سه تریلر جدید از گیم‌پلی بازی Half-Life: Alyx منتشر شد

با مکانیزم‌های مختلف بازی آشنا شوید

سرانجام انتظارها به پایان رسید و شرکت ولو (Valve Corporation) ساعاتی پیش سه تریلر جدید از گیم‌پلی بازی Half-Life: Alyx را در اختیار بازیکنان قرار داد که این ویدیوها مکانیک‌های مختلف بازی را به نمایش می‌گذارند.

در آستانه‌ی شروع مراسم The Game Awards سال گذشته میلادی، شایعه‌های زیادی مبنی بر نمایش گیم‌پلی بازی Half-Life: Alyx در سراسر فضای مجازی به چشم می‌خورد که با برگزاری آن، علی‌رغم توقع هواداران، شرکت ولو هیچ ویدیوی خاصی از این عنوان مورد انتظار به اشتراک نگذاشت. با این حال، در حالی که کمتر از یک ماه به انتشار بازی باقی مانده، در نهایت توسعه‌دهندگان ساعاتی پیش سه ویدیو جدید از گیم‌پلی این اثر پرطرفدار را منتشر کردند که هر کدام از این تریلرها به نمایش بخش‌ها و مکانیزم‌های مختلف بازی می‌پردازد و تا حدودی بازیکنان را با کلیات گیم‌پلی آن آشنا می‌کند.

در نخستین ویدیوی منتشر شده شاهد نمایش نحوه‌ی تله‌پورت کردن شخصیت اصلی در محیط بازی هستیم. با استناد به این تریلر، ظاهرا ابتدا باید مکانی را که قصد انتقال به آن دارید را مشخص کنید و سپس با فشردن کلید مخصوص به موقعیت مورد نظر تله‌پورت شوید. هرچند که در وهله اول، این امکان بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما بی‌شک چنین جابه‌جایی و تله‌پورت برای کاربران تازه‌وارد هدست‌های واقعیت مجازی بسیار مفید خواهد بود. در ادامه این ویدیو، شرکت ولو علاوه فیزیک بسیار خوب بازی Half-Life: Alyx را به نمایش می‌گذارد.

تریلر دوم حرکات پیوسته بازیکن و همچنین تعامل او با محیط را به تصویر می‌کشد. آن‌طور که به نظر می‌رسد، ظاهرا مکانیزم حرکت پیوسته بازی شباهت زیادی با اثر Boneworks دارد؛ به طوری که اگر عنوان مذکور را تجربه کرده باشید، مسلما در Half-Life: Alyx گیج و سردرگم نخواهید شد. البته، ممکن است که چنین سیستم حرکتی برای تازه‌واردها کمی گنگ به نظر رسد، اما در مجموع به لطف این حرکت پیوسته، آزادی عمل بازیکن در بازی بیشتر خواهد بود. افزون بر این، ویدیوی دوم راه حل نوین و بسیار جالبی را برای بازگشایی درهای قفل شده نمایش می‌دهد؛ روشی مثل پرتاب نارنجک به سمت درها که با انفجار شاهد باز شدن آن‌ها خواهیم بود.

در آخر، سومین تریلر گیم‌پلی بازی Half-Life: Alyx که نسبت به دو ویدیوی پیشین کوتاه‌تر است، روی نمایش نوع دیگری از سیستم جابه‌جایی بازیکن تمرکز کرده است. اگرچه این سیستم شباهت زیادی با تله‌پورت کردن دارد، اما در این نوع سیستم دیگر خبری از صفحه‌ی سیاه نیست و حرکت‌ها و جابه‌جایی‌های شما سریع‌تر و در عوض نامنظم‌تر خواهد بود. به نظر می‌رسد که این روش بیشتر برای تغییر مکان‌های سریع کارآمد خواهد بود تا در لحظات مهم مبارزه‌ها واکنش‌های مناسب و سریعی از خود نشان دهید. همچنین، در خلال این نمایش‌ها، بیش از پیش با مکانیزم سیستم مبارزات و تیراندازی بازی آشنا می‌شویم.

 

در صورتی که برای تجربه بازی قصد خرید هدست واقعیت مجازی ولو ایندکس را دارید، بد نیست بدانید که شرکت Valve چندی پیش طی پیامی رسما اعلام کرد که محصول Valve Index پیش از انتشار Half-Life: Alyx به تعدادی محدود توسط این کمپانی به فروش خواهد رسید. هرچند که عرضه‌ی محدود این هدست باب میل بازیکنان نیست، اما بحران ویروس کرونا و شیوع گسترده‌ی آن در سراسر جهان، خط تولید این محصول جدید شرکت ولو را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده است.

لازم به ذکر است که بازی Half-Life: Alyx در روز چهارم فروردین ماه سال ۹۹ (۲۳ مارس سال جاری میلادی) به صورت انحصاری برای پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. ناگفته نماند که این اثر صرفا با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی از جمله آکیولس ریفت،‌ HTC Vive، آکیولس کوئست و Valve Index قابل اجرا خواهد بود و بر اساس اعلام شرکت ولو، نباید منتظر عرضه‌ی نسخه عادی آن برای این پلتفرم باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا