارول عوض کردن بازیگر است؟

شخصیت تونی استارک (Tony Stark) طی دهه گذشته در دنیای سینمایی مارول نقش کلیدی و بسیار مهمی را داشته و سایه‌ای بزرگ را روی سایر آثار هم انداخته است. با این وجود، آیا پس از وقایع Endgame آوردن یک مرد آهنی جدید برای ادامه داستان لازم خواهد بود؟

اولین فیلم از دنیای سینمایی مارول براساس خط زمانی با Captain America: The First Avenger شروع شد، اما در حقیقت این سری Iron Man بود که به MCU جهت داد. شخصیت مرد آهنی طی دهه گذشته در ۱۱ فیلم از دنیای سینمایی مارول حاضر شد و همچنین برای گروه انتقام‌جویان، در واقع مثل یک دست پشت پرده که همه چیز را کنترل می‌کند و خود هم درگیر مسائل می‌شود عمل کرد. با این حال، نکته قابل توجه اینجاست که به گفته خود او، در نهایت بخشی از ماجراجویی‌های یک فرد، پایان آن است و به همین ترتیب نیز داستان مرد آهنی در فیلم Avengers: Endgame بالاخره به آخر رسید. رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr.) طی این مدت شخصیت تونی استارک را با هنرنمایی خود، به بیشترین حد ممکن معروف و بزرگ کرد و داستان او را به یک سرانجام تلخ، اما ابرقهرمانانه رساند. ولی آیا این پایان کار استارک در دنیای سینمایی مارول است؟ هرگز!

در حال حاضر در فیلم‌ها و سریال‌های بعد از Endgame، تاثیرات شخصیت تونی استارک به حدی زیاد است که هنوز هم نام او تقریبا در تمامی آثار به هر نحوی دیده با شنیده می‌شود. همچنین سریال‌هایی مانند Armor Wars و Iron Heart نیز کاملا درباره تونی استارک و میراثی هستند که او از خود به جای گذاشته است؛ Armor Wars کاملا درباره گجت‌ها و تجزیه تکنولوژی او بوده و Iron Heart نیز شخصیت ریری ویلیامز (Riri Williams) به عنوان نوجوانی که دوست دارد مثل مرد آهنی زره خود را بسازد، معرفی خواهد کرد. این در حالی است که رابرت داونی جونیور برای همیشه با نقش تونی استارک خداحافظی کرده و حتی تمامی بازیگران همکار خود در پروژه‌های دنیای سینمایی مارول را هم در فضای مجازی آنفالو کرده است! با این حساب، آیا عوض کردن بازیگر می‌تواند دوباره این شخصیت را به MCU هدیه دهد؟

البته نکته‌ای که درباره این خبر وجود دارد، این است که در خط زمانی اصلی دنیای سینمایی مارول شاید هرگز سازندگان نتوانند آنچه که رابرت داونی جونیور از خود به جای گذاشت را کنار بزنند. شخصیت تونی استارک در جهان اصلی جان خود را فدا کرد و این یک مورد انکار نشدنی است. همچنین امکان ندارد که یک تونی استارک دیگر در همین جهان حاضر شود! اما با وجود با مولتی‌ورس و وسط کشیدن جهان‌های موازی، همانطور که توبی مگوایر و اندرو گارفیلد می‌توانند در کنار تام هالند نقش اسپایدرمن را داشته باشند، یک یا حتی چند بازیگر دیگر نیز می‌توانند تونی استارک دنیایی دیگر باشند.

برای مثال در حال حاضر شایعات بسیاری درباره این جریان وجود دارد که احتمالا تام کروز (Tom Cruise)، بازیگر بعدی نقش شخصیت تونی استارک در فیلم‌های بعدی مارول، مانند Doctor Strange 2 خواهد بود. در گذشته قرار بوده تا قبل از رابرت داونی جونیور از کروز برای ایفای نقش شخصیت مرد آهنی استفاده شود، اما خود او اعلام کرده که داونی بهترین انتخاب برای همین نقش بوده و خواهد بود. با این وجود، حال که دیگر این بازیگر از صحنه کنار رفته و جای خالی را برای حضور بازیگری دیگر باز گذاشته، هیچ بعید نیست که تام کروز یا حتی مایک وینگرت (Mick Wingert) صداپیشه تونی استارک در سریال What If…? در آثار بعدی حاضر شود.

در حال حاضر استودیو مارول بعد از به وجود آمدن مولتی‌ورس می‌تواند به هر روشی که خواست شخصیت تونی استارک را در لایو اکشن، با بازیگری متفاوت دوباره روی پرده سینما ببرد. اما اینکه چه زمان، چه فیلمی یا چه سریالی هنوز مشخص نیست. اما این قضیه قطعی خواهد بود که تونی استارک جدید، از جهانی موازی می‌آید، نه خط زمانی اصلی MCU.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا