اشتباه سریال The Last of Us توسط شبکه‌ی HBO برطرف شد

رفع سوتی‌های تدوین

اشتباه سریال The Last of Us توسط شبکه‌ی HBO برطرف شد

به تازگی سوتی‌های فیلمبرداری و اشتباهات در تدوین قسمت ششم سریال The Last of Us با نام “Kin”، توسط شبکه‌ی HBO برطرف شد.

هفته‌ی قبل، سوتی‌های تدوین قسمت ششم The Last of Us حسابی جنجان برانگیز شد. این اپیزود با نام “Kin”، جوئل (Joel) و الی (Ellie) را به شهر جکسون می‌برد. جایی که جوئل دوباره با برادرش تامی (Tommy) ملاقات می‌کند. اگر چه در این قسمت شاهد اجرای بی‌نظیر بازیگرها و داستان‌گویی فوق‌العاده‌ای هستیم، اما دو اشتباه بزرگ تدوین سریال The Last of Us را در خود جای می‌دهد.

قبلا در یکی از سکانس‌های قسمت ششم، اعضای تیم فیلمبرداری در تصویر قابل مشاهده بودند. در سکانسی دیگر در شهر جکسون، الی با اسبی به نام شیمر (Shimmer) ملاقات می‌کند. در همین سکانس دست یک نفر از پایین مشخص است که تلاش می‌کند شیمر را هدایت کند.

حساب توییتری Naughty Dog Central چندی پیش از برطرف شدن سوتی‌ها و اشتباهات The Last of Us در قسمت ششم خبر داد. بر اساس این خبر، شبکه‌ی HBO، قسمت ششم سریال The Last of Us را ویرایش کرده، و سکانسی که اعضای گروه فیلمبرداری قابل مشاهده هستند را حذف، و مشکل سکانس اسب شیمر را برطرف کرده است.

آیا شبکه‌ی HBO از اشتباهات The Last of US درس می‌گیرد؟

با توجه به کارنامه‌ی شبکه‌ی HBO، وجود این اشتباه در سریال The Last of Us چندان تعجب برانگیز نبود. شبکه‌ی HBO تاریخچه‌ی بلند و درازی از چنین سوتی‌هایی را در سریال‌هایش دارد. قبلا در صحنه‌ی از سریال Game of Thrones، یک لیوان قهوه‌ی استارباکس روزی میز قرار داشت. در صحنه‌ای دیگر، زباله‌های بطری پلاستیکی که توسط تیم سازنده در زمین رها شده، دیده می‌شود. همچنین پیش زمینه‌ی Game of Thrones، سریال House of The Dragon هم در زمینه‌ی جلوه‌های بصری با مشکلاتی مواجه بود.

با این‌که اشتباهات The Last of Us و سایر سریال‌های شبکه‌ی HBO برطرف شدند، اما سوال این است که آیا شبکه‌ی HBO از اشتباهات خود درس می‌گیرد یا خیر. با توجه به بزرگی شبکه‌ی HBO و مخاطبان گسترده‌ی سریال‌های آن، شرم آور است اگر چنین اشتباهاتی در آینده هم تکرار شود. شبکه‌ی HBO موظف است تمام جزئیات سریال را پیش از انتشار آن، بررسی کند و مطمئن شود که چنین مشکلاتی وجود ندارد.

سریال The Last of Us به لطف منبع اقتباس خود، خیلی سریع به یکی از بزرگ‌ترین عناوین شبکه‌ی HBO تبدیل شد. این سریال چندی پیش رکورد House of The Dragon را در زمینه‌ی بیشترین زمان تماشا شکست. با این حال حتی بزرگ‌ترین عناوین هم خالی از ایراد نیستند و پیدا شدن اشتباه در سریال The Last of Us، این موضوع را اثبات می‌کند. حتی می‌توان گفت اشتباهات سریال‌های بزرگ را می‌توان خیلی راحت‌تر از سایر آثار پیدا کرد چرا که چنین مواردی خیلی سریع در اینترنت پخش می‌شود.

به تازگی قسمت هفتم The Last of Us با نام Left Behind منتشر شد. چیزی تا پایان این سریال باقی نمانده و شبکه‌ی HBO، این سریال را برای فصل دوم هم تمدید کرده است. این سریال هر هفته روز دوشنبه ساعت 5:30 صبح از شبکه‌ی HBO پخش می‌شود. در ادامه نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

2 3 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا