#مهسا_امینی

گلن اسکافیلد از اطلاعات و عکس های جدید بازی The Callisto Protocol رونمایی کرد

بازی Dead Space را ترسناک‌تر و سخت‌تر تصور کنید!

عکس های جدید بازی The Callisto Protocol

یکی از مورد انتظارترین عناوین سبک ترسناک سال‌های اخیر، بازی The Callisto Protocol بوده که گلن اسکافیلد (Glen Schofield) کارگردان سری بازی Dead Space، وظیفه کارگردانی این بازی را بر عهده داشته و حال اطلاعات و عکس های جدید بازی The Callisto Protocol را منتشر کرده است.

بازی مورد انتظار The Callisto Protocol مدت طولانی است که در دست توسعه بوده و در زمان انتشار این مطلب، تیم توسعه دهنده قصد انتشار آن طی سال ۲۰۲۲ را دارد. اسکافیلد به تازگی اطلاعاتی را منتشر کرده که ما را بیش از پیش با سیستم مبارزات بازی آشنا کرده که می‌توان هاله‌هایی از سری بازی Dead Space را در آن‌ها مشاهده کرد.

گلن اسکافیلد، طی مصاحبه اخیر خود با وبسایت Game Informer و در کنار آن انتشار عکس‌های جدید بازی The Callisto Protocol، کلیت داستان بازی را نیز برای ما شرح داد. این بازی در حدود ۳۰۰ سال در آینده رخ داده و ما را در با جیکوب لی (Jacob Lee) شخصیت اصلی این بازی همراه می‌کند که مجبور است وارد زندانی در قمر سیاره مشتری، یعنی کلیستو شود که انواع هیولاهای وحشتناک آن را تحت سلطه خود در آورده‌اند.

سیستم مبارزات بازی The Callisto Protocol

جیکوب لی در حقیقت خلبان هواپیماهای باری بوده و از هیچ مهارت ویژه مبارزاتی بهره نمی‌برد. او طی ماجراجویی ترسناک خود سلاح‌های جدید جمع آوری کرده و با استفاده از آن‌ها به نبرد می‌رود. البته طی دموی منتشر شده، او تنها یک باتون، پیستول، شاتگان و وسیله‌ای به نام GRP همراه خود داشته که با استفاده از آن اجسام و همچنین دشمنان را جابجا می‌کند. این بازی به نحوی طراحی شده که تقریبا تمام سلاح‌های شما کارآمد بوده و برای بهترین نتیجه، باید از تمام سلاح‌های خود به طور یکسان استفاده کنید.

به گفته بن واگر (Ben Walker) کارگردان ارشد تیم طراحی بازی The Callisto Protocol، استفاده از تمام سلاح‌ها در برابر هیولاهایی که زمانی انسان بوده و حال با نام بایوفیج (Biophage) شناخته می‌شوند الزامی است و همچنین این بازی به نحوی طراحی شده که هرگز احساس قدرت به شما دست نداده و برتری چندانی نسبت به دشمنان خود نداشته باشید! او در ادامه گفت:

ما می‌خواهیم که شما از تک تک دشمنان خود بترسید. تمام سلاح‌هایی که ما در اختیار جیکوب قرار داده‌ایم، برای مبارزه با سخت‌ترین چالش‌ها بوده و شما در زمان تجربه بازی با خود نمی‌گویید «هی بیا و برویم این موجودات جالب و عجیب را بکشیم و چند دشمن هم در کنارشان داشته باشیم»، بلکه ما به همین دلیل و برای سخت کردن بازی، از روشی علیه این واقعیت استاده کرده‌ایم. شما در تمام مدت احساس ترس کرده و باید در زمان درست، تصمیم درست بگیرید.

بازی The Callisto Protocol تا چه میزان از سری بازی Dead Space الهام گرفته است؟

سری بازی ترسناک-تخیلی Dead Space که اولین نسخه آن طی سال ۲۰۰۸ به انتشار رسید نیز توسط اسکافیلد کارگردانی شده و یکی از موفق‌ترین سری بازی‌های ترسناک تاریخ شناخته می‌شود. اسکافیلد هرگز الهام گیری از این بازی برای بازی جدید خود را انکار نکرده است. اسکافیلد در این باره گفت:

من هرگز بیان اینکه یک ایده خوب بوده است خجالت نمی‌کشم، چون آن بازی نیز یکی از بازی‌های من بوده است. همه بازی سازها به دنبال ایده در دیگر بازی‌ها هستند. به قول پیکاسو، هنرمندان خوب قرض می‌گیرند، هنرمندان عالی می‌دزدند. چرا از خودم دزدی نکنم؟

اسکافیلد پس از ترک شرکت‌های الکترونیک آرتز و اکتیویژن، به شرکت توسعه دهنده بازی PUBG: Battlegrounds یعنی کرفتون پیوست و در زمان ملحق شدن او به این شرکت، چانگ هان کیم (Chang-Han Kim) اختیار صد در صدی پروژه‌ها را به اسکافیلد داد.

بازی The Callisto Protocol چه ارتباطی با بازی PUBG: Battlegrounds دارد؟

از همان لحظه رونمایی بازی The Callisto Protocol، ارتباط این بازی با بازی بسیار محبوب PUBG تایید شد، با این حال اسکافیلد اشاره داشت که فاصله زمانی این دو عنوان به حدی زیاد است که اصلا اهمیتی ندارد. البته اسکافیلد در آخرین مصاحبه خود اعلام کرد که این دو بازی در یک دنیا جای ندارند. اسکافیلد در این باره گفت:

در ابتدا فکر کردیم که قرار گیری این دو بازی در جهانی یکسان فکر خوبی خواهد بود، ولی زمانی که به داستان سرایی رسیدیم، متوجه شدیم که این اتفاق تا حد قابل توجهی غیر منطقی است، با این حال ما برخی نکات ریز و ایستراگ‌ها برای شما در بازی جای داده‌ایم.

بازی PUBG بیش از هر چیز برای بخش بتل رویال خود محبوب و معروف بوده و کمتر کسی به داستان پشت پرده آن توجه می‌کند، با این حال باید بدانید که این بازی داستان داشته و از خط زمانی خاصی پیروی می‌کند. اسکافیلد در ادامه گفت:

آن‌ها در حال نوشتن خط زمانی بسیار طولانی بوده و نویسندگان ما نیز در آن دخیل هستند، ما شاید در این خط زمانی وجود داشته باشیم، ولی فاصله ما با یکدیگر زیاد بوده و به نحوی، ما تنها هستیم. فرض کنید آن‌ها یک بازی بسازند که از لحاظ زمانی از بازی ما جلوتر باشد، ما بیشتر می‌توانیم با آن بازی نسبت به بازی PUBG ارتباط برقرار بکنیم!

بازی The Callisto Protocol برای انتشار طی سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده و در سوی دیگر تیم الکترونیک در حال توسعه نسخه ریمیک بازی Dead Space بوده و اسکافیلد این تصادف را عجیب و غریب می‌دانید! نظر شما درباره سخنان اسکافیلد، عکس های جدید بازی The Callisto Protocl چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

عکس های جدید بازی The Callisto Protocol


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا