تعداد بینندگان مراسم اسکار ۲۰۲۱ به The Game Awards نرسید!

۸۳ میلیون بیننده TGA در برابر ۹.۸ میلیون بیننده اسکار

تعداد بینندگان مراسم اسکار ۲۰۲۱ به The Game Awards نرسید! نیما خدارحمی ۰ ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان
تعداد بینندگان مراسم اسکار ۲۰۲۱

اگر بگوییم افرادی که به تجربه بازی‌های ویدیویی می‌پردازند از تعداد کسانی که به‌ تماشای سینما می‌پردازند، احتمالا اشتباه کرده باشیم، ولی طی آمار سال‌های اخیر، با رشد فوق‌ العاده چشمگیر تعداد دوست‌داران بازی‌های ویدیویی روبه‌رو بوده‌ایم که این حس را به ما منتقل کرده و باعث به‌وجود آمدن چنین حدس و گمان‌هایی می‌شود.

طی سال‌های اخیر، آمار مراسم The Game Awards به‌صورت صعودی درحال افزایش بوده و این درحالی‌ست که تعداد مخاطبین کمتری به تماشای مراسم اسکار می‌نشینند. مقایسه‌ای شگفت‌انگیز توسط یکی از تحلیل‌گران صنعت بازی‌های ویدیویی به نام Benji، با موضوع قراردادن تعداد مخاطبین هر دو مراسم دربرابر یکدیگر صورت گرفت که نتایجی بسیار جالب دربر داشت.

تعداد بینندگان مراسم اسکار ۲۰۲۱ با سقوط آزاد مواجه شده و تنها ۹.۸ میلیون بیننده را به‌خود اختصاص داد و این درحالی‌ست که سال ۲۰۲۰ تعداد بینندگان عدد ۲۳.۶ میلیون را به‌خود دید. درسوی دیگر و در مراسم The Game Awards، ما شاهد ۸۰ میلیون بیننده در مراسم سال ۲۰۲۰ و ۴۵.۲ بیننده در مراسم سال پیشین آن بودیم. بدون شک بسیاری انتظار مواجهه با این اعداد را نداشته و البته این اعداد نشان از افزایش علاقه جهانیان به بازی‌های ویدیویی دارد. تعداد دقیق بینندگان در سال‌های اخیر را می‌توانید در لیست پایین مشاهده کنید.

لازم به‌ذکر است که این آمار، اولین مرتبه قرارگیری مراسم اسکار و The Game Awards دربرابر یکدیگر نیست. نکته قابل‌توجه دیگر فاکتورهای متفاوت برای  سنجش تعداد بینندگان قلمداد می‌شود. Benji در ادامه اشاره داشته که مراسم اسکار همیشه تعداد میانگین بینندگان را دراختیار عموم قرار داده و این درحالی‌ست که مراسم The Game Awards تعداد کلی بینندگان را با عموم به‌اشتراک می‌گذارد. فاکتور قابل‌توجه دیگر همه‌گیری ویروس کرونا بوده که باعث کاهش شدید تعداد فیلم‌های اکران شده در سال اخیر شده است.

نکته بسیار مهم دیگر در این دو مراسم پرطرفدار، نحوه برگزاری بوده و همانطور که می‌دانید مراسم The Game Awards تنها به اهدای جوایز سالانه محدود نشده و بسیاری استودیوهای بزرگ و کوچک از عناوین جدید خود رونمایی می‌کنند و یکی از بزرگ‌ترین مثال‌های سال‌های اخیر، معرفی کنسول نسل نهمی مایکروسافت یعنی ایکس باکس سری ایکس در سال ۲۰۱۹ بود و دیگر معرفی بزرگ را می‌توان ورود مبارز جدید با نام Sephiroth به بازی Super Mario Smash Bros. Ultimate نامید. ناگفته نماند که فاکتور شوق و ذوق مردم برای چنین مراسمی بسیار نقش مهمی را ایفا می‌کند.

مشاهده رویارویی اعداد و ارقام مراسم اسکار و The Game Awards بدون شک خالی از لطف نیست، ولی قطعا فاکتورهای زیادی برای هرکدام دردست است که می‌تواند شرایط را تاحد زیادی تغییر داده و مقایسه این دو را غیر منصفانه کند. البته در مراسم اسکار سال ۲۰۲۱ مستند Colette که توسط تیم Respawn Entertainment توسعه یافته بود توانست اسکار بهترین مستند کوتاه را از آن خود کند. این مقام بهانه‌ایست که دوست‌داران دنیای سینما و دوست‌داران بازی‌های ویدیویی هردو بتوانند برای آن خوشحالی کنند.

شکی نیست که طی دهه اخیر تعداد دوست‌داران بازی‌های ویدیویی افزایش چشمگیری داشته و تجربه بازی‌های مختلف دیگر سن مشخصی نداشته و از کوچک تا بزرگ به تجربه آن‌ها می‌پردازند. به‌نظر شما دنیای بازی‌های ویدیویی از دنیای سینما پیشی گرفته یا این آمار تنها به‌دلیل نحوه برگزاری مراسم و وجود ویروس کروناست؟ نظرات خود را باما به‌اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا