پاسخ کارگردانان به نقد طرفداران از بازیگران سریال The Last of Us

کریگ مزین: ما به خود و کاری که انجام می‌دهیم باور داریم!

نقد بازیگران سریال The Last of Us

نقد بازیگران سریال The Last of Us یکی از داغ‌ترین بحث‌ها پیرامون سریال جدید شبکه HBO بود. کارگردانان این سریال به تازگی مصاحبه‌ای ترتیب داده و نظر خود درباره احساسات مخاطبین را بیان کرده و باید گفت این میزان از شجاعت و باور به پروژه خود از سوی کارگردانان تحسین برانگیز است!

کارگردانان سریال تلویزیونی The Last of Us یعنی نیل دراکمن (Neil Druckmann) و کریگ مزین (Craig Mazin) به تازگی به انتقادات برخی از طرفداران درباره دو بازیگر اصلی این سریال یعنی پدرو پاسکال (Pedro Pascal) و بلا رمزی (Bella Ramsey) که باور داشتند به دلایلی برای این سریال مناسب نیستند، پاسخ دادند. مدتی پیش از اکران قسمت اول سریال The Last of Us، طرفداران متوجه شدند که هر دو بازیگر اصلی سریال، هرگز بازی‌های The Last of Us را تجربه نکرده‌اند و همین موضوع باعث شد طرفداران به این نتیجه برسند که آن‌ها هرگز قدرت نمایش احساسات قرار گرفته در بازی‌ها را در سریال تلویزیونی نخواهند داشت.

این داستان ما از زمانی جالب‌تر شد که طرفداران متوجه شدند هر دو بازیگر طبق خواسته کارگردانان از تجربه این بازی سر باز زده و کارگردانان باور دارند که با تجربه نکردن این بازی‌ها، آن‌ها می‌توانند احساساتی خالص‌تر را از بازیگران گرفته و حسی متفاوت، اما دلنشین را به بینندگان ارائه دهند!

این موضوع اولین مرتبه طی مصاحبه مزین و دراکمن با روزنامه واشنگتن پست مطرح شد. موضوعات بسیاری در این مصاحبه مورد بحث قرار گرفت و بخش زیادی از آن‌ها مربوط به بلا رمزی و پدرو پاسکال و نحوه ایفای نقش آن‌ها بود. کریگ مزین در رابطه با نحوه بازیگری بلا رمزی در سریال تلویزیونی The Last of Us گفت:

من هرگز به او آموزش ندادم که چگونه مانند الی (Ellie) رفتار کند و هرگز ریتمی از نحوه صحبت کردن الی به او آموزش ندادم. من به غیر از زمان فیلم برداری صحنه‌ها درباره نحوه بازیگری با او صحبت نکرده و فقط به او می‌گفتم که هدف ما از دیالوگ چیست.

البته باید اشاره داشت اینگونه به نظر می‌رسد که پاسکال و رمزی با تماشای برخی ویدیوها از سری بازی The Last of Us در یوتیوب، تا حدی تقلب کرده‌اند، اما نمی‌توان این واقعیت را انکار کرد که مزین قصد داشته این دو بازیگر شخصیت‌های الی و جوئل را به دست خودشان ساخته و شخصیت‌هایی اقتباسی از سری بازی را ارائه ندهند. کریگ مزین در ادامه و پس از به یادآوری اخبار نگرانی طرفداران از نحوه ایفای نقش این دو بازیگر گفت:

افراد بسیاری از انتخابات و شیوه پیشروی ما ناراحت شدند. اینکه ما می‌دانستیم چه چیزی در اختیار داریم و مردم به آن شک داشتند واقعا طاقت فرسا بود. مردم باید بیش از هیجان زده باشند. این کار من و نیل است که الی و جوئل را برای شما به صحنه بیاوریم و ما الی و جوئل را به خوبی می‌شناسیم. ما از درون و بیرون آن‌ها آگاه هستیم. ما این دو شخصیت را نه تنها از طریق تروی بیکر (Troy Baker) و اشلی جانسون (Ashley Johnson)، بلکه از طریق نیل دراکمن که خالق آن‌ها است نیز این دو را می‌شناسیم. در سریال، من و او این نسخه از دو شخصیت را ارائه داده‌ایم.

البته نباید این حقیقت را انکار کرد که الی و جوئل در قسمت اول سریال خارق العاده بودند. به طور کلی قسمت اول سریال The Last of Us از سوی منتقدین و طرفداران نمراتی خارق العاده را کسب کرد و تیم سرگرمی نیز نمره ۹ از ۱۰ را برای قسمت اول از این سریال در نظر گرفت. قسمت اول سریال با نام When You’re Lost in the Darkness به معنی زمانی که در تاریکی گم شده‌ای اکران شد. دومین قسمت از این سریال در روز ۲۲ ژانویه به وقت لس آنجلس و ۳ بهمن ماه به وقت تهران اکران می‌شود. نظر شما درباره نقد بازیگران سریال The Last of Us چیست؟ آیا گفته‌های کارگردانان و البته نحوه ایفای نقش بازیگران در قسمت اول سریال شما را راضی کردند؟ منتظر نظرات شما هستیم.

5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا