برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

مدال های المپیک توکیو ۲۰۲۰: ساخته شده از چیزی که فکرش را نمی‌کنید!

ساختن مدال المپیک از گوشی‌های هوشمند بازیافتی

مدال های المپیک توکیو ۲۰۲۰: ساخته شده از چیزی که فکرش را نمی‌کنید! ۰ ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ اخبار فناوری کپی لینک
المپیک توکیو

مدال‌های المپیک توکیو و پارا المپیک همگی از دستگاه‌های الکترونیکی بازیافتی ساخته شده‌اند و این موضوع بدان معنی است که بسیاری از مردم در ساخت این مدال‌ها نقش داشته‌اند.

ورزشکارانی که در المپیک شرکت کردند بر اساس عملکرد خود در مسابقات مختلف می‌توانند یکی از سه مدال برنز، نقره و طلا را دریافت کنند. حدود دو سال پیش پروژه مدال توکیو شروع شد و از آن زمان تا قبل از شروع شدن المپیک حدود ۷۸٬۹۸۵ تن دستگاه الکترونیکی جمع آوری شد که این مقدار شامل ۶.۲۱ میلیون گوشی هوشمند است.

پس از جمع آوری این میزان دستگاه الکترونیکی تصمیم گرفته شد که ۵ هزار مدال از این مقدار گوشی هوشمند و گجت ساخته شود. عناصر اصلی طلا، نقره و برنز همگی از طریق ذوب به دست می‌آیند که این فرآیند باید انجام بگیرد تا استخراج فلز پایه انجام شود.

بر اساس گزارش منتشر شده از وب سایت رسمی المپیک توکیو این اولین باری است که در تاریخ برگزاری المپیک مدال‌ها با استفاده از فلزهای بازیافتی ساخته می‌شوند. به علاوه شهروندان توکیو برای انجام این کار بسیار تلاش کردند و توانستند تا برای اولین بار در تاریخ برگزاری المپیک نقشی در ساخت مدال‌ها داشته باشند.

مدال‌های بازیافتی تنها بخشی از قسمت جالب المپیک ۲۰۲۱ بود؛ زیرا بسیاری از محل‌های اقامتی برای ورزشکاران از مقوا بازیافتی ساخته شده است. دلیل این موضوع فعلا مشخص نیست و تنها چند شایعه تکذیب شده در رابطه با این موضوع وجود دارد.

در توکیو چند اقدام عجیب در رابطه با برگزاری المپیک صورت گرفت؛ برای مثال در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۰۰ میلیون دلار هزینه شد تا یک ورزشگاه مناسب برای بازی‌های المپیک Pyeongchang ساخته شود، اما پس از اتمام بازی‌ها این ورزشگاه به دلایل مختلف تخریب شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments