انیمه شیطان کش: بررسی گذشته تلخ قوی ترین هاشیرا
1%
  • 0/10

انیمه شیطان کش: بررسی گذشته تلخ قوی ترین هاشیرا

پیچش داستانی حائز اهمیت گذشته هیمجیما

انیمه شیطان کش: بررسی گذشته تلخ قوی ترین هاشیرا ۲ ۲۰ تیر ۱۴۰۳ انیمه کپی لینک

انیمه شیطان کش (Demon Slayer) بر روی داستان پیش زمینه کاراکترهای خود تمرکز دارد و سعی می‌کند با استفاده از آن‌ها طرز تفکر بینندگان را راجع به محبوبیت شخصیت‌ها تغییر دهد. علاوه بر شیطان کش‌ها و شیطان‌ها، هاشیراها نیز از داستان‌های پیش زمینه تاثیرگذاری بهره‌مند هستند، و قوی ترین هاشیرا، هاشیرا سنگ نمونه‌ای از دردناک‌ترین گذشته‌ها را در برمی‌گیرد.

 گذشته هاشیراها می‌تواند در چگونگی عملکرد آن‌ها و پیشرفت به عنوان یک شیطان کش نمونه تاثیرگذار واقع شود. شخصیت گیومی هیمجیما (Gyomei Himejima) برخلاف ظاهر خشن، بسیار لطیف و مهربان است. برای اولین‌بار از گذشته گیومی در آرک تمرینات هاشیراها رونمایی شد. او گروهی از بچه‌های بی‌سرپرست را گرد یکدیگر جمع‌آوری کرده و آن‌ها را خانواده خود می‌دانست. همه چیز خوب پیش می‌رفت تا اینکه به وسیله یکی از بچه‌های تحت سرپرست گیومی، یک شیطان به خانه آن‌ها حمله می‌کند، و تمامی بچه‌ها را جز هیمجیما و کوچکترین دختر این خانواده به قتل می‌رساند. پس از رونمایی گذشته دردناک قوی ترین هاشیرا، یک پیچش داستانی جالب در انیمه شیطان کش به وجود آمد، که اکثر تماشاگران به آن دقت نکرده‌اند. کودکی که به هیمجیما خیانت کرده و با یک شیطان معامله می‌کند در ادامه در کنار یکی دیگر از شخصیت‌های دوست‌داشتنی این مجموعه، زنیتسو (Zenitsu) دیده می‌شود.

کودکی که به هیمجیما خیانت کرد شاگرد هاشیرا باد است

همانطور که در مطالب فوق ذکر شد، هیمجیما ۹ کودک بی‌سرپرست را به عنوان خانواده خود قبول می‌کند، اما یک شب، یکی از این کودکان قوانین را زیر پا گذاشته و شب هنگام به خانه باز می‌گردد. هنگامی که این کودک قصد دارد بازگردد، یک شیطان به قصد کشت سد راه او می‌شود. به همین سبب او تصمیم می‌گیرد جان دیگر اعضای خانواده را قربانی کند. با این حال هنگامی که زنیتسو در حال تمرین کردن بود، باری دیگر این کودک را می‌بینیم. این کودک حال یکی از شاگردهای تحت نظر هاشیرا باد است، و در کنار دیگر شیطان کش‌ها به تمرینات خود می‌پردازد. در یک چپتر مخصوص در مانگا شیطان کش، گذشته هاشیرا سنگ بیشتر از قبل مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این چپتر کودک خیانت‌کار کایگاکو (Kaigaku) نامیده شده و دلیل اصلی کار او نیز برملا می‌شود.

 در واقع دلیلی که کایگو را شب هنگام از خانه فراری می‌دهد، تهمت دزدی توسط یکی دیگر از کودکان است. و از طرفی دیگر، دلیل که باعث می‌شود هیمجیما به نبود که توجه نکند، نابینایی او است. هنگامی که هیمجیما از دیگر کودکان حضور کایگاکو را جویا می‌شود، آن‌ها به او می‌گیوند کایگاکو خواب است. در ادامه شاید از خود بپرسید هیمجیما چگونه موضوع خیانت کایگاکو را فهمیده است. در مورد این موضوع باید گفت با توجه به اینکه او نابینا است و دیگر عضوی از خانواده او باقی نمانده بود، هیمجیما واقعیت را از اعترافات شخص کایگاکو فهمیده است. 

نخستین حضور کایگاکو در انیمه شیطان کش بر اساس یکی از خاطره‌های زیتسو بود

تا حد قابل توجهی از حضور کایگاکو در گذشته زینتسو رونمایی می‌شود. آن‌ها تحت نظر هاشیرا باد تعلیم می‌‌بینند. کایگاکو مانند گذشته یک کیمونو مشکی را بر تن دارد، با این تفاوت که گردنبند مثلثی او یک تغییر جزئی داشته است. به نظر می‌رسد کایگاکو از زنیتسو متنفر است، چرا که تحت هر شرایطی زنیتسو در حال گریه و زاری است و از طرفی دیگر تنها می‌تواند یک فرم تنفس را به کار گیرد. علی‌رغم اینکه کایگاکو با زنیتسو بد رفتاری می‌کرد، زنیتسو از او کینه به دل نمی‌گرفت. حتی زمانی که کایگاکو به سمت زنیستو میوه پرتاب کرده و به او می‌گفت کمپ تمرینات را ترک کند، زنیستو از جای خود تکان نمی‌خورد، چرا که معتقد است گفته‌های او درست می‌باشند. 

جملات سایو باعث تغییر شخصیتی هیمجیما می‌شود

هیمجیما نه تنها قوی ترین هاشیرا، بلکه مهربان‌ترین شخصیت در میان دیگر هاشیراها است. در حالی که بدن او به غذای بیشتری احتیاج داشت، هیمجیما ترجیح می‌داد غذای خود را با دیگر کودکان شریک شود تا هیچ یک از آن‌ها با شکمی گرسنه برای خوابیدن آماده نشود. در حالی که او نسبت به خیانت یکی از کودکان خود شوکه شدن بود، در برابر شیطان می‌ایستد تا از باقی‌مانده بچه‌ها محافظت کند. کودکان یکی پس از دیگری می‌میرند، و هیمجیما نمی‌تواند مانع این اتفاق شود. با اینکه قوی ترین هاشیرا جان خود را برای نجات بازمانده این حادثه، سایو (Sayo) به خطر می‌اندازد، سایو دلیل تمامی این اتفاقات و قتل کودکان را حمله هیمجیما می‌داند. بخش دردناک ماجرا این است که هیچکس حرف‌های هیمجیما را باور نمی‌کرد، چرا که مدرکی برای حرف‌های خود نداشت. 

پس از این اتفاق، هیمجیما با دگرگونی شخصیتی مواجه می‌شود، و دید خود را به طور کلی راجع به زندگی تغییر می‌دهد. پس نجات جان سایو، او تنها انتظار سپاسگزاری کوچک داشت، اما همه چیز مطابق افکار و انتظارات هیمجیما پیش نرفت. گذشته گیومی هیمجیما باعث می‌شود تماشاگران با دیدگاهی دیگر به او توجه کنند. برخی از آن‌ها به عنوان طرفداران قوی ترین هاشیرا ظاهر می‌شود، و برخی دیگر تا مرحله درک کردن او پیش می‌روند، که این مرحله نیز تاثیر بسزایی در ادامه روند انیمه شیطان کش دارد. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments