#مهسا_امینی

اگر تانوس وارد داستان کمیک های The Boys شود، چه می‌شود؟

چرا در کمیک‌های The Boys تانوس وجود ندارد؟

تانوس در داستان کمیک های The Boys

تصور این امر که اگر تانوس وارد داستان کمیک های The Boys شود، داستان چگونه خواهد شد، می‌تواند جواب‌های جالب و سرگرم‌کننده‌ای را به همراه داشته باشد. با این حال جالب است بداند که یکی از کمیک‌های این مجموعه پاسخ خوبی برای این پرسش دارد.

در حالی که در سرتاسر داستان کمیک‌ های The Boys از بسیاری از قهرمانان و شروران کمیک‌های Marvel تقلید شده یا به نحوی الهام گرفته می‌شود، نسخه مشابه این مجموعه با کمیک Infinity War از مارول نشان می‌دهد که چرا هرگز شخصیتی معادل تانوس (Thanos) در این آثار وجود نداشته است.

در شماره ۲۲ کمیک The Boys از Dynamite Comics، فاش شده است که یک حادثه مرگبار باعث شده تا تعداد از کمیک‌های درون جهانی (In-Universe Comics) حذف و بازنویسی شوند، پس از این اتفاق کلمه جنگ حذف شده و در نهایت نام حماسه هفت جنگ بی نهایت (The Seven’s Infinity War) به هفت مناظره بی‌نهایت (The Seven’s Debate) تغییر یافت؛ این بدین معنا بود که هیچ شرور بد و بزرگی در حماسه وجود ندارد تا از ترساندن عموم مردم جلوگیری شود.

حادثه‌ای که در کتاب‌های کمیک‌ The Boys، سرنوشت سوپر تیم هفت (The Seven) را برای همیشه تغییر داد. داستان این کمیک در تاریخ یازدهم سپتامبر اتفاق می‌افتد؛ در کمیک شماره ۲۱، تیم هفت برای نجات یک هواپیمای ربوده شده تلاش می‌کنند، اما ناگهان هوملندر (Homelander) کنترل خود را از دست داده و شروع به کشتن افراد بی گناهی می‌کند که سعی در محافظت از آن‌ها داشت؛ در نهایت اقدامات هوملندر نه تنها منجر به مرگ همکارانش، سوپ (Supe) و مستر ماراتون (Mister Marathon) می‌شود، بلکه باعث سقوط هواپیما به سمت پل بروکلین و مرگ هزاران نفر دیگر می‌شود.

با این حادثه، داستان کمیک‌های درون جهانی که روایت‌های جعلی را در اختیار عموم مردم قرار می‌دانند و باعث می‌شدند تا مخاطبان از شخصیت و زندگی سوپ، بت بسازند را به شدت دچار تغییر کرد؛ این نشان می‌دهد که چرا مشابه جنگ بی‌نهایت یا شروری مانند تانوس هرگز در این مجموعه وجود نداشت. فرنچایز مذکور تلاش می‌کند تا علی‌رغم اشاره به دیگر داستان‌های کمیکی سبک خاص خود را حفظ کند.

در شماره ۲۲ The Boys نوشته گارث انیس (Garth Ennis)، داریک رابرتسون (Darick Robertson)، سایمون بولند (Simon Bowland)، تونی آوینا (Tony Avina) و هوگی (Hugie) تاریخچه سوپر تیم هفت از افسانه (The Seven) الهام گرفته شده است، مردی که تمام فروشگاه‌های کتاب‌های مصور درون جهانی را ساخته بود و عملا یک تبلیغ برای سوپز (Supes)‌ بود؛ او فاش می‌کند که بعد از سقوط هواپیما، هفت نفر مجبور شدند از انظار عمومی به دور بمانند و پنهان شوند، زیرا ویکتوری کمیکز (Victory Comics) که در این فرنچایز نمایانگر کتاب‌های کمیک مارول است، برای پرهیز از ذکر کلمه جنگ، انتشار تمام کمیک‌های خود را در حین حذف و بازنویسی تمام داستان‌ها متوقف کرد.

این یک تلاش هماهنگ برای جلوگیری از قرار دادن قهرمانان در معرض خشونت بود، در نتیجه نسخه آن‌ها از حماسه بی نهایت (The Infinity Saga) با حضور تانوس، به مقابله بی‌نهایت تغییر داده شد تا داستان‌های سوپر تیم هفت هرگز شخصیت شرور و منفی‌ای برای خود نداشته باشد.

تبدیل حماسه بی نهایت به مقابله یا مناظره بی‌نهایت در جهان کمیک‌های دبویز، توضیح می‌دهد که چرا هرگز در این دنیا نسخه تقلید آمیزی از شخصیت شرور و پلید تانوس وجود نداشت؛ ویکتوری کمیکز نمی‌خواست توجه مخاطبان را به حادثه مرگبار سوپر تیم هفت جلب کند، بنابراین کمک‌های درون جهانی به طوری تغییر یافتند تا این موضوع را منعکس کنند که به طور بالقوه هر ارتباطی با تانوس در داستان‌های درون جهانی برای همیشه لغو شده است.

با تمام این گفته‌ها، این بدان معنا نیست که هیچ نسخه‌ای از تانوس در جهان داستان‌های کمیک دبویز وجود ندارد؛ اما در کمیک‌های درون جهانی که باورنکردنی‌ترین و ساختگی‌ترین شاهکارهای سوپر تیم هفت را نشان می‌دهند، بحث حماسه بی‌نهایت و ابدیت با رویکرد بسیار سبک‌تری نسبت به کمیک‌های مارول بیان می‌شود تا سوپز به شکل غیرکشنده‌تری نمایش داده شود؛ به عبارت دیگر به شیوه‌ای که به معنای عدم تقلید از شرارت تانوس باشد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا