معرفی و بررسی بدبین ترین شخصیت های انیمه وان پیس
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بدبین ترین شخصیت های انیمه وان پیس

کارکترهایی که ایمانشان را به انسانیت از دست داده‌اند.

معرفی و بررسی بدبین ترین شخصیت های انیمه وان پیس ۰ ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در دنیایی که فساد و خیانت تبدیل به امری عادی شده است، بسیاری از افراد در نتیجه تمام سختی‌هایی که متحمل شده‌اند، ایمان خود را به انسانیت از دست داده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بدبین ترین شخصیت های انیمه وان پیس می‌پردازیم.

داستان انیمه زیبا وان پیس در رابطه با کارکتری به نام مانکی دی لوفی (Monkey D. Luffy) و اعضای تیمش است که با عنوان دزدان دریایی کلاه حصیری (The Straw Hat Pirates) شناخته شده‌اند. دزدان دریایی کلاه حصیری در اقیانوس‌های خطرناک، به کاوش می‌پردازند و در طول ماجراجویی‌های خطرناکی که در پیش می‌گیرند، از جزایر جدید دیدن می‌کنند و در برابر دشمنان توانمندی قرار می‌گیرند و با آن‌ها مبارزه می‌کنند تا بتوانند به گنج افسانه‌ای دست پیدا کنند که در داستان با نام One Piece شناخته شده است. اگرچه خط داستانی این مجموعه جذاب و هیجان انگیز، بیشتر به دلیل دنیای پیچیده، روابط دوستی، دیالوگ‌ها و اتفاقات خنده‌دار خود به شهرت رسیده است، اما با این حال، به طور قطع، حضور کارکترهای تاریک و همچنین، اتفاقات بسیار عجیب و تاریکی نیز که همواره در طی آن رخ می‌دهد، جذابیت داستان را دو چندان کرده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بدبین ترین شخصیت های انیمه وان پیس می‌پردازیم.

دزدان دریایی کلاه حصیری، در طول سفرهای خود، شخصیت‌های بی شماری را ملاقات می‌کنند که مظهر شر، خصومت و ابهامات اخلاقی هستند. این شخصیت‌ها، به طور معمول، سرگذشت غم انگیزی داشته‌اند و از بدو تولد، به عنوان کارکترهای منفی به دنیا نیامده‌اند. در دنیایی که فساد و خیانت تبدیل به امری عادی شده است، بسیاری از افراد در نتیجه تمام سختی‌هایی که متحمل شده‌اند، ایمان خود را به انسانیت از دست داده‌اند. حضور برخی کارکترها در دنیای داستان انیمه وان پیس نیز به همین صورت، همانند نقطه مقابلی در برابر رفاقت دزدان دریایی کلاه حصیری با همدیگر و خوش بینی آن‌ها به آینده است. ‌

Boa Hancock

یکی از برترین پاداش های انیمه وان پیس به کارکتر بوآ هانکوک (Boa Hamcock) تعلق دارد. این کارکتر، حاکم Amazon Lily و یکی از هفت جنگ سالار دریاها به شمار می‌رود. او میوه شیطانی Mero Mero no Mi را نیز مصرف کرده است که توانایی‌های او را، به طرز چشمگیری، افزایش داده است. هانکوک با استفاده از قدرت این میوه، قادر است هر کسی را که بخواهد به سنگ تبدیل کند. مشارکت او در جنگ Marineford، جایی که او میزان قدرت و مخالفت خود را به دولت جهانی نشان داد، باعث شده است که او یکی از برترین پاداش های انیمه وان پیس را به خود اختصاص دهد.

شایان ذکر است که کارکتر بوآ، خشم عمیقی نسبت به مردان و اژدهای آسمانی دارد؛ اما این ویژگی او، نتیجه گذشته غم انگیز این کارکتر می‌باشد. او در گذشته توسط اژدهای آسمانی به بردگی گرفته شده و شکنجه شده بود. او تا قبل از ملاقات با لوفی، نگرش خوبی به دیگر انسان‌ها نداشت؛ با این حال، پس از ملاقاتش با لوفی، دیدگاهش تا حدی نسبت به مردان دچار تحول شد.

Smoker

یکی از قدرتمندترین رقیب های لوفی در انیمه وان پیس، کارکتر اسموکر (Smoker) می‌باشد. این کارکتر یک نایاب دریاسالار و فرمانده پایگاه دریایی G-5 است. او برای اولین بار به عنوان یک کاپیتان، لوفی را در آرک Loguetown ملاقات کرد. او و دیگر نیروهای تفنگداران دریایی بلافاصله اقدام به دستگی کردن لوفی کردند و تا حد زیادی هم موفق به انجام این کار شدند. پس از آن، او به دلیل رویدادهای پادشاهی که در Arabasta رخ داد، به درجه افسر فرمانده دریایی ارتقا یافت. با این حال، به دلیل دخالت کارکتر Dragon، لوفی توانست از او فرار کند و به همین خاطر نیز در نهایت، نجات یافت.

کارکتر اسموکر یکی دیگر از بدبین ترین شخصیت های انیمه وان پیس به شمار می‌رود. این کارکتر، پس از کسب تجارب بسیاری در سطوح مختلف زمین و مشاهده فساد و خیانتی که تبدیل به اوامری عادی شده‌اند، نسبت به همه انسان‌ها بی اعتماد شد و به همین خاطر نیز، برای خود فلسفه‌ای از عدالت دارد و همواره سعی می‌کند تا به آن پایبند باشد.

Crocodile

کارکتر Sir Crocodile، رئیس سابق سازمان جنایی باروک ورکز (Baroque Works)، کسی است که قصد داشت پادشاهی صحرای آلاباستا (Alabasta) را به دست بگیرد. نقشه او برای انجام این کار، شامل برانگیختن جنگ داخلی و استفاده از سلاح باستانی پلوتونن بود. این کارکتر نیز، از قدرت یکی از خطرناک‌ترین میوه‌های شیطانی برخوردار است که به او این اجازه را می‌دهد تا هر زمان که اراده کند، به شن، تغییر شکل دهد. فعالیت‌های مجرمانه، ذهنیت استراتژیک، و قدرت میوه شیطانی او، همه و همه باعث شده‌اند تا این کارکتر به دشمنی شکست ناپذیر تبدیل شود.

کارکتر کروکودایل، یکی دیگر از بدبین ترین شخصیت های انیمه وان پیس به شمار می‌رود که دیدگاه خوبی به اعتماد کردن به دیگران ندارد. او نسبت به زندگی عاشقانه گول دی راجر (Gol D. Roger) ابراز انزجار کرده است و ارزش نظامی را تنها در قدرت نظامی، ثروت و قدرت سیاسی می‌بیند. این کارکتر همچنین، دیدگاهی تحقیرآمیز به رویای لوفی برای تبدیل شدن به پادشاه دزدان دریایی نیز دارد و از آن‌ها به عنوان “توهمات یک احمق” یاد می‌کند.

Capone Bege

کارکتر Capone Bege یکی از شخصیت‌های فرصت طلب، حیله گر و با ذهنی به شدت حسابگر است. او یکی از بزرگترین عوامل هرج و مرج در دنیای داستان انیمه وان پیس به شمار می‌رود و بزرگترین دستاورد خود را در سازماندهی کردن سقوط افراد قدرتمند می‌بیند. این ویژگی تعیین کننده زندگی او به عنوان یک دزد دریایی بوده است. او از هر فرصتی به نفع خود استفاده می‌کند. نکته جالبی که در رابطه با این کارکتر وجود دارد آن است که او فردی عمل گرا است. اگر در موقعیتی قرار بگیرد که راه حل کمتر خشونت آمیزی برای حل آن وجود داشت باشد، به صدای منطق و عقل خود گوش می‌دهد و بر طبق آن پیش می‌رود.

کارکتر Capone Bege پس از آنکه فرزندش به دنیا آمد، دیدگاهش نسبت به جهان تا حدودی دچار تحول شد و بی رحمی او کاهش یافت؛ در حالی که این کارکتر هنوز به مفهوم نوع دوستی با نگرشی منفی نگاه می‌کند، اما با این وجود، اینگونه به نظر می‌رشد که برای خانواده‌اش اهمیت بسیار زیادی قائل است و برای محافظت از آن‌ها، از هچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

Blackbeard

کارکتر Marshall D. Teach که در داستان وان پیس، بیشتر با نام ریش سیاه (Blackbeard) شناخته شده است، یکی دیگر از قدرتمندترین و بدبین ترین شخصیت های انیمه وان پیس به شمار می‌رود که قدرت دو میوه شیطانی بسیار خطرناک را در اختیار دارد. اولین میوه شیطانی به او این اجازه را می‌دهد تا توانایی کنترل کردن تاریکی را در اختیار داشته باشد و دومین میوه شیطانی نیز که در گذشته به ریش سفید تعلق داشت، به او توانایی ایجاد مواج عظیم و کشنده را می‌دهد. او شخصیتی بسیار جاه طلب و بی رحم دارد که باعث می‌شود در مبارزات، بدون هیچ ملاحظه‌ای پیش برود و جان هر فردی را که بر سر راهش قرار می‌گیرد را نیز بگیرد.

به نظر می‌رسد که ریش سیاه، واقع گرایانه ترین تصویر از دزدان دریایی را به نمایش می‌گذارد؛ خیانت، فریب و شستشوی ذهنی افراد برای او بسیار طبیعی است؛ او هیچ وابستگی واقعی به کسانی که زیر پرچم او حرکت می‌کنند از خود نشان نمی‌دهد و در یک لحظه می‌تواند همه آن‌ها را فدای جاه طلبی‌های خود می‌کند.

Gecko Moria

شخصیت Gecko Moria در داستان انیمه وان پیس، به دلیل توانایی‌های منحصر به فرد و اقداماتی که در پیش می‌گیرد، به عنوان یک کارکتر تاریک شناخته شده است. این کارکتر، به جزیره Thriller Bark حمکانی می‌کند که مملو از مردگانی است که به خاطر قدرت میوه شیطانی این شخصیت، زنده شده‌اند. هدف موریا در استفاده از اجساد و سایه‌ها این است تا یک ارتش بزرگ از زامبی‌های بی مغز را تشکیل دهد که نتوانند رنج بکشند.

 در گذشته، خدمه دریایی کارکتر گکو موریا، به دست کایدو (Kaido)، به طرز هولناکی، کشته شده‌اند و به همین خاطر نیز، اکنون او ترجیح می‌دهد تا از اجساد به عنوان خدمه خود استفاده کند و زندگی افراد بیشتری را در خطر قرار ندهد. او در آن زمان، رویای تبدیل شدن به پادشاه دزدان دریایی را در سر می‌پروراند. ضربه روحی این رویداد، جهان بینی موریا را به طور کامل، دچار تحول کرد و او را به این باور رساند که تنها راه رسیدن به قدرت از طریق داشتن زیردستان قدرتمند است.

Kaido

کارکتر کایدو (Kaido) که به عنوان قدرتمندترین موجود جهان شناخته شده است، رهبر دزدان دریایی هیولاها (Beasts) و یکی دیگر از چهار امپراطور بزرگ دریاها است. این کارکتر، به خاطر قدرت فیزیکی بسیار زیاد خود در میان همه شخصیت‌های داستان شناخته شده است. قدرت او به گونه‌ای است که هیچ کارکتری، توان مقابله کردن با او را ندارد. میوه شیطانی که کایدو مصرف کرده است، به او این اجازه را می‌دهد تا به یک اژدهای عظیم الجثه تبدیل شود که توانایی‌های رزمی‌اش، قابلیت کشتن هر فردی را دارد. علاوه بر همه این‌ها، این کارکتر، به عنوان یکی دیگر از بدبین ترین شخصیت های انیمه وان پیس نیز شناخته شده است.

مسئله‌ای که در رابطه با کارکتر کایدو وجود دارد این است که او سعی در آسیب رساندن به افراد معمولی و ضعیف ندارد. او تنها به کسانی که بر جهان حکومت می‌کنند، نگرشی بدبینانه دارد و این دیدگاه نیز، از گذشته او نشات می‌گیرد که توسط مردم خود فروخته شد و توسط تفنگداران دریایی نیز برای انجام آزمایشات انسانی دستگیر شد.

Monkey D. Dragon

کارکتر مانگی دی دراگن (Monkey D. Dragon) یک تفنگدار سابق است که اکنون به بزرگترین دشمن حکومت جهانی تبدیل شده است. این کارکتر که فرمانده ارتش انقلابی است، اکنون در لیست قدرتمندترین شخصیت‌های انیمه وان پیس، جایگاهی ویژه را به خود اختصاص داده است. این کارکتر، نگرشی خوب نسبت به تفنگداران دریایی و حکومت جهانی ندارد و به آن‌ها بسیار بدبین است زیرا که می‌تواند نیت افرادی که مسئول فساد‌های گسترده این سازمان هستند را ببیند.

کارکتر مانکی دی دراگن به اندازه کافی، شاهد ظلم و بی رحمی اژدهایان آسمانی و زیردستان آن‌ها نیز بوده است و به همین خاطر نیز، اعتماد او به سیستم، به طور کامل از بین رفته است. اعتقادات این کارکتر به نوع خود، حس ایده آل گرایی را تشعشع می‌کند. او از کسانی که در راس حکومت قرار گرفته‌اند احساس تنفر دارد و از این رو، تمام زندگی خود را نیز وقف سرنگونی نظم جهانی فعلی کرده است.

Donquixote Doflamingo

کارکتر Donquixote Doflamingo در داستان انیمه وان پیس، یک شخصیت بسیار بی رحم و جاه طلب است که با شستشوی ذهنی مردم، به اهداف خود دست پیدا می‌کند. سرگذشت این کارکتر نیز به گونه‌ای غم انگیز است و تا حدودی می‌توان گفت در شکل دادن به ماهیت کنونی‌اش بی تاثیر نبوده است زیرا که وضعیت او به عنوان یک فرد اشرافی بزرگ، به یک فرد عادی منفور سقوط می‌کند و به همین خاطر، اکنون او نیز، به عنوان یکی دیگر از بدبین ترین شخصیت های انیمه وان پیس به شمار می‌رود. دوفلامینگو با دارا بودن قدرت یک میوه شیطانی خطرناک، دیگران را مانند عروسک‌های خیمه شب بازی کنترل می‌کند. او همچنین در کار خرید و فروش اسلحه و میوه‌های شیطانی مصنوعی نیز دست دارد.

کارکتر دوفلامینگو در گرفتن جان کسانی هم که به او وفادار هستند هیچگاه تردید نمی‌کند؛ او از ضعیفان متنفر است و شایستگی را تنها در داشتن قدرت می‌بیند که همین مسئله باعث شده است که اگر زیردستانش انتظاراتش را برآورده نکنند، آن‌ها را به بدترین شکل ممکن مجازات کند.

Sakazuki

کارکتر Sakazuki یکی دیگر از قدرتمندترین شخصیت‌های انیمه وان پیس است و به عدالت مطلقی باور دارد که می‌تواند توسط تفنگداران دریایی با اجرای قانون صورت بگیرد. این کارکتر، قدرت یک میوه شیطانی بسیار قدرتمند را در اختیار دارد. او از قدرت خود، برای مجازات افرادی استفاده می‌کند که از قانون سرپیچی می‌کنند زیرا که نگرشی بسیار بدبینانه به آن‌ها دارد.

ساکازوکی دیدگاهی بسیار شرورانه و سازش ناپذیر نسبت به دزدان دریایی یا هر کسی که جرات دارد از اقتدار تفنگداران سرپیچی کند از خود نشان می‌دهد. این کارکتر، در برابر هر فردی که از قانون سرپیچی کند اقدامات افراطی در پیش می‌گیرد و از انجام هیچ کاری برای دستگیری و یا از بین بردن آن‌ها دریغ نمی‌کند و به همین خاطر نیز، هر زمان که در مقابل یک دزد دریایی قرار می‌گیرد، مبارزه را به چالشی سخت برای آن‌ها تبدیل می‌کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments