#مهسا_امینی

فیلمبرداری فصل سوم سریال The Mandalorian زودتر از انتظار شروع شده است

اما از تاریخ پخش سریال چه خبر؟

فصل سوم سریال The Mandalorian

فیلمبرداری فصل سوم سریال The Mandalorian به گزارش برخی از منابع معتمد تایید شده که یعنی تاریخ پخش آن نیز زودتر از آنچه که سازندگان گفته بودند، خواهد بود. همچنین درباره اینکه روند ساخت به چه شکل پیش می‌رود نیز جزئیات تازه‌ای منتشر شده که خبر از تکنولوژی جدیدی می‌دهد.

چنان که به نظر می‌رسد، پدرو پاسکال (Pedro Pascal) تا پایان سال ۲۰۲۱ برنامه کاری فوق‌العاده شلوغ و پر رفت و آمدی را خواهد داشت. این بازیگر معروف در حال حاضر برای فیلمبرداری سریال The Last of Us در نقش محبوب جوئل میلر (Joel Miller) مشغول به فعالیت هنری بوده و از طرفی پس از اتمام کار خود، باید خیلی سریع به فصل سوم سریال The Mandalorian برسد. اما در حالی که تمامی اخبار و گفته‌های سازندگان خبر از تاخیر در ساخت این فصل جدید می‌دهند، ظاهرا گزارش‌های تازه رسیده، موضوعی مخالف این گفته‌ها را بیان می‌کنند!

به هر حال فصل اول و دوم سریال The Mandalorian که داستانی مرتبط به سری فیلم‌های جنگ ستارگان دارد، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار شد؛ به نحوی که ماجراجویی شکارچی مندلورین و بچه‌ای ۵۰ ساله که اکثر بینندگان او را به نام بیبی یودا (Baby Yoda) می‌شناسند، تا حدی در جذب مخاطبان تاثیرگذار بود که حتی اسکین این دو شخصیت برای بازی Fortnite هم در دسترس قرار گرفته و حتی بخش کوچکی از نقشه بازی به کلی زیر نظر خود شخص مندلورین بود!

با این وجود محبوبیت بالای دو فصل اول، نهایتا باعث شد تا بالاخره فصل سوم نیز برای این مجموعه پرطرفدار تایید شود؛ فصلی که ظاهرا در آن باید شاهد تنهایی بیشتر مندلورین و ماجراجویی او بدون بچه‌ای باشیم که مثل پدرش با او رفتار می‌کرد. اما جدای از بخش داستانی، اینکه در چه زمان باید شاهد پخش دنباله این داستان باشیم هنوز هم یک سوال بزرگ باقی مانده است. علاوه بر آن، حتی هنوز به صورت رسمی تایید نشده که فیلمبرداری این فصل از کی شروع خواهد شد. در حالی که گزارش‌های غیر رسمی درباره این موضوع، همگی به رفتن پدرو پاسکال سر صحنه اشاره دارند.

فصل سوم سریال The Mandalorian همزمان با The Last of Us انجام می‌شود

پیش‌تر اشاره کردیم که پدرو پاسکال از پر مشغله‌ترین بازیگرهای حاضر در سینما است که باید در عین فیلمبرداری سریال The Last of Us، به فکر فصل جدید The Mandalorian هم باشد؛ با این وجود مدتی پیش سازندگان اعلام کرده بودند که در حال حاضر فیلمبرداری The Book of Boba Fett و Obi-Wan Kenobi برای آن‌ها ارجحیت دارد و فصل جدید ماجراجویی مندلورین را برای زمانی مناسب گذاشته‌اند. این گفته‌ها حداقل به این موضوع اشاره دارند که پروسه فیلمبرداری این سریال در بهترین وضعیت در اواخر سال جاری میلادی شروع خواهد شد. در حالی که گزارش‌های رسیده از سوی منابع خبری، اشاره به این جریان دارند که سواحل منهتان (Manhattan) به عنوان مقصد اصلی برای این فیلمبرداری انتخاب شده و هم‌اکنون نیز بازیگران و کارگردان‌ها در آن مشغول به فعالیت هستند.

حال مهم‌ترین سوالی که پیش خواهد آمد این است که پس چطور سازندگان می‌توانند روند کار را انقدر سریع جلو ببرند؟ چراکه پیش‌تر نیز شنیده بودیم که فصل سوم سریال The Mandalorian نهایتا تا پایان سال ۲۰۲۱ پخش می‌شود، اما از طرفی هرقدر که بازیگران در گرفتن ضبط سکانس‌های مختلف سریع عمل کنند، ولی باز هم کار روی جلوه‌های ویژه این مجموعه و همچنین دو پروژه دیگر The Book of Boba Fett و Obi-Wan Kenobi زمان‌بر خواهد بود. در جواب به این سوال، اعلام شده که سازندگان در حال استفاده از استودیو‌های مجهز به تکنولوژی StageCraft است؛ فناوری خاصی که با استفاده از آن طراحان بخش گرافیکی می‌توانند تنظیم نور و همچنین اضافه کردن جلوه‌های ویژه را تنها با چند کلیک ساده انجام داده و از همین جهت سرعت کار را به شدت بالا ببرند.

شاید پیش از این مورد چنین فناوری مشابهی را در طراحی CGI سریال‌ها و فیلم‌های مارول دیده بودیم، اما اینبار ظاهرا روند این کار به دیگر سریال‌های دیزنی پلاس نیز رسیده و قرار است تا همان تاریخ پخش فصل جدید سریال The Mandalorian در سال ۲۰۲۱ را مشاهده کنیم.

اما نظر شما درباره فصل جدید این سریال پرطرفدار چیست؟ آیا سازندگان می‌توانند حتی بدون حضور گروگو (Grogu) یا همان بیبی یودا هم داستان را برای مخاطبان جذاب کنند؟ یا اینکه بالاخره در یکی از قسمت‌های آن شاهد بازگشت این بچه و دیگر جدای‌ها (Jedi) خواهیم بود؟


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا