سخت‌افزار کنسول پلی‌استیشن ۵ بسیار قدرتمند خواهد بود

مهر تاییدی بر گزارش‌های قدیمی

سخت‌افزار کنسول پلی‌استیشن ۵

کالین موریارتی، روزنامه‌نگار سابق IGN در قسمت اخیر پادکست خود ادعا کرد سخت‌افزار کنسول پلی‌استیشن ۵ از قدرت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

اگرچه فاصله‌ی چندانی تا آغاز نسل نهم نمانده است اما هیچ کدام از شرکت‌های سونی یا مایکروسافت اطلاعات مربوط به سخت‌افزار کنسول‌های نسل بعد خود را اعلام نکرده‌اند. البته ردموندی‌ها در جریان رویداد The Game Awards ۲۰۱۹ از نسل جدید ایکس‌باکس رونمایی کرده و جزئیات اولیه‌ را به اشتراک گذاشتند اما متاسفانه هیچ اشاره‌ای به قدرت سخت‌افزاری آن نشد. با این حال، طی چند ماه اخیر شایعه‌های بسیاری در فضای مجازی منتشر شدند که ادعا می‌کردند نسل جدید کنسول‌های پلی‌استیشن از رقیب خود قوی‌تر خواهد بود.

حال اطلاعاتی منتشر شده است که آن گزارش‌های قدیمی را تایید می‌کند. کالین موریارتی (Colin Moriarty) که در گذشته روزنامه‌نگار وب سایت IGN بوده و در حال حاضر هم به‌عنوان کارشناس پلی‌استیشن مشغول فعالیت است، چندی پیش قسمت جدید پادکست‌‎های Sacred Symbols را در فضای مجازی منتشر کرد. این پادکست با اجرای مشترک او و کریس ری گان (Chris Ray Gun) ضبط می‌شود. موریارتی در بخشی از این پادکست گفت طبق شنیده‌ها کیت توسعه‌ی پلی‌استیشن ۵ سخت‌افزار بسیار قدرتمندی دارد. او سپس نتیجه‌گیری کرد که بدون شک نسخه‌ی نهایی این کنسول هم از قدرت سخت‌افزاری بالایی برخوردار خواهد بود.

متاسفانه جزئیات دیگری به اشتراک گذاشته نشد و نمی‌دانیم این قدرت سخت‌افزاری دقیقا چه مقدار خواهد بود. با این حال، نباید فراموش کرد که کالین موریارتی یک منبع موثقی محسوب می‌شود. او طی سال‌های گذشته تمام تمرکز خود را روی برند پلی‌استیشن و محصولات مرتبط با آن قرار داده است و همین مسئله هم باعث شده با منابع قابل‌اعتمادی در داخل استودیوهای سونی و شرکت‌های باز‌یسازی فرست پارتی ارتباط داشته باشد. جدا از این، ادعای او تناقضی با گزارش‌ها و شایعه‌های قبلی ندارد. بنابراین، احتمال درست بودن صحبت‌های روزنامه‌نگار سابق وب سایت IGN بسیار بالا است.

تاکنون چندین منبع مختلف تصاویر مربوط به کیت توسعه‌ی پلی‌استیشن ۵ را در فضای مجازی منتشر کرده‌اند اما این اتفاق تا به این لحظه برای کیت توسعه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس رخ نداده است. این نشان می‌دهد مایکروسافت کیت توسعه‌ی جدیدترین کنسول خود را در اختیار استودیوها و شرکت‌های بازیسازی انگشت شماری قرار داده و نظارت بالایی هم روی آن‌ها دارد تا مبادا تصویری لو برود. اینکه تفاوت‌شان چه مقدار خواهد بود در حال حاضر مشخص نیست اما ظاهرا سونی سخت‌افزار قوی‌تری را تدارک دیده است؛ موضوعی که می‌تواند به قیمت بالاتر در مقایسه با رقیب منجر شود.

نظر شما درباره‌‌ی سخت‌افزار کنسول پلی‌استیشن ۵ چیست؟ آیا نسل جدید کنسول‌های خانگی سونی قوی‌تر از ایکس‌باکس سری ایکس خواهد بود یا خیر؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا