آمار بازدید فیلم The Suicide Squade و زانو زدن ستارگان در برابر اسکورپین و ساب زیرو!

برتری مبارزان قلمرو زمین بر جیمز گان

بازدید فیلم The Suicide Squade

طبق آمار رسمی منتشر شده، ظاهرا بازدید فیلم The Suicide Squad تا حد قابل قبولی بالا بوده و به نحوی توجه ۴.۷ میلیون نفر در سرویس HBO Max را جلب کرده، اما آیا می‌دانستید که این رقم همچنان در حد آمار بازدید فیلم Mortal Kombat 2021 نیست؟

پاندمی ویروس کرونا طی دو سال گذشته تغییرات بسیاری را در برنامه سینما ایجاد کرده بود و از طرفی حتی با بازگشایی مجدد درب سالن‌ها، ظاهرا هنوز هم راه‌های تماشای فیلم مورد علاقه و جدید به همراه خانه‌نشینی وجود دارد. در واقع سرویس‌های استریم طی این مدت به یکی از محبوب‌ترین سرگرمی‌های مردم جهان تبدیل شده‌اند که انواع و اقسام سریال‌ها و فیلم‌های مختلف در آن پخش می‌شود. از طرفی نیز سازندگان از این روش جدید استفاده کرده و بسیاری از کارهای جدید خود را در این شبکه‌های اختصاصی و غیراختصاصی پخش می‌کنند. مانند کمپانی مارول که شبکه استریم دیزنی پلاس را راه‌اندازی و سپس سریال‌ها و فیلم‌های فاز چهارم MCU را در آن استارت زد، در حالی که کمپانی رقیب، یعنی برادران وارنر، سعی کرده تا با شبکه استریم HBO Max همین ترفند را پیاده‌سازی کند تا فیلم‌های جذابی مانند Mortal Kombat و Godzilla Vs Kong در آن پخش شوند.

سرویس‌های استریم هرچند که به خوبی سینماها فروش و سود خوبی را به شرکت‌های سازنده نمی‌رسانند، اما حداقل از انتشار ویروس کرونا کم کرده و مردم را خانه‌نشین می‌کند تا نیازی به حجوم بر سینماها برای تماشای یک فیلم نباشد. اما از طرفی با اضافه شدن این آپشن جدید برای تماشای آثار سینمایی، قاعدتا معیار تازه‌ای برای در نظر گرفتن میزان محبوبیت آن‌ها نیز فراهم شده است. به نحوی که حال جدای از آمار فروش، میزان بازدید کاربران از اثر مورد نظر نیز به عنوان یک فاکتور برای موفقیت محاسبه می‌شود؛ کاری که Samba TV در کشور ایالات متحده به خوبی انجام داده و میزان بازدید از فیلم‌ها و سریال‌ها را در شبکه‌های استریم با پخش در سیستم‌های خانگی محاسبه می‌کند. اما آیا تا به حال چیزی درباره همین آمار برای فیلم‌های شبکه HBO Max شنیده‌اید؟

طبق جدیدترین محساباتی که به صورت هر پنج دقیقه یکبار توسط Samba TV انجام می‌شود، ظاهرا میزان بازدید از فیلم The Suicide Squad چیزی حدود ۴.۷ میلیون در سیستم‌های خانگی در کشور ایالات متحده بوده است. این اثر در واقع به عنوان یکی از بهترین‌هایی شمرده می‌شود که به کارگردانی جیمز گان (کارگردان فیلم‌های The Guardians of The Galaxy)، توانسته است تا نظر منتقدین را به خوبی جلب کرده و حتی پربازدیدترین فیلم دنیای DC یعنی Wonder Woman 2 را هم با آمار ۳.۹ میلیون بازدید شکست دهد. اما آیا این میزان بازدید، می‌تواند اثر چندین میلیون دلاری جیمز گان و بازیگران سرشناس آن را بر قله بهترین و پربازدیدترین اثر حاضر در HBO Max قرار دهد؟

آمار بازدید فیلم The Suicide Squad عالی است، اما کافی نیست!

هر فیلمی که به صورت دوگانه در سینما و همچنین شبکه استریم HBO Max پخش می‌شود، نهایتا تا ۳۰ روز در این سرویس آنلاین خواهد ماند. سپس آن را از روی شبکه حذف می‌کنند تا تنها در سینماها بتوانید اثر مورد نظر را تماشا کنید. با این وجود آمار اعلام شده از طرف Samba TV متعلق به همین ۳۰ روز بوده و حال برای فیلم The Suicide به ۱۷مین روز خود رسیده است که رفته رفته به حالت افولی در خواهد آمد. با این حساب، حتی با درخشش تمامی ستارگان حاضر در این فیلم محبوب و کارگردانی و تلاش‌های جیمز گان، باز هم رتبه سوم نسیب آن شده است!

هنگامی که فیلم The Suicide Squad معرفی شد، همه آن را به عنوان یک منجی برای دی سی می‌دانستند و البته به همین حالت هم تبدیل شد، چراکه دو فیلم Wonder Woman 2 و همچنین نسخه زک اسنایدر Justice League هم نتوانستند تا با این اثر به شدت موفق رقابت کنند. بدین ترتیب، جیمز گان با حضور خود توانست پربازدیدترین فیلم حاضر در شبکه HBO Max را با دریافت نمره ۹۱ از منتقدان بسازد و آن را در کلکسیون DC قرار دهد. حال با وجود تمامی این زحمت، شاید جیمز گان بتواند خود دی سی برنده باشد، ولی هنگامی که صحبت از دیگر جهان‌ها باشد، این قهرمانان قلمرو زمین و نبرد آتش و یخ است که پیروز میدان خواهد بود!

در حال حاضر فیلم Mortal Kombat با آمار بازدید ۵.۵ میلیون در صدر جدول بهترین آثار حاضر در شبکه HBO Max قرار دارد و ثابت کرده است که حتی گفته منتقدان نیز نمی‌تواند جلوی اشتیاق طرفداران برای تماشای یک مبارزه خونین بین اسکورپین و سابزیرو را بگیرد. به هر حال این فیلم چندان توسط منتقدان مختلف مورد پسند واقع نشد و حتی برخی از بینندگان نیز نظرهای منفی خود را درباره آن اظهار کرده بودند، اما طرفدارانی که حدود سال‌هاست به سری بازی‌های Mortal Kombat و داستان جذاب آن وفادار هستند، این اجازه را ندادند تا در رقابت بین دی سی و مورتال کامبت، جوخه انتحاری برنده باشد؛ در حالی که حتی عجیب‌تر از همه آنجاست که فیلم The Suicide Squad به صورت رایگان در شبکه HBO Max گذاشته شده و این شرایط برای دو فیلم برتر Mortal Kombat و Godzilla Vs Kong یکسان نبوده است!

به هر حال هرقدر هم که The Suicide Squad در استفاده از انواع و اقسام بازیگران سرشناس مانند جان سینا و مارگو رابی یه خوبی استفاده کرده باشد، ظاهرا هم زدن آشی که دی سی با Suicide Squad 2016 پخته بود و با Birds of Prey ادامه داد چندان باب میل طرفداران واقع نشده است. اما در هر صورت، نمی‌توان این مورد را نادیده گرفت که حداقل این اثر تا به امروز بیشترین بازدید را بین خود آثار DC داشته و از طرفی دنباله آن می‌تواند حتی جذاب‌تر باشد، در حالی که دنباله Mortal Kombat هم در دست ساخت بوده و رقابت این دو فیلم آینده می‌تواند مشخص کند که برنده واقعی کدام داستان خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا