استودیوی The Initiative در حال کار روی نسخه‌ی جدید Perfect Dark است

یکی از محبوب‌ترین انحصاری‌های ایکس‌باکس بازمی‌گردد؟

نسخه‌ی جدید Perfect Dark

طبق گزارشی که توسط یکی از کاربران شبکه‌ی اجتماعی توییتر منتشر شده، استودیو The Initiative که یکی از توسعه‌دهنده‌های فرست پارتی مایکروسافت به حساب می‌آید، در حال کار روی نسخه‌ی جدید Perfect Dark است.

مشخصاتی که این کاربر از پروژه‌ی اینشیتیو به اشتراک گذاشته، شباهت‌های زیادی به آی‌پی پرفکت دارک دارد. این کاربر که با نام Klorbrille در توییتر فعالیت می‌کند، پروفایل لینکدین یکی از طراحان فنی استودیوی The Initiative را به اشتراک گذاشته که جزئیاتی از پروژه‌ی در حال ساخت این استودیوی جنجالی را فاش می‌کند.

این توییت بر اساس پروفایل لینکدین طراح فنی بازی The Initiative به شرح زیر نوشته شده:

پروژه‌ی تایید نشده‎‌ی استودیوی The Initiative با بهره‌گیری از موتور گرافیکی Unreal Engine 4 در حال ساخت است؛ این بازی دارای انواع مختلفی از سلاح‌ها و گجت‌ها خواهد بود و شامل سیستم دوربین نظارتی می‌شود.

چنین چیزی با توجه به این که [طبق برخی شایعات و گزارش‌ها] بیشتر استودیوهای زیرمجموعه‌ی Xbox Game Studios با استفاده از این موتور گرافیکی در حال ساخت بازی‌هایشان هستند، برای اشتراک‌گذاری دانش نیز، منطقی به نظر می‌رسد.

با توجه به این مشخصات احتمال می‌رود که پروژه‌ی در حال توسعه در استودیوی The Initiative، نسخه‌ی جدید بازی Perfect Dark باشد. اولین نسخه از این سری در سال ۲۰۰۰ میلادی برای کنسول نینتندو 64 منتشر شد و توانست در جلب نظر بازیکنان و همچنین منتقدان، عملکرد حیرت‌انگیزی را از خود به جای بگذارد؛ برای مثال شاید جالب باشد که بدانید این بازی با نمره‌ی ۹۷ از ۱۰۰ در وب سایت متاکریتیک به کار خود خاتمه داد؛ نمره‌ای که در طول تاریخ، نصیب هر بازی‌ای نشده است.

بعد از انتشار یک نسخه‌ی ایزومتریک برای کنسول ضعیف Game Boy Color، مایکروسافت تصمیم گرفت تا برای هر چه قوی‌تر شدن لاین آپ کنسول جدید آن دورانش یعنی ایکس‌باکس 360، آی‌پی پرفکت دارک را به لیست عناوین خود اضافه کند. به همین جهت دو نسخه‌ی دیگر از Perfect Dark برای این کنسول منتشر شد.

هر چند که این دو بازی هم توانستند عملکرد خوبی داشته باشند و مورد تحسین بسیاری واقع شوند، اما هرگز در حد و اندازه‌های نسخه‌ی اول پرفکت دارک، ظاهر نشدند. بر همین اساس انتظار می‌رود که با توجه به اعضای فعال در استودیوی The Initiative، اگر شایعات حقیقت داشته باشند، بازی Perfect Dark یک بار دیگر به دوران اوج خود بازگردد.

نفراتی از استودیوهای کریستال داینامیک، سانتا مونیکا، ناتی‌داگ و چند استودیوی بازی‌سازی مشهور دیگر، در حال حاضر در استودیوی The Initiative فعالیت دارند از همین رو انتظار می‌رود که پروژه‌ی در حال توسعه‌ی آن‌ها، تاثیر چشمگیری در سرنوشت کنسول ایکس‌باکس سری ایکس داشته باشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا