آیا واقعا فروش فیلم ثور 4 برای مارول یک ضربه اقتصادی بود؟

اطلاعات جدید و نتایجی جدید

آیا واقعا فروش فیلم ثور 4 برای مارول یک ضربه اقتصادی بود؟ آیدا امشاسفند ۵ ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ مارول
فروش فیلم ثور 4

فیلم Thor: Love and Thunder به محض انتشار، انتقادات منفی بسیاری را برای نقص‌های خود دریافت کرد اما آیا واقعا فروش فیلم ثور 4 برای مارول شکستی بزرگ طلقی می‌شود؟ این واکنش شدید به این کمدی ابرقهرمانی با کارگردانی تایکا وایتیتی (Taika Waititi)، حتی باعث شد که فیلم یکی از بدترین افت‌های هفته به هفته باکس آفیس را در تاریخ MCU را داشته باشد.

ولی در گزارشی جدید رسانه Deadline ارقامی جدید از فروش فیلم ثور 4 و باکس آفیس این فیلم منتشر کرده، داستان طور دیگری به نظر می‌رسد.

ثور 4 با فروش ۳۴۳.۲ میلیون دلاری داخلی و ۴۱۷.۶ میلیون دلاری در سطح بین المللی، مجموعا ۷۶۰.۹ میلیون دلار در کل فروش داشته است.  فروش ۷۶۰.۹ میلیون دلاری فیلم در مقایسه با ۸۵۵ میلیون دلاری که Thor: Ragnarok به دست آورد، کاهشی ۹۴ میلیون دلاری را داشته که البته این مسئله را می توان به خاطر اکران نشدن این فیلم در بازارهای چین و روسیه توجیه کرد.

حتی اگر با توجه به این مسائل، درآمد هر دو فیلم را کنار هم قرار دهیم، Thor: Love and Thunder در کشورهایی مانند ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، آلمان، اسپانیا، استرالیا، نیوزلند درآمدی بیشتر داشته‌ است. علاوه بر این ثور 4 ۱۴۰ میلیون دلار در زمینه نمایش خانگی و ۱۶۰ میلیون دلار از استریم‌ها بدست آورده است. با چیدن تکه‌های پازل در کنار هم، درآمد و هزینه‌های کل ثور 4 به ۵۴۷ رسیده و سود حاصل از این فیلم به ۱۳۰ میلیون دلار می‌رسد.
بعد از اینکه دواین جانسون (Dwayne Johnson) بازیگر Black Adam ارقام اشتباهی را از سود این فیلم به اشتراک گذاشت، به نظر می‌رسد که این فیلم ۵۲ تا ۷۲ میلیون دلار سود داشته است، و ثور 4 حدود دو تا سه برابر رقیب DC خود برای مارول سودزا بوده است.

فروش فیلم ثور 4 در اصل یک موفقیت بزرگ برای مارول  بوده است

بسیاری از تماشاچیان Thor: Love and Thunder را به عنوان یک شکست معرفی کردند مخصوصا بعد از رتبه دومی که در جدول کمترین تعداد تماشاگران MCU گرفت. اما ارقام واضحا نشان می‌دهند که اگر این فیلم می‌توانست در روسیه و چین هم اکران شود، درآمد خیلی بیشتری هم نسبت به Thor: Ragnarok ثبت می‌کرد.

سود حاصل از فروش فیلم ثور 4 آنقدری بوده که دیزنی ساخت قسمت بعدی این فیلم را کنار نگذارد و با اینکه فعلا خبری از ثور 5 نیست ساخت این فیلم  احتمال زیادی دارد. همچنین وایتیتی هم به ساخت فیلم و همکاری‌های خود ادامه خواهد داد.

4.3 7 آراء
امتیاز مطلب


guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا