1%
  • 0/10

چرا موزان طی انیمه شیطان کش در ظاهرهای متنوع حضور می‌یابد؟

بررسی پادشاه شیطان‌ها

چرا موزان طی انیمه شیطان کش در ظاهرهای متنوع حضور می‌یابد؟ ۰ ۰۳ تیر ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک
چرا موزان طی انیمه شیطان کش در ظاهرهای متنوع حضور می‌یابد؟

موزان به عنوان پادشاه شیطان‌ها در انیمه شیطان کش معرفی می‌شود. او قدرت‌های بسیاری دارد از جمله تغییر ظاهر و تنها نقطه ضعف آن قرار گرفتن در برابر نور خورشید است. موزان می‌تواند با ایجاد تغییر در سلول‌ها، خون و ارگان‌های بدنش، ظاهری متنوع را بسازد. در طول انیمه شیطان کش او موفق شده است در قالب یک مرد، زن و حتی بچه به ایفای نقش پرداخته و حضور یابد، اما دلیل اصلی انجام این کار موزان چیست؟

موزان کیبوتسوجی (Muzan Kibutsuji) شیطانی باهوش و خطرناک است، به همین سبب دشمنی ترسناک در مقابل شیطان کش‌ها محسوب می‌شود. همانطور که ذکر شد، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های موزان تغییر شکل او است. موزان این کار را به گونه‌ای انجام می‌دهد که در جمع انسان‌ها قابل شناسایی نباشد، اما با این حال شیطان کش‌ های بالا رتبه می‌توانند حضور او را احساس کنند. او طی ۱۰۰۰ سال به دنبال گل سوسن آبی، کلیدی برای مقاومت شیطان‌ها در قابل خورشید و همچنین شیطانی که در مقابل خورشید ایستادگی کند می‌گشت. به همین سبب برای یافتن خواسته‌هایش به توکیو سفر کرده و خود را در میان مردم عادی جای داده است. 

موزان شیطانی خودخواه بی‌رحم است، چرا که تنها جهت به دست آوردن خواسته‌های خود انسان‌ها بسیاری را بازی داده و به قتل می‌رساند. تاکنون ظواهر مختلفی از این شخصیت در طول انیمه شیطان کش نمایش داده شده است. او می‌تواند در قالب پدر یک خانواده، یک زن و یا حتی فرزند یک مادر تغییر ظاهر دهد. این حجم از تغییر ظاهر دنبال کنندگان بسیاری را راجع به هدف خود کنجکاو کرده است. اگر شما هم جزوی از این افراد هستید پس با رسانه سرگرمی همراه شوید تا در ادامه این مطلب به هدف موزان برای تغییر ظاهر خود در انیمه شیطان کش بپردازیم. 

دلایل پشت هر یک از ظاهر‌های موزان

در قسمت هفتم فصل اول انیمه شیطان کش، موزان در قلب پدر یک خانواده به مخاطبان نمایش داد می‌شود. او در این خانواده با نام تسوکیهیکو (Tsukihiko) شناخته می‌شد و همسری به نام ری (Rei) داشت. آن‌ها ظاهرا خانواده‌ای ثروتمند به نظر می‌رسیدند زیرا در حالی که لباس‌های گران قیمت به تن داشتند، سوار بر ماشین دیده می‌شوند. ناگفته نمانده که داشتن ماشین در دوره زمانی این انیمه نشانه‌ای از ثروتمند بودن محسوب می‌شود. با توجه به اطلاعات موجود در یک فن‌بوک رسمی، موزان جهت کسب اطلاعات جدید در ظاهرهای جدید حضور یافته و با انسان‌ها ارتباط برقرار می‌کند. 

این موضوع به او کمک می‌کند تا هرچه سریع‌تر در حالی که ظاهر شیطانی خود را پنهان کرده و از انسان‌ها سوءاستفاده می‌کند، به اطلاعات مورد نظر دست یابد. موزان تنها برای استفاده از ثروت ری، خود را به جای شوهر او جعل می‌کند. علاوه بر پوشش پدرانه خود، موزان در قسمت ۲۴ انیمه شیطان کش به شکل یک زن درآمده و لباس‌های یک گیشا را به تن دارد. با استفاده از هنر بازیگری موزان، او مردان بسیاری را به خود مجذوب کرده و آن‌ها را وادار می‌کند در طول روز به دنبال گل سوسن آبی بگردند. 

در قسمت یازدهم فصل سوم انیمه شیطان کش، موزان در قالب یک پسر بچه به نام توشیکونی‌ (Toshikuni) ظاهر می‌شود. او در این ظاهر نسبت به خواندن کتاب‌ها علاقه نشان می‌دهد و وقت بسیاری را صرف کتاب خواندن می‌کند. این به موزان اجازه می‌دهد تا در ادبیات بشری به دنبال سرنخ‌هایی درباره گل سوسن عنکبوتی آبی بگردد و در عین حال مکانی را برای ایجاد اکسیر برای مقاومت در برابر نور خورشید ایجاد کند. این واقعیت که موزان حاضر است در قالب انسان‌ها، موجوداتی که آن‌ها را کم‌ارزش و پست می‌بیند، به جمع‌آوری اطلاعات بپردازد عزم قوی او را برای رسیدن به هدف خود و تبدیل شدن به موجودی کامل ثابت می‌کند. 

در نهایت چه اتفاقی برای خانواده‌های موزان می‌افتد؟

در آخرین فصل منتشر شده از انیمه شیطان کش، موزان بی‌رحمانه دو زن را می‌کشد؛ مادر احتمالی که خود را به عنوان پسر جعلی او جا زده بود و زنی که از کارفرمای خود درخواست کمک می‌کرد.  طی شواهد موجود به نظر می‌رسد افراد بیشتری در خانه وجود داشته‌اند که نهایتا توسط موزان به قتل رسیده‌اند. این سرنوشت می‌تواند گریبانگیر دیگر انسان‌هایی باشد که با موزان در ارتباط بوده‌اند. او برای انسان‌ها احترام خاصی قائل نیست، بنابراین بدیعی است که پس از استفاده خود آن‌ها را مانند آشغالی بی‌ارزش دور انداخته یا به قتل برساند. 

از آنجایی که نزوکو (Nezuko) به عنوان تنها شیطانی که موفق شده است به خورشید غلبه کند ظاهر می‌شود، موزان دیگر به ظاهرسازی در قالب یک شیطان احتیاجی ندارد چرا که به خواسته خود بعد از جستوجوی هزار ساله رسیده است. در حالی که او برای هزار سال در میان دیگر انسان‌ها زندگی می‌کرد اما همچنان همدلی نسبت به آن‌ها نشان نمی‌دهد، همانطور که در دوران قبل از تبدیل شدن به یک شیطان نیز از این ویژگی‌های اخلاقی برخوردار بود. هنگامی که برای اولین‌بار به گذشته موزان در انیمه شیطان کش اشاره می‌شود، می‌بینیم که او دکتر خود را می‌کشد، بنابراین میل از بین بردن موجودات زنده از همان ابتدا در ذات موزان وجود داشته است. موزان کیبوتسوجی تنها یک شرور جبران ناپذیر است که می‌تواند برای برآورده کردن خواسته‌های خویش انسان‌های بی‌شماری را بدون ذره‌ای دلرحمی قربانی کند، و این موضوع با تغییر ظاهرهای او اثبات می‌شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments