#مهسا_امینی

تاریخ برگزاری مراسم The Game Awards 2021 مشخص شد

رویداد امسال به صورت حضوری برگزار می‌شود!

تاریخ برگزاری مراسم The Game Awards 2021

آقای جف کیلی چندی پیش در پیامی رسما تاریخ برگزاری مراسم The Game Awards 2021 را مشخص کرد که با استناد بر آن، این رویداد به صورت حضوری در روز نوزدهم آذر ماه برگزار خواهد شد.

بدون هیچ شک و تردیدی، گیم اواردز را می‌توان یکی از مهم‌ترین رویدادهای صنعت بازی‌های ویدیویی دانست که هر ساله توسط آقای جف کیلی، مجری و روزنامه‌نگار سابق این حوزه، با محوریت رقابت و انتخاب بهترین بازی‌های سال در گروه‌ها و دسته‌بندی‌های مختلف برگزار می‌شود. سال گذشته بود که این رویداد به خاطر شیوع ویروس کرونا به طور آنلاین و دیجیتالی برگزار شد و قسمت دوم اثر تحسین‌شده لست آو آس جایزه بهترین بازی سال را به خود اختصاص داد.

حال که به انتهای سال جاری میلادی نزدیک‌تر می‌شویم، طبق روال همیشه بازیکنان امسال هم میزبان رویداد گیم اواردز هستند. در همین راستا، ساعاتی پیش جف کیلی در پیامی رسما تاریخ برگزاری این رویداد را مشخص کرد که بر اساس آن، گیم اواردز ۲۰۲۱ بامداد روز جمعه، نوزدهم آذر ماه به وقت ایران (روز نهم دسامبر) برگزار خواهد شد. نکته مهم این است که با وجود تداوم اپیدمی کرونا، امسال خبری از برگزاری مراسم به صورت دیجیتالی نیست و مشابه سال‌های گذشته، این رویداد مجددا به صورت حضوری و در سالن اختصاصی مایکروسافت واقع در شهر لس آنجلس آمریکا برگزار می‌شود. البته، طبق روال همیشه علاقه‌مندان می‌توانند رویداد مذکور را به صورت آنلاین از طریق شبکه‌های مختلف از جمله یوتیوب و توییچ به صورت زنده تماشا کنند.

جف کیلی در این خصوص توضیح می‌دهد:

ما بسیار خوشحال و هیجان‌زده هستیم که بار دیگر در یک شب ویژه و در سالن مایکروسافت، گذشته، حال حاضر و آینده بازی‌های ویدیویی را جشن بگیریم.

گیم اواردز تنها رویداد حوزه ویدیو گیم جف کیلی در سال جاری میلادی نیست. این مجری باتجربه چندی پیش نمایشگاه بزرگ گیمزکام را برگزار کرد که در آن شاهد معرفی چند بازی جدید و همچنین نمایش عناوین مورد انتظار بودیم. از طرفی، چندی پیش هم میزبان نمایشگاه سامر گیم فست بودیم که این مراسم هم تا حدودی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفت. به طور معمول، اسامی نامزدهای بهترین بازی‌های سال در اواخر آبان ماه منتشر می‌شود که پس از ثبت رای منتقدان و گیمرها، همزمان با با برگزاری رویداد، برندگان هر گروه مشخص شده و جوایزی به توسعه‌دهندگان و شرکت‌های ناشر اعطا می‌شود.

در این میان، بد نیست اشاره کنم که گیم اواردز در حال حاضر به عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین نمایشگاه‌های حوزه ویدیو گیم بوده که هر ساله به تعداد تماشاگران آن اضافه می‌شود. اگر اخبار دنیای بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که مراسم سال گذشته گیم اواردز بیش از ۸۳ میلیون بازدیدکننده داشت که بدون هیچ شک و تردیدی، رقم قابل توجه و خیره‌کننده‌ای است. این رویداد که برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ میلادی برگزار شد، در مجموع نزدیک به چهار میلیون بیننده داشت که به مرور این رقم به ۱۲، ۲۶ و ۴۶ میلیون نفر رسیده بود و در آخر با حضور بیش از ۸۳ میلیون بیننده، رکوردشکنی کرد. انتظار می‌رود که روند رو به رشد گیم اواردز همچنان ادامه داشته باشد و چه بسا ممکن است امسال شاهد ثبت رکورد جدیدی در این زمینه باشیم.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با مراسم The Game Awards 2021 چیست؟ به نظر شما، کدام یک از آثار سال جاری میلادی می‌تواند جایزه بهترین بازی را به خود اختصاص دهد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا