فیلم Black Widow 2 همان عنوان Thunderbolts خواهد بود

دنباله‌ای بدون بلک ویدو

فیلم Black Widow 2

به گفته یکی از عوامل سازنده عنوان مورد انتظار Thunderbolts‌ به نظر می‌رسد که این اثر سینمایی، به نحوی حکم فیلم Black Widow 2 را خواهد داشت.

چند سال پیش بود که دیدیم یک فیلم اسپین آف با عنوان Black Widow در قالب یک اثر سینمایی در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول اکران شد. این اثر که قرار بود تا سرگذشت بلک ویدو را به تصویر بکشد، نشان داد که زندگی ناتاشا رومانوف (Natasha Romanoff) به چه صورت بوده و با خانواده مرموز او بیشتر آشنا شویم.

در واقع ناتاشا رومانوف در فاز اول دنیای سینمایی مارول به عنوان یک مامور سازمان شیلد معرفی شده بود و به همین واسطه نیز اطلاعات زیادی درباره پیشینه او در دسترس بینندگان قرار نگرفته بود. اما عنوان Black Widow سعی کرد تا موضوع پیشینه این شخصیت را کمی توضیح دهد؛ بخصوص به دلیل اینکه او در فیلم Avengers: Endgame کشته شده و محبوبیت تازه‌ای بین طرفداران پیدا کرده بود.

در فیلم نه چندان موفق Black Widow ما با شخصیت‌های بسیاری آشنا شدیم که یکی از آن‌ها یلینا بلوا (Yelena Belova)، خواهر ناتاشا بود. همچنین پدر او که با عنوان رد گاردین (Red Guardian) شناخته می‌شود نیز در این اثر سینمایی معرفی شد و فهمیدیم که ظاهرا قدرت‌هایی مشابه با استیو راجرز (Steve Rogers) یا همان کاپیتان آمریکا (Captain America) را دارد. با این حال، نکته قابل توجه اینجاست که این شخصیت‌ها در کنار چند کاراکتر دیگر، قرار است تا برای فیلمی تحت عنوان Thunderbolts دوباره کنار یکدیگر جمع شوند، در حالی که عوامل سازنده، این فیلم را Black Widow 2 می‌دانند.

به تازگی مدیر بخش هنری استودیو مارول (Marvel Studios)، اندی پارک (Andy Park) در فضای مجازی اعلام کرده که داستان فیلم‌های Black Widow و Thunderbolts خیلی به یکدیگر نزدیک هستند و این اثر سینمایی، در واقع نوعی دنباله مانند چیزی که برای فیلم Black Widow 2 در نظر گرفته شده بود، است.

به هر حال می‌دانیم که تاناشا رومانوف در فیلم انتقام جویان 4 جان خود را برای نجات نیمه پاک شده جهان فدا کرد و به همین دلیل نیز سازندگان نمی‌توانستند یک دنباله مستقیم با نام Black Widow 2 را برای ادامه داستان این اثر سینمایی بسازند. اگر هم قرار بود که تحت هر شرایطی بلک ویدو 2 ساخته شود، قاعدتا باید داستان آن در قالب یک اسپین آف دیگر روایت می‌شد.

داستان فیلم Thunderbolts – Black Widow 2 درباره چه چیزی خواهد بود؟

در حال حاضر چیزی به صورت رسمی درباره داستان فیلم مورد انتظار تاندربولتس اعلام نشده، اما به نظر می‌رسد که در این اثر سینمایی، قرار است تا یکبار دیگر شاهد روی واقع‌گرایانه دنیای سینمایی مارول در آن باشیم؛ جایی که کمتر خبر از جادو و اتفاقات عجیب و غریب است و مبارزه‌های تن به تن و جذاب، توسط بدلکاران حرفه‌ای به نمایش گذاشته می‌شود.

داستان این اثر ممکن است درباره جنگ تازه‌ای باشد که بر سر آدامانتیوم (Adamantium) به راه افتاده باشد؛ فلزی که روی همان سلستیال (Celestial) کشته شده روی زمین پیدا می‌شود و به زودی نبردهای بسیاری بین دولت‌ها را برای کسب آن، به دنبال خواهد داشت. تاندربولتس گروهی از آنتی هیروها هستند که به صورت قراردادی، برای مجموعه‌ای خاص یا دولت کار می‌کنند و ماموریت‌های ویژه‌ای را انجام می‌دهند.

با این حال، نکته قابل توجه اینجاست که برخی از اعضای این تیم، عملا افرادی هستند که در Black Widow با آن‌ها آشنا شده بودیم و حال برای ایفای نقش‌های خود باز می‌گردند. تسک مستر (Task Master)، رد گاردین، یلینا بلوا، جان واکر (John Walker) و سرباز زمستان (Winter Soldier)، اعضای تایید شده این گروه هستند.

فیلم Black Widow 2 یا همان Thunderbolts در فاز پنجم دنیای سینمایی مارول و در تاریخ ۵ مرداد ۱۴۰۳ (۲۶ جولای ۲۰۲۴) اکران خواهد شد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا