1%
  • 0/10

تحلیل: بیش از ۳ میلیارد نفر در سراسر دنیا به تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی می‌پردازند

آماری خیره‌کننده!

تحلیل: بیش از ۳ میلیارد نفر در سراسر دنیا به تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی می‌پردازند ۰ ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی کپی لینک
تعداد گیمرهای جهان

یک گزارش آماری نشان می‌دهد که در حال حاضر بیش از ۳ میلیارد نفر در دنیا مشغول تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی هستند.

به‌تازگی، گروه تحقیقاتی DFC در طی یک گزارش جدید اعلام کردند که تا اواسط سال ۲۰۲۰ میلادی، چیزی حدود ۳.۱ میلیارد نفر در سراسر دنیا به تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی می‌پردازند. جمعیت کل کره‌ی زمین ۸ میلیارد است و با این حساب می‌توان گفت که ۴۰ درصد از افراد به شکل‌های مختلفی بازی‌های ویدیویی را تجربه کرده‌اند. نکته‌ی جالب درباره‌ی این آمار، رشد تعداد گیمرهای موبایل است، به طوری که تقریبا نیمی از این آمار به گیمرهای موبایل تعلق دارد.

جالب است بدانید که از بین ۳.۱ میلیارد گیمر دنیا، تنها ۸ درصد آن‌ها کاربران کنسول‌های بازی هستند؛ اما نکته‌ی جالب‌تر از آن، این است که گیمرهای کنسول بیشترین هزینه را صرف بازی‌های ویدیویی به نسبت سایر گروه‌ها می‌کنند. ۱.۵ میلیارد یا ۴۸ درصد افراد گیمر، کاربران رایانه‌های شخصی هستند. لازم به ذکر است که این تعداد، شامل افرادی هم که علاوه بر رایانه‌های شخصی، به تجربه‌ی بازی روی کنسول یا موبایل می‌پردازند هم می‌شود.

در قسمت پایین لیست ۱۰ بازی پر فروش کل تاریخ بازی‌های ویدیویی را می‌توانید مشاهده کنید:

 ۱۰- بازی Diablo 3 (فروش ۳۰ میلیونی)

۹- بازی Wii Sports Resort (فروش ۳۳.۰۹ میلیونی)

۸- بازی Mario Kart Wii (فروش ۳۷.۱۴ میلیونی)

۷- بازی Super Mario Bros (فروش ۴۰ میلیونی)

۶- بازی Pokemon Red/Blue/Green/Yellow (فروش ۴۵ میلیونی)

۵- بازی PUBG (فروش ۵۰ میلیونی)

۴- بازی Wii Sports (فروش ۸۲.۳۶ میلیونی)

۳- بازی Grand Theft Auto V (فروش ۱۱۰ میلیونی)

۲- بازی Minecraft (فروش ۲۰۰ میلیونی)

۱- بازی Tetris (فروش ۵۰۰ میلیونی)

همچنین، DFC در گزارش خود آماری از مناطقی که بیشترین گیمرها به آن اختصاص دارند هم ارائه کرده است. بر اساس این آمار، قاره‌ی آسیا با ۱.۴۲ میلیارد، بیشترین آمار گیمر را نسبت به سایر مناطق دارد. در قاره‌ی اروپا ۶۶۸ میلیون نفر، در آمریکای لاتین ۳۸۳ میلیون و در آمریکای شمالی ۲۶۱ میلیون نفر هم به تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی می‌پردازند. بر همین اساس می‌توان گفت که در آسیا ۵۳ درصد و به دنبال آن در اروپا ۱۷ درصد، آمریکای لاتین ۱۱ درصد، منا (خاور میانه و شمال آفریقا) ۷ درصد و آمریکای شمالی ۴ درصد از افراد مشغول تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی هستند.

نمودار آماری گیمرهای سراسر دنیا

این آمار را شاید بتوان بیانگر پیشرفت سریع و سیر بازی‌های ویدیویی در دنیا دانست به طوری که نزدیک به نیمی از افراد سراسر دنیا به تجربه‌ی حداقل یک گیم روی یک پلتفرم خاص پرداخته‌اند و شاید بتوان گفت که صنعت گیم هم دیگر مثل سابق مختص یک دسته از مردم نیست و حالا می‌توانیم به وضوح ببینیم که افراد با هر رنج سنی و هر جایگاه اجتماعی به تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی می‌پردازند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments