#مهسا_امینی

اپل بازار ارزهای دیجیتال را بررسی می کند

تیم کوک: برنامه‌ی فوری برای سرمایه‌گذاری در بازار رمزارز نداریم

بررسی ارزهای دیجیتال توسط اپل

یک آگهی شغلی که در اوایل سال جاری از سوی شرکت اپل منتشر شد، نشان‌دهنده‌ی بررسی ارزهای دیجیتال توسط اپل بود. ظاهراً، اپل برای سرمایه‌گذاری در این حوزه، یا حداقل ارائه پشتیبانی از آن برنامه‌هایی دارد.

اکنون تیم کوک (Tim Cook)، مدیر عامل اپل، در مصاحبه‌ای با اندرو راس سورکین (Andrew Ross Sorkin)، به‌عنوان بخشی از کنفرانس آنلاین دیل بوک (DealBook)، این موضوع را تایید می‌کند.

به گفته‌ی کوک، رمزارز موضوعی است که اپل فعلاً در حال تحقیق و بررسی آن است، اما به این معنی نیست که مدیران شرکت برنامه‌های فوری برای سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال داشته باشند.

کوک اظهار می‌کند، ما در حال بررسی ارزهای دیجیتال هستیم، اما لزوماً برای سرمایه‌گذاری در این زمینه برنامه‌های فوری نداریم. دلیل اینکه تاکنون دست نگه داشته‌ایم این نیست که من شخصاً در زمینه‌ی رمرزارز سرمایه‌گذاری نمی‌کنم. بلکه، به این دلیل است که تصور نمی‌کنم کسی سهام اپل را بخرد.

او همچنین افزود، من قصد ندارم در آینده‌ی نزدیک برای فروش محصولات اپل از ارز دیجیتال استفاده کنم.

در حال حاضر، اپل به‌صورت رسمی از ارز دیجیتال پشتیبانی نمی‌کند. با این حال، در اوایل سال جاری از طریق بیت‌پی، کاربران Apple Pay می‌توانستند از هر ارز دیجیتالی که دارند برای خرید استفاده کنند.

این اولین بار نیست که کوک در صحبت‌هایش بررسی ارزهای دیجیتال توسط اپل را فاش می‌کند. پیش‌تر در سال ۲۰۱۹، جنیفر بیلی (Jennifer Bailey)، معاون رئیس شرکت Apple Pay، توجه‌اش به ارزهای دیجیتال را اظهار کرده بود. بیلی گفته بود، که شرکت او چشم‌اندازی طولانی‌مدت برای ارزهای مجازی پیش‌بینی می‌کند. اما اینکه رمزارزها دقیقاً چگونه در فروش یک محصول یا خدمات عمل می‌کنند، نیاز به تحقیق و بررسی دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا