ساخت سریال The Dark Tower توسط آمازون لغو شد

کیفیت پایین‌تر از انتظار متن، دلیل این اقدام عنوان شده است

سریال The Dark Tower

شرکت آمازون ساخت سریال The Dark Tower را که بر اساس یکی از معروف‌ترین سری کتاب‌های «استیفن کینگ» در حال توسعه بود، به طور رسمی لغو کرد.

مجموعه کتاب The Dark Tower در هشت جلد، یکی از مشهورترین آثار استیفن کینگ نویسنده‌ی افسانه‌ای آثار فانتزی و وحشت است. در گذشته تلاش‌های نافرجامی برای اقتباس این سری صورت گرفت و حتی در سال ۲۰۱۷ میلادی فیلمی بر اساس آن با بازی «ادریس آلبا» و «متیو مک‌کانهی» ساخته شد که از همه لحاظ یک شکست بود. حال اقتباس سریالی شرکت آمازون هم به جمع این اقدامات ناموفق پیوسته است.

ساخت سریال The Dark Tower بر عهده‌ی Glen Mazzara بود که سابقه‌ی تهیه‌کنندگی و نویسندگی سریال The Walking Dead را دارد. طبق گزارشات، شرکت MRC که تهیه‌کننده‌ی اصلی سریال به حساب می‌آمد، دو متن مختلف را به عنوان افتتاحیه در نظر گرفته بود. آمازون با توجه به سابقه‌ی ناموفق اقتباس‌های این اثر، ترجیح داد به جای دستور مستقیم ساخت ابتدا با یک قسمت آزمایشی احتمالات را بسنجد. تهیه‌کنندگان آمازون پس از مشاهده‌ی این قسمت، با توجه به کیفیت و عمق بالای منبع اقتباس عقیده داشتند که نتیجه، کیفیتی در حد دیگر سریال‌های بزرگ این شبکه مثل Lord of the Rings و Wheel of Time ندارد و در نهایت تصمیم به لغو آن گرفته‌اند.

این سریال قرار بود داستانی جدا از فیلم سینمایی داشته باشد و به ریشه‌های شخصیت Roland Deschain هفت‌تیرکش معروف بپردازد. شایعه شده بود که بازیگرانی چون Michael Rooker، Jerome Flynn و Joana Ribeiro در سریال حاضر خواهند بود. شایعه‌ای که حالا دیگر رنگ واقعیت به خودش نخواهید دید.

سری The Dark Tower با وجود عمق و جذابیت بالا، همواره مسیر بسیار سختی برای اقتباس داشته است. باید دید در سال‌های آینده کسی می‌تواند این طلسم را بشکند و یک اقتباس در خور این کتاب بسازد یا خیر.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا