برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

بازی The Last of Us Part 2 چهارمین اثر پرفروش تاریخ پلی استیشن است

با درآمدزایی ۲۴۲ میلیون دلاری

بازی The Last of Us Part 2 چهارمین اثر پرفروش تاریخ پلی استیشن است ۰ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ گزارش فروش (گیم) کپی لینک
بازی پرفروش پلی استیشن

شواهد امر گویای این موضوع است که The Last of Us Part 2 به عنوان چهارمین بازی پرفروش تاریخ فروشگاه پلی استیشن به شمار می‌رود.

محبوبیت سری لست آف آس برهیچکس پوشیده و پنهان نیست؛ فرنچایزی که به لطف روایت داستان درگیرکننده، گیم‌پلی جذاب و شخصیت‌پردازی تاثیرگذار به عنوان یکی از پرافتخارترین مجموعه‌های تاریخ صنعت بازی‌ها به شمار می‌رود و هوادارها بی‌صبرانه منتظر معرفی دنباله آن هستند.

در این میان، گزارش‌ها نشان می‌دهد که عناوین لست آف آس به همان اندازه که مورد تحسین قرار گرفته‌اند، از نظر تجاری نیز عملکرد بی‌نظیری داشته‌اند. با استناد بر گزارش اخیر، به نظر می‌رسد که The Last of Us Part 2 چهارمین بازی پرفروش تاریخ فروشگاه پلی استیشن است.

از طرفی، طبق این گزارش، لست آف آس ۲ بیش از ۲۴۲ میلیون دلار برای بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی درآمدزایی داشته و اگر عناوین پلی استیشن را بر اساس میزان درآمد طبقه‌بندی کنیم، این عنوان در رده سوم پردرآمدترین بازی‌های تاریخ پلی استیشن قرار می‌گیرد.

رتبه اول در اختیار بازی نخست اسپایدرمن بوده که چیزی در حدود ۳۱۵ میلیون دلار درآمد به همراه داشته است. رتبه دوم به بازی God of War Ragnarok تعلق دارد که طبق این گزارش، درآمد حاصل از فروش آن به بیش از ۲۷۹ میلیون دلار رسیده است. از دیگر عناوین پردرآمد سونی می‌توان اسپایدرمن مایلز مورالز و خدای جنگ اشاره کرد که به ترتیب در رده‌های چهارم و پنجم حضور دارند.

لازم به ذکر است که این آمار و ارقام‌ها برگرفته از اسناد لو رفته در جریان هک گسترده استودیوی اینسامنیاک گیمز بوده است. بر این اساس، گزارش فوق مربوط به فروش و درآمدزایی عناوین مذکور تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۳ میلادی است. بدیهی است که در طول این دوره ۱۰ ماهه احتمالا تغییراتی در جداول پرفروش‌ترین و پردرآمدترین بازی‌های فروشگاه پلی استیشن ایجاد شده باشد؛ به خصوص که نسخه ریمستر بازی The Last of Us Part 2 در اوایل سال جاری میلادی روانه بازار شده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments