#مهسا_امینی

بازیگر Forrest Gump از اهمیت بالای MCU در سینمای امروز می‌گوید

تام هنکس: مارول، ناجی صنعت فیلم

بازیگر Forrest Gump

تام هنکس بازیگر Forrest Gump در بخشی از مصاحبه‌ی اخیر خود با وب سایت Collider به اهمیت بالای MCU در سینمای امروز پرداخت.

دنیای سینمایی مارول یا Marvel Cinematic Universe را می‌توان یکی از مهم‌ترین اتفاقات سینما طی دو دهه‌ی اخیر دانست. این فرنچایز با اکران Iron Man محصول سال ۲۰۰۸ میلادی کار خود را به آغاز کرد و به واسطه‌ی اکران The Incredible Hulk و Iron Man روند رو به رشد خود را ادامه داد تا امروز به یکی از مهم‌ترین فرنچایزهای سینمایی تاریخ تبدیل شود. محصولات کمیک بوکی مارول نه تنها تحسین منتقدان و مخاطبان را برانگیخته‌اند، بلکه در زمینه‌ی تجاری هم عملکرد بی‌نظیری را از خود بر جای گذاشته‌اند. علاوه بر این، آن‌ها باعث شدند تا مفهوم دنیای مشترک (Shared Universe) مورد توجه سینماگران قرار گرفته و شاهد خلق دنیاهای سینمایی مختلف از جمله دی‌سی باشیم.

تام هنکس (Tom Hanks) یکی از بازیگران بزرگ سینما است که در طول سال‌های فعالیت خود به موفقیت‌های بزرگی مانند دریافت جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر مرد دست یافت. او از لحاظ تجاری هم در گروه هنرپیشه‌های موفق قرار دارد. فیلم‌های هنکس در مجموع بیش از ۹ میلیارد و ۹۶۰ میلیون دلار فروش داشته‌اند. بازیگر فیلم Saving Private Ryan چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Collider انجام داد. وقتی بحث سینما و وضعیت کنونی آن به میان آمد، هنکس گفت صنعت فیلمسازی به لطف فرنچایزهای بلاک‌باستر از جمله دنیای سینمایی مارول فاصله‌ی زیادی تا نابودی داشته و در حال حاضر جای نگرانی نیست. در ادامه می‌توانید صحبت‌های بازیگر Forrest Gump را مطالعه کنید:

موعد تغییرات گسترده در صنعت سینماداری فرا رسیده است. آیا سالن‌های سینما در آینده وجود خواهند داشت؟ قطعا وجود خواهند داشت. فکر می‌کنم وقتی سالن‌ها باز شده و به صورت کامل فعال شوند، سینماداران آزاد بیشتری در انتخاب فیلمی که می‌خواهند به نمایش بگذارند خواهند داشت. [با رخ دادن این اتفاق] فیلم‌های بلاک‌باستر بر پرده‌های نقره‌ای حکفرما خواهند بود.

احتمالا News of the World یکی از آخرین فیلم‌هایی باشد که درباره‌ی موضوعات بزرگسالانه صحبت می‌کند و به سینماها می‌آید. چون بعد از این [همه‌گیری ویروس کرونا]، به جهت تضمین حضور مردم در سینماها تنها فرنچایزهای بزرگ مانند مارول را روی پرده‌ی نقره‌ای خواهیم داشت.

اگرچه طی هفته‌های اخیر شرکت‌های مختلف از واکسن‌های خود به منظور مقابله با کرونا رونمایی کرده‌اند اما احتمال اینکه ایمنی جمعی طی ماه‌های آتی حاصل شود به دو دلیل بسیار پایین است: دلیل اول، به سرعت تولید واکسن‌های مورد نیاز مربوط می‌شود که چندان بالا نیست. از همین رو، امکان تولید تعداد زیادی واکسن در کوتاه مدت وجود ندارد؛ دلیل دوم، با عدم اطمینان از تاثیرگذاری واکسن‌ها مربوط می‌شود. اگرچه نتایج اولیه امیدبخش بوده‌اند اما باید دید واکسن‌ها در بلند مدت تاثیرگذار هستند یا خیر.

استودیوهایی مانند مارول حاضر نیستند آثار بلاک‌باسترها خود را در در شرایط کرونایی به سینماها بیاورند. از همین رو، با پایان یافتن همه‌گیری شاهد رونق دوباره‌ی سالن‌های تماشای فیلم و ثبت رقم‌های بالا در باکس آفیس خواهیم بود.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا