تفاوت انتقام جویان و تاندربولتس رسما توسط مارول مشخص شد

تحت نظارت سازمان ملل یا دولت آمریکا؟!

تفاوت انتقام جویان و تاندربولتس

در فیلم جدید Black Panther: Wakanda Forever به نظر می‌رسد که تفاوت انتقام جویان و تاندربولتس مشخص شده و اهداف بسیار جداگانه‌ای دارند.

مدتی از معرفی تیم تاندربولتس (Thunderbolts) در دنیای سنیمایی مارول می‌گذرد. هنگام رونمایی از پنل فاز پنجم دنیای سنیمایی مارول بود که ما جزئیاتی را درباره اعضای این تیم مشاهده کردیم و با یک تصویر، دیدیم که اعضای آن چه کسانی هستند. شاید هم طرفداران درجه ۱ دنیای سنیمایی مارول از مدت‌ها پیش این تیم را شناخته بودند و در آثاری مانند Black Widow و The Falcon And The Winter Soldier به حضور احتمالی آن‌ها پی برده بودند. اما نکته‌ای که درباره این تیم وجود دارد اینجاست که آیا پس از کنار زده شدن تیم اونجرز (Avengers)، آیا این امکان وجود دارد که تاندربولتس جایگزین آن‌ها شوند؟

طرفداران کمیک‌های مارول به خوبی می‌دانند که این دو تیم چه تفاوت‌های بزرگ و کوچکی با یکدیگر دارند و از طرفی، طبق آنچه که از شخصیت‌های آن در دنیای سینمایی مارول دیده‌ایم،‌ به نظر نمی‌رسد که فردی در تاندربولتس بتواند جای کاپیتان آمریکا (Captain America) یا مرد آهنی (Iron Man) را بگیرد. در واقع شاید واضح‌ترین تفاوت بین آن‌ها در قدرت و همچنین اهدافی باشد که دو تیم در نظر می‌گیرند؛ طوری که انتقام جویان به دنبال نجات زمین از دست بیگانه‌ها و تهدیدهای فوق جدی هستند، اما تاندربولتس بیشتر روی فعالیت‌های نسبتا سیاسی و شاید رده پایین‌تر تمرکز دارند.

تفاوت انتقام جویان و تاندربولتس در فیلم Black Panther 2

در فیلم Black Panther 2 عملا تمرکز روی معرفی جایگزین بلک پنتر (Black Panther) و همچنین جنگ بین واکاندا (Wakanda) و آتلانتیس (Atlantis) بود، اما این بین نکته قابل توجه اینجاست که ناگهان شاهد شخصیت ولنتینا فانتین (Valentina Fountain) بودیم! کسی که در آثار قبلی دنیای سینمایی مارول در صحنه‌های پس از تیتراژ یا بخش‌هایی از سریال‌ها، سعی داشت تا تیم تاندربولتس را در کنار همدیگر جمع کند.

در این فیلم مشخص می‌شود که ظاهرا ولنتینا فانتین کسی بوده که سازمان سی آی ای (CIA) را مدیریت می‌کند و از طرفی، اهداف تیم تاندربولتس را مشخص می‌کند؛ موردی که عملا در گذشته شیلد (SHIELD) قصد داشت تا با اونجرز رفع کند. در ابتدا هدف این بود که کارهای انتقام جویان با قراردادهای خاص، توسط دولت آمریکا مدیریت شود و اقدام‌هایی که انجام می‌دهند نیز توسط سازمان‌های مختلف قابل پیگیری باشد. اما این موضوع توسط کاپیتان آمریکا رد شد و در نهایت دیدیم که پس از Endgame، فعلا خبری از تیم انتقام جویان نیست (یا حداقل سازمان رسمی و خاصی مثل گذشته ندارند). اما حال تاندربولتس می‌توانند همین کار را برای دولت انجام دهند و فیلم Black Panther 2 آن را تایید می‌کند.

همچنین در نظر داشته باشید که هدف نهایی انتقام جویان به این شکل بود که آن‌ها برای فعالیت زیر نظر سازمان ملل متحد (United Nations) در نظر گرفته شده بودند، در حالی که تاندربولتس صرفا زیر نظر دولت آمریکا فعالیت می‌کنند. این موضوع عملا باعث می‌شود تا بدانیم که احتمالا داستان فیلم Thunderbolts درباره جنگ بین دولت آمریکا و سایر دولت‌هایی خواهد بود که به بنا بر دلایلی از عملیات مخفیانه سازمان سیا موافق نیستند.

این داستان شاید تمرکز را از روی مولتی ورس و وقایع فعلی فازهای جدید دنیای سینمایی مارول بردارد، اما از این نظر که روایت واقع‌گرایانه‌تر خواهد بود، می‌توان انتظار داشت که شاهد اثری فوق‌العاده جذاب، مثل سری فیلم‌های Captain America و همچنین Iron Man باشیم. برای مثال در فیلم Iron Man حتی شاهد درگیری بین مرد آهنی و نیروهای طالبان بودیم، موضوعی که خود باعث جذابیت آن می‌شد. با این وجود، باید دید تهدیدی که برای دولت آمریکا به وجود می‌آید چیست و تیم تاندربولتس در مقابل چه دشمنی خواهیم بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا