آیا ریمیک بازی The Elder Scrolls 4: Oblivion در دست ساخت قرار دارد؟

ریمیک شاهکار بتسدا پس از ۱۷ سال؟

آیا ریمیک بازی The Elder Scrolls 4: Oblivion در دست ساخت قرار دارد؟ عرفان بدری ۰ ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ اخبار بازی
ریمیک بازی The Elder Scrolls 4: Oblivion

این طور که شایعه شده، ریمیک بازی The Elder Scrolls 4: Oblivion توسط استودیوی Virtuos با استفاده از ترکیبی از موتور اصلی این عنوان و آنریل انجین ۵ (Unreal Engine 5) در دست ساخت قرار دارد و تا اواخر سال ۲۰۲۴ یا اوایل سال ۲۰۲۵ عرضه خواهد شد.

بیشتر از یک دهه از انتشار آخرین نسخه از مجموعه بازی‌های محبوب The Elder Scrolls با نام The Elder Scrolls V: Skyrim می‌گذرد و با وجود این فاصله طولانی هنوز هم مدت زمان خیلی زیادی تا عرضه بازی The Elder Scrolls 6 باقی مانده و قرار نیست به این زودی‌ها شاهد در دسترس قرار گرفتن آن باشیم. با این حال اخیرا شایعه جذاب و هیجان‌انگیزی در سطح اینترنت منتشر شده که اگر درست باشد، قرار نیست در این چند سال طرفداران این سری بیکار بمانند، زیرا به جز The Elder Scrolls 6، یک اثر بزرگ دیگر از این مجموعه در حال توسعه است.

اخیرا ادعا شده که ریمیک بازی The Elder Scrolls 4: Oblivion توسط استودیوی Virtuos یکی از توسعه‌دهندگان بازی Metal Gear Solid Delta: Snake Eater در دست ساخت قرار دارد. این شایعه توسط کاربری در انجمن ردیت (Reddit) منتشر شده که ادعا می‌کند یکی از کارمندان سابق استودیوی Virtuos در پاریس است و اگر چه پست او پس از انتشار حذف شد، اما ناظران ردیت هویت این فرد را تائید کرده‌اند.

در این شایعه آمده که ریمیک The Elder Scrolls 4: Oblivion در حال پروژه‌ای بین یک ریمستر و ریمیک است. توسعه‌دهندگان برای ساخت آن از یک سیستم جفت‌سازی استفاده می‌کنند که موتور و کد اصلی بازی که شامل سیستم‌های فیزیک و گیم‌پلی می‌شود را با یکدیگر ترکیب می‌کند، اما گرافیک و جلوه‌های بصری بازی با استفاده موتور آنریل انجین ۵ رندر خواهد شد.

به نظر می‌رسد که استودیوی Virtuos هنوز تصمیم نگرفته که این پروژه که با نام رمزی Altar شناخته می‌شود، قرار است یک ریمستر باشد یا ریمیک کامل، اما بسته به تصمیم آن بازی در اوخر سال ۲۰۲۴ یا اوایل سال ۲۰۲۵ در دسترس قرار خواهد گرفت. همچنین گفته شده که استودیوی Black Shamrock نیز در توسعه این بازی به Virtuos کمک می‌کند.

هنوز مشخص نیست که این پروژه، در صورت واقعی بودن برای چه پلتفرم‌هایی منتشر می‌شود. در حالی که از همین حالا باید انتشار آن برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس‌باکس را قطعی بدانیم، اما برای این که بفهمیم کاربران پلی‌استیشن نیز می‌توانند آن را تجربه کنند یا خیر فعلا باید منتظر بمانیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا