شخصیت تسک مستر

بیوگرافی شخصیت تسک مستر | شخصیت منفی فیلم Black Widow

قتل به سبک تقلید

1%
  • 0/10
بیوگرافی شخصیت تسک مستر | شخصیت منفی فیلم Black Widow ۲ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ مقاله (کامیک) کپی لینک

شخصیت تسک مستر (Task Master) کسی است که در فیلم جدید دنیای سینمایی مارول یا همان فیلم Black Widow به عنوان یکی از نقش‌های منفی حضور پیدا کرده و حتی سعی می‌کند تا ناتاشا رومانوف (Natasha Romanoff) و یارانش را بکشد! به همین منظور نیز قصد داریم تا در این مطلب نگاهی به سرگذشت این کاراکتر مرموز و عجیب بیندازیم.

شخصیت تسک مستر در واقع کاراکتری است که در دنیای کمیک‌های مارول از سال ۱۹۸۰ وارد کتاب‌های مصور و داستان‌های انتقام‌جویان شده و معمولا برای گروهک‌های شروری کار می‌کند که برای انجام دادن ماموریت‌های سخت به او پول می‌دهند. با این وجود همین موضوع باعث می‌شود تا تسک مستر هرگز به مانند دیگر کاراکترهای منفی دنیای مارول نباشد و عملا هربار در جای خاصی و در مقابل افراد مختلف قرار بگیرد.

برای مثال شما می‌بینید که هر جا کاپیتان آمریکا باشد، کاراکتر رد اسکال (Red Skull) و زیمو (Zemo) نیز قاعدتا حضور دارند، یا اینکه وقتی صحبت از هالک باشد، ابانیمیشن (Abonimation) قطعا در صحنه حاضر خواهد شد تا غول سبز را اذیت کند. اما تسک مستر هرگز دشمن فردی خاص نیست و معمولا مسائل را به صورت شخصی پی نمی‌برد؛ بلکه تنها مقداری پول و شهرت کافیست تا او ماموریت به قتل رساندن انتقام جویان یا هر کس دیگری را بر عهده بگیرد. همچنین لازم به ذکر است که در برخی موارد، ثابت شده که قابلیت‌ها و توانایی‌های شخصیت تسک مستر به حدی بالا است که دیگر انتقام‌جویان و کاراکترها آرزو می‌کنند تا مثل او باشند!

به علاوه، در اکثر کمیک‌هایی که این شخصیت در آن‌ها حضور دارد، می‌بینیم که او توسط گروه‌های شرور به خدمت گرفته شده تا نیروهای مسلح آن‌ها را تمرین و پرورش دهد!

پیشینه کمیک

تونی مسترز (Tony Masters)، پسر بچه‌ای است که از همان سن پایین به یکی از استعدادهای بزرگ خود دست پیدا می‌کند، قابلیتی که عملا کپی برداری از حرکات دیگر شخصیت‌ها خواهد بود! در واقع تنها با یکبار دیدن انجام کاری توسط یک فرد، قادر خواهد بود تا حرکت او را به بهترین شکل ممکن و آینه‌وار انجام دهد. تا حدی که حتی یکبار جلوی تلویزیون چرخاندن طناب توسط یک کابوی را مشاهده کرد و همان لحظه توانست همین کار او را به نحو احسن تکرار کند!

با این وجود وقتی که تونی متوجه شد که چقدر در انجام چنین کارهایی قدرتمند بوده و حتی می‌تواند استعدادهای بیشتری را هم کسب کند، تصمیم گرفت تا به گروه شیلد (SHIELD) بپیوندد. در آنجا نیز با دیگر شخصیت‌های معروف دنیای مارول آشنا شد، اما پیش از آنکه بتواند به یک انتقام‌جو تبدیل شود، در همان ابتدای راه و در یکی از ماموریت‌های خود، دکتری نازی را ملاقات کرد که پیش از مرگش، نوعی سرم ابرسرباز (مشابه همان چیزی که کاپیتان آمریکا استفاده کرده بود) را به او داد تا از آن برای ارتقا قدرتش استفاده کند. او نیز که مشکلی با این مسئله نداشته و قدرت بیشتر و رایگان را غنیمت می‌دانسته، این سرم را به زیر گردن خود تزریق می‌کند و رفته رفته می‌بیند که توانایی آینه‌وار عمل کردن او حتی بیشتر شده و می‌تواند کتاب‌ها را هم در یک چشم بهم زدن بخواند و حفظ کند!

با این حال بخت با این سرباز بیچاره یار نیست و وقتی که زمان می‌گذرد، او دچار نوعی تشنج ذهنی شده و حافظه خود را کم کم از دست می‌دهد. تا حدی که دیگر حتی معشوقه خود که یکی از همکارانش در سازمان شیلد بوده را هم به یاد نمی‌آورد. از همان زمان نیز او تصمیم می‌گیرد تا هویت مخفی و نام شخصیت تسک مستر را برای خود برگزیند.

داستان‌های مختص به شخصیت تسک مستر

اولین حضور شخصیت تسک مستر در دنیای کمیک‌های مارول، در سال ۱۹۸۰ و شماره ۱۹۵ کمیک اونجرز بود. این کاراکتر توسط جورج پرز خلق شده و اولین بار نیز داستان مستقل و مربوط به خود را در سال ۲۰۰۲ در کمیک Task Master دریافت کرد تا جزئیات بیشتری از زندگی مخفی او روایت شود.

در این کمیک چهارجلدی او توسط یکی از رقیبان تونی استارک (Tony Stark) به قیمت یک میلیون دلار خریداری می‌شود تا بتواند کار و بار این نابغه دنیای تکنولوژی را کمی بهم بزند. فردی که به سراغ او آمده ادعا می‌کند که اختراع بعدی استارک باعث ورشکست شدن و حتی نابودی کارخانه‌های او می‌شود و از تسک مستر می‌خواهد تا به جای این نتیجه، کارخانه‌های استارک را نابود کند. از آنجا که یک میلیون دلار در هر برهه‌ای از تاریخ پول کمی نیست، شخصیت تسک مستر نیز این پیشنهاد شگفت‌انگیز را قبول کرده و ماموریت خود را هم به خوبی انجام می‌دهد، اما در آخر مجبور می‌شود تا با خود مرد آهنی (Iron Man) مبارزه کند و ترجیح می‌دهد تا این کار را به سبک کاپیتان آمریکا انجام دهد!

پس از این کمیک نیز نوبت به یک دسته دیگه از سری داستان‌های مختص به شخصیت تسک مستر می‌رسد که پس از ده سال انتظار، در سال ۲۰۱۰ عرضه شده و داستانی فوق‌العاده متفاوت را روایت می‌کند. در این جریان مشخص می‌شود که در واقع تسک مستر تا به حال برای استیو راجرز (Steve Rogers) کار می‌کرده و نقش یک جاسوس را داشته است. به همین دلیل نیز تمامی گروه‌های شرور حاضر در داستان و دنیای مارول از جمله هایدرا (Hydra)، تصمیم می‌گیرند تا یک میلیون دلار را وسط گذاشته و به فردی بدهند که سر تونی مسترز را قطع کند! در طی این جریان نیز شخصیت تسک مستر مجبور می‌شود تا با شاگردهای قدیمی خود و به عبارتی همان افرادی که در گذشته آن‌ها را آموزش داده بود مبارزه کند.

بهترین قاتل دنیای کمیک؟

شاید از جهاتی بتوان شخصیت تسک مستر را یکی از بهترین‌های مارول در به قتل رساندن و قرارداد بستن سر کشتن افراد دانست، اما اگر فکر می‌کنید که او به دلیل داشتن قابلیت‌های کپی کردن حرکات دشمنانش شکست‌ناپذیر است، سخت در اشتباه هستید.

در یکی از داستان‌های تسک مستر، او برای کشتن کاراکتر مون نایت (Moon Knight) که در سال‌های آینده سریال مختص به آن را هم خواهیم دید، استخدام می‌شود. اما اطلاعاتی که به او داده شده کاملا غلط بوده و تسک مستر دست خالی از مون نایت شکست می‌خورد. پس از آن نیز در یک مبارزه تن به تن با دد پول (Deadpool)، درست هنگامی که تمامی افرادی که شاهد این نبرد بودند فکر می‌کردند که دد پول هیچ شانسی را در مقابل تسک مستر ندارد، او شکست خورد و حتی در آخر نیز اعتراف کرد که وید ویلسون (Wade Wilson) واقعا مهارت بی‌نظیری در مبارزه کردن به سبکی عجیب دارد.

همچنین جدیدترین کمیک از شخصیت تسک مستر در سال ۲۰۲۰ منتشر شده که در آن ماریا هیل (Maria Hill) از گروه شیلد توسط او کشته شده و حال تمامی جاسوس‌های آن به دنبال کشتن این کاراکتر هستند.

قدرتی بی‌نظیر، اما محدود!

شاید بتوان گفت که شخصیت تسک مستر با کپی کردن نحوه مبارزه افراد مختلف از جمله دد پول و کاپیتان آمریکا، دیگر می‌تواند به بهترین مبارز حاضر در دنیای کمیک مارول تبدیل شود. اما جالب است بدانید که حتی توانایی‌های این کاراکتر نیز تا حد بسیاری محدود هستند. برای مثال وقتی که ا‌و تلاش می‌کرد تا نحوه مبارزه دیردویل (Daredevil) را کپی کند، قاعدتا نمی‌توانست حس ششم و توانایی مبارزه چشم‌بسته او را آینه‌وار تکرار کند. همچنین شاید او بتواند درست به مانند دد پول حمله کند و شمشیرهایی را به دست بگیرد، اما هرگز قابلیت رشد دوباره اعضای بدن را مانند او نخواهد داشت! همچنین در یکی از داستان‌ها او قصد داشت تا مانند پیتر پارکر مبارزه کند اما نداشتن تار عنکبوت و همچنین قابلیت راه رفتن روی دیوار، مانع کار او شد.

یک نکته دیگر درباره این کاراکتر نیز آنجاست که هر اندازه تسک مستر فنون رزمی مختلف را کپی می‌کند، بیشتر از حافظه مربوط به زندگی شخصی‌اش را هم از دست می‌دهد. همچنین او در یکی از داستان‌ها عملا اظهار کرده که حتی اگر هم بخواهد دوست ندارد تا سبک مبارزه مون نایت را کپی کند، چراکه او ترجیح می‌دهد تا مشت بخورد تا اینکه جلوی حریف را گرفته و ضد ضربه بزند!

پیشینه سینمایی

در دنیای سینمایی مارول (MCU) همیشه اوضاع شبیه به آنچه که در کتاب‌های کمیک می‌بینیم نیست و این مورد درباره شخصیت تسک مستر هم به خوبی صدق می‌کند. در اینجا دیگر خبری از تونی مسترز و پیشینه عجیب او از قابلیت کپی کردن حرکات نیست، بلکه او حتی هویت متفاوتی را دارد و فقط از نظر سبک مبارزه شباهت‌هایی را با نسخه کمیک خواهد داشت.

اولین و آخرین حضور تسک مستر در جهان سینمایی مارول (تا به امروز)، با بازی اوگلا کریلنکو (Olga Kurylenko) در فیلم Black Widow اتفاق می‌افتد. جایی که او به عنوان دختر جنرال دریکوف (Dreykov) معرفی شده و به نظر می‌رسد که قابلیت‌های یکسانی را با نمونه حاضر در کمیک‌ها دارد. با این وجود درست به مانند پدرش، ناتاشا رومانوف در ابتدای فیلم فکر می‌کند که در یک ماموریت که برای شیلد انجام داده بود او را به قتل رسانده و با منفجر کردن یک ساختمان، به خط خانواده دریکوف پایان داده است. اما بعدها مشخص می‌شود که آنتونیا دریکوف و پدرش هر دو زنده مانده‌اند و جنرال بزرگ و به عبارتی صاحب اتاق قرمز، دختر خود را به یک سلاح عجیب تبدیل کرده است!

درباره قابلیت‌های این کاراکتر هم چنین باید گفت که اولین صحنه حضور او را وقتی می‌بینیم که قصد دارد تا با از میان برداشتن رومانوف در یک جاده، سرم ضد پروژه بلک ویدو را که باعث می‌شود شستشو مغزی سربازان اتاق قرمز برطرف شود را نابود کند. در مبارزه او و رومانوف، می‌بینیم که خیلی سریع او قادر است تا ناتاشا را به بدترین شکل ممکن کتک بزند، اما یک نکته جالب اینجاست که او سپری در دست داشته و سبک مبارزه‌ای درست به مانند استیو راجرز را دارد! همچنین وقتی که سپرش را پرتاب می‌کند، به نظر می‌رسد که قدرش به جدی بالاست که دیوار و در ماشین را خورد کرده و داخل آن گیر می‌کند، در نتیجه می‌توان گفت که سرم ابرسرباز در دنیای سینمایی مارول هم به شخصیت متفاوت تسک مستر تزریق شده است.

همچنین در یکی از صحنه‌های فیلم دیده می‌شود که صحنه مبارزات انتقام‌جویان برای تسک مستر گذاشته می‌شود تا با مشاهده آن، بتواند از سبک آن‌ها کپی‌برداری کرده و دقیقا مانند کاپیتان آمریکا، هاکای (Hawkeye) یا حتی بلک پنتر (Black Panther) مبارزه کند. در آخر فیلم نیز شاهد یک مبارزه تمام عیار بین این کاراکتر و رومانوف، پس از نابودی مقر پروژه اتاق قرمز هستیم که از کیلومترها فاصله تا زمین ادامه داشته و در نهایت در خاک و گل دنبال می‌شود تا اینکه بالاخره ناتاشا او را نجات می‌دهد.

این در حالی است که حتی پس از نجات یافتن تسک مستر یا همان آنتونیا دریکوف، هنوز معلوم نیست که آینده این شخصیت چه شده و آیا باید منتظر بازگشت او باشیم یا که نه. به هر حال، این تسک مستر آن چیزی که پیش از اکران فیلم فکرش را می‌کردیم نیست و حتی پس از به اتمام رسیدن این اثر سینمایی می‌توان پرونده او را بسته دانست.

اما نظر شما درباره این کاراکتر چیست؟ آیا در آینده باز هم شاهد بازگشت او در دنیای سینمایی مارول خواهیم بود؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments