نسخه‌ی لایو اکشن The Black Cauldron مراحل اولیه‌ی ساخت را پشت سر می‌گذارد

اعضای تیم تولید فعلا مشخص نیستند

نسخه‌ی لایو اکشن The Black Cauldron

اینطور که به نظر می‌رسد، استودیوی دیزنی روند ساخت نسخه‌ی لایو اکشن The Black Cauldron را آغاز کرده است. این پروژه در مراحل اولیه‌ی ساخت قرار دارد.

دیزنی در سال ۲۰۱۰ میلادی نسخه‌ی لایو اکشن Alice in Wonderland را روانه‌ی سینماها کرد که علی‌رغم بازخوردهای متوسط، در سراسر جهان یک میلیارد دلار فروخت. همین اتفاق باعث شد تا مدیران این استودیوی فیلمسازی به سراغ دیگر انیمیشن‌های کلاسیک خود رفته و ساخت نسخه‌های لایو اکشن آن‌ها را در دستور کار قرار دهند. اگر تعداد انگشت شماری از نسخه‌های بازسازی مانند Dumbo را فاکتور بگیریم، می‌توان گفت سیاستی که دیزنی اتخاذ کرده از لحاظ مالی کاملا موفقیت‌آمیز بوده است. با در نظر گرفتن این نکته، کاملا منطقی است که هر چند وقت یکبار به تعداد لایو اکشن‌های در حال تولید اضافه می‌شود.

دنیل ریچمن (Daniel Richtman) که سابقه‌ی خوبی در افشای اطلاعات از پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی دارد، چندی پیش ادعا کرد نسخه‌ی لایو اکشن The Black Cauldron در مراحل اولیه‌ی ساخت قرار دارد. او هیچ گونه جزئیاتی را به اشتراک نگذاشت و نمی‌دانیم دیزنی آن را برای اکران در سینماها یا پخش در سرویس دیزنی پلاس می‌سازد. همچنین هیچ اشاره‌ای به کارگردان یا بازیگران حاضر در این پروژه نشد که این مورد کاملا منطقی است؛ زیرا پروژه مراحل اولیه‌ی ساخت را پشت سر می‌گذارد. در این مرحله معمولا تهیه‌کننده و نویسنده‌ی فیلمنامه مشخص هستند. در ضمن، نخستین باری نیست که گزارشی مبنی بر ساخت بازسازی The Black Cauldron منتشر می‌شود. ۱۱ ماه پیش وب سایت We Got This Covered ادعای مشابهی را مطرح کرده بود.

The Black Cauldron نه تنها نخستین انیمیشنی است که در طول تاریخ دیزنی با استفاده از گرافیک رایانه‌ای ساخته شد، بلکه پرهزینه‌ترین پروژه‌ی انیمیشنی آن زمان محسوب می‌شود. با وجود این، دومین ساخته‌ی مشترک تد برمن (Ted Berman) و ریچارد ریچ (Richard Rich) در مقام کارگردان بازخوردهای منفی بسیاری را از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کرد و نهایتا تنها ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروخت، در حالی که ۴۰ میلیون دلار هزینه‌ی ساختش شده بود. شکست تجاری این پروژه طبعات بسیار بدی را برای دیزنی به همراه داشت و این استودیو را در آستانه‌ی ورشکستگی قرار داد.

انیمیشن The Black Cauldron را می‌توان اقتباسی آزاد از دو جلد ابتدایی مجموعه‌ی The Chronicles of Prydain نوشته‌ی لوید الکساندر (Lloyd Alexander) دانست. داستان در قرون وسطای آغازین جریان داشته و حول محور گروهی از شخصیت‌ها می‌چرخد که باید جلوی Horned King را بگیرند. او می‌خواهد با استفاده از یک دیگ جادویی ارتشی از مردگان ایجاد کرده و تمام جهان را به سلطه‌ی خود درآورد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا