کارگردان فیلم فلش دلیل غم انگیز بازنشستگی بتمن مایکل کیتون را فاش کرد

دلیلی که در فیلم به آن اشاره نشد!

بازنشستگی بتمن مایکل کیتون

اندی موسکیتی (Andy Muschietti)، کارگردان فیلم The Flash، دلیل بازنشستگی بتمن مایکل کیتون را فاش کرده است.

[در صورت عدم تماشای The Flash از مطالعه ادامه مطلب خودداری کنید] سیزدهمین فیلم DC Extended Universe تحت عنوان The Flash شناخته شده و از اواخر خرداد به سینماها آمد. بری آلن در این فیلم به گذشته سفر می‌کند تا جلوی قتل مادرش و افتادن این جرم گردن پدرش را بگیرد. بر خلاف انتظار، سفر به گذشته باعث می‌شود نظم مولتی ورس بهم ریخته و بجای بازگشت به دنیای خودش، به یک دنیای متفاوت پا بگذارد؛ دنیایی که مایکل کیتون (Michael Keaton) نقش بتمن (Batman) آن را ایفا می‌کند و خبری از سوپرمن هنری کویل (Henry Cavil) نیست.

وقتی بری آلن متوجه می‌شود چه اتفاقی رخ داده، به همراه نسخه دیگرش که به جهان جدید تعلق دارد به سراغ بروس وین رفته و از او درخواست کمک می‌کند. بروس مدت‌ها پیش فعالیت‌های ابرقهرمانانه به عنوان بتمن را کنار گذاشته و به همین دلیل تمایلی به کمک ندارد. هر چند، در ادامه نظرش تغییر کرده و آن‌ها را در تلاش برای توقف ژنرال زاد همراهی می‌کند. اگرچه بتمن مایکل کیتون مدت نسبتاً زیادی در داستان حضور دارد، هرگز دلیل بازنشستگی‌اش مورد کند و کاش قرار نمی‌گیرد.

نسخه بلوری The Flash شامل چند فیلم کوتاه می‌شود که دست اندرکاران را حین صحبت درباره موضوعات مختلف نشان می‌دهد. اندی موسکیتی، کارگردان سیزدهمین فیلم DCEU، در بخشی از صحبت‌های خود دلیلی غم انگیز را برای بازنشستگی بتمن مایکل کیتون ارائه کرده است. طبق گفته او، بروس وین برخلاف خط قرمزهای اخلاقی‌اش یک تبهکار را جلوی فرزندش کشت. اگرچه در زمان قتل نمی‌دانست فرزند تبهکار در حال تماشای اتفاقات است، تصمیم گرفت شنل را برای همیشه کنار بگذارد؛ زیرا اتفاقی که برای آن بچه رخ داد، به تجربه دوران کودکی‌اش (قتل والدین مقابل چشمانش) شبیه بود.

افشای دلیل بازنشستگی بتمن مایکل کیتون اعتراض برخی از کاربران فضای مجازی به همراه داشته است. آن‌ها معتقد هستند دلیل بازنشستگی بروس وین بخش مهمی از قوس شخصیتی‌اش بوده و باید داخل فیلم The Flash به آن پرداخته می‌شد، نه اینکه در یک فیلم کوتاه و بصورت جداگانه فاش شود.

در صورتی که DCEU به انتهای خود نمی‌رسید، بتمن مایکل کیتون نقش پررنگی را در فیلم Batgirl ایفا می‌کرد. این نسخه بروس وین قرار بود به عنوان استاد به باربارا گوردون کمک کرده و او را برای فعالیت‌های ابرقهرمانانه کمک کند. اقتباس سینمایی بتگرل علارغم آماده بودن قرار نیست منتشر شود.

2 3 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا