بازیکنان می‌توانند نسخه رایانه‌های شخصی The Last of Us را در استیم پس بدهند

روزهای بد The Last of Us

بازیکنان می‌توانند نسخه رایانه‌های شخصی The Last of Us را در استیم پس بدهند کیانوش جیریائی ۰ ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ اخبار بازی
بازیکنان می‌توانند نسخه رایانه‌ شخصی The Last of Us را در استیم پس بدهند

به دنبال عملکرد ضعیف نسخه رایانه‌های شخصی بازی The Last of Us Part I، کاربران استیم می‌توانند بازی را پس بدهند و پول خود را دریافت کنند.

بازی The Last of Us برای اولین بار در سال 2013 توسط استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) برای پلی استیشن 3 منتشر شد و داستان شخصیت‌های جوئل (Joel) و الی (Ellie) را در دنیای آخرالزمانی آمریکا به تصور کشید. کمی بعد در سال 2014 با هدف بهبود رزولوشن و فریم ریت، نسخه‌ی ریمستر این بازی برای PS4 به همراه بسته الحاقی Left Behind منتشر شد. به دنبال موفقیت‌های این اثر، استودیوی ناتی داگ باری دیگر این اثر را برای کنسول پلی استیشن 5 کرد. به تازگی هم این بازی برای اولین بار به رایانه‌های شخصی راه یافت.

نسخه‌ رایانه‌های شخصی بازی The Last of Us Part I به دلیل عملکرد بسیار ضعیف خود، با حواشی زیادی روبرو شد. اگر چه بازیکنان برای مدت بسیار طولانی منتظر انتشار بازی The Last of Us Part I روی رایانه‌های شخصی بودند، اما محصول نهایی رضایت بازیکنان را به همراه نداشت. بازی The Last of Us Part I روزهایی سختی را در پلتفرم رایانه‌های شخصی پشت سر می‌گذارد. از همان ابتدا بسیاری از کاربران، لودینگ‌های طولانی اول بازی را گزارش دادند که بعضا بیش از یک ساعت طول می‌کشد. از طرفی بسیاری از کاربران با کرش‌های متعدد روبرو هستند و به طور مداوم از بازی به بیرون پرتاب می‌شوند. همه‌ی این مسائل باعث شده تا این بازی در حال حاضر در استیم میانگین نقد 43 درصد و نمره‌ی 56 را در وبسایت متاکریتیک کسب کند.

کمپانی سونی (Sony) به انتشار بازی‌های خود روی رایانه‌های شخصی ادامه می‌دهد و چنین اتفاقی برای یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های این کمپانی، باعث شرم است. همچنین استودیوی ناتی داگ هم اعلام کرد که به پشتیبانی بازی‌ها روی رایانه‌های شخصی ادامه خواهد داد. پیش از عرضه‌ی نسخه رایانه‌های شخصی بازی The Last of Us Part I بسیاری از کاربران نسبت به پورت بازی توسط استودیوی آیرون گلکسی (Iron Galaxy) که سابقه‌ی پورت‌های ضعیفی مثل Batman: Arkham Knight را در کارنامه دارد، اظهار نگرانی کردند. استودیوی آیرون گلکسی همچنین مسئول پورت بازی Uncharted: Legacy of Thieves هم بود و بسیاری از مشکلات این بازی، در The Last of Us Part I هم دیده می‌شود. با این حال وضعیت Uncharted: Legacy of Thieves روی رایانه‌های شخصی هرگز انقدر بد نبود.

امکان ریفاند نسخه رایانه‌های شخصی بازی The Last of Us

کاربری با نام Turbostrider27 در ردیت اشاره کرد که نسخه رایانه‌های شخصی بازی The Last of Us Part I حالا بدون توجه به مدت زمان بازی، توسط استیم بازپس گرفته می‌شود. پلتفرم استیم در حالت عادی، بازی‌ها را تا 2 ساعت مدت زمان بازی و دو هفته پس از خرید، بازپس می‌گیرد. با این حال استیم برای برخی از بازی‌ها، تفاوتی قائل می‌شود. برای مثال بازی Cyberpunk 2077 که در زمان عرضه با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کرد هم چنین اتفاقی برایش رخ داد. با توجه به نقدهای منفی نسخه رایانه‌های شخصی بازی The Last of Us Part I روی استیم، و گزارش‌های متعدد از باگ‌ها و کرش‌ها، بدون شک بسیاری از بازیکنان خواستار بازگشت پول‌های خود هستند.

با توجه به این که بسیاری از بازیکنان، خرید خود را لغو می‌کنند، امیدواریم استودیوی ناتی داگ کنترل نسخه رایانه‌های شخصی بازی The Last of Us Part I را در دست بگیرد و هر چه سریع‌تر مشکلات آن را رفع کند. استودیوی ناتی داگ چندی پیش اعلام کرد که آن‌ها از مشکلات بازی The Last of Us Part I روی پی سی آگاه‌اند و در تلاش برای رفع مشکلات این بازی در سریع‌ترین زمان ممکن هستند. تاکنون چند هات‌فیکس کوچک برای بازی عرضه شده است. ولی هنوز بسیاری از مشکلات بزرگ بازی هنوز پابرجا هستند.

چنین اتفاقی برای مجموعه‌ی The Last of Us باعث شرم است. چندی پیش موفقیت سریال The Last of Us باعث شد تا بسیاری از مخاطبان برای اولین بار مشتاق تجربه ماجراجویی جوئل و الی در بازی‌های ویدیویی هم باشند. نسخه رایانه‌های شخصی بازی The Last of Us Part I می‌توانست فرصت خوبی را فراهم کند که دسته‌ی جدیدی از مخاطبان به این اثر جذب شوند. ناتی داگ چندی پیش عرضه‌ی این بازی را به مدت یک ماه به تاخیر انداخت. ولی ظاهرا این تاخیر کوتاه برای رفع مشکلات بازی کافی نبود.

بازی The Last of Us Part I هم اکنون برای پلی استیشن 5 و رایانه‌های شخصی در دسترس است. آیا شما موفق به تجربه‌ی این بازی روی پی سی شده‌اید؟ حتما تجربه‌ی خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا