آیا مراحل فیلمبرداری سریال پنگوئن آغاز شده است؟

اسپین آفی هیجان انگیز از بتمن

آیا مراحل فیلمبرداری سریال پنگوئن آغاز شده است؟ پارسا خلیلی ۰ ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ دی‌سی
فیلمبرداری سریال پنگوئن

جدیدترین اثر دیسی که در آن رابرت پتینسون (Robert Pattinson) در قامت شوالیه تاریکی ظاهر شد، به قدری موفق بود که درب را بر اسپین آف‌های متعدد باز کرد. یکی از این اسپین آف‌ها سریال تلویزیونی پنگوئن است که به تازگی خبرساز شده است. 

فیلم موفق و پرفروش The Batman در تاریخ ۴ مارچ سال جاری به پرده سینماها رفت و رضایت طرفداران را به دنبال داشت. رابرت پتینسون با بازی بی‌نظیرش در فیلم بتمن به همه ثابت کرد که می‌تواند به یکی از نقش‌های مهم و بزرگ هالیوود به بهترین شکل ممکن جان ببخشد. در کنار Caped Crusader، کارگردان این اثر یعنی مت ریوز (Matt Reeves) توانست شخصیت‌های جانبی جذاب دیگری را به تصویر بکشد که حال طرفداران می‌خواهند بیشتر از آنها ببینند.

یکی از این شخصیت‌های جانبی که نقش پررنگی هم در فیلم داشت، پنگوئن بود. کالین فارل (Colin Farrell) با بازی ستودنی‌اش در نقش یکی از محبوب‌ترین ابرشرورهای بتمن حسابی مورد توجه همه قرار گرفت و یه جورایی به ستاره فیلم تبدیل شد. بازی او به قدری خوب بود که اندکی پس از اکران بتمن در سینماها، برادران وارنر به طور رسمی به پروژه اختصاصی پنگوئن چراغ سبز نشان دادند.

در حالی که عناوین جدید DCEU مثل Black Adam و Shazam Fury of The Gods با اکران در سینماها به استقبال طرفداران دیسی می روند، اسپین آف‌های گوناگون مثل سریال تلویزیونی پنگوئن با پخش از شبکه HBO Max به تعریف داستان‌های تازه‌ از دنیای دیسی خواهند پرداخت.

مراحل فیلمبرداری سریال پنگوئن چه زمانی آغاز می‌شود؟

طی یک مصاحبه مطبوعاتی، از کالین فارل در مورد سریال پنگوئن و مراحل فیلمبرداریش سوال شد و او در جواب به آغاز فیلمبرداری در ماه فوریه اشاره کرد.

یه سری کار دارم که باید اینجا در لس آنجلس بهشون رسیدگی کنم اما به نظرم ماه فوریه می‌تواند زمان خوبی برای آغاز مراحل فیلمبرداری باشد.

فارل همچنین اظهار داشت که او حتی نگاهی به فیلمنامه انداخته و از داستانی که قراره روایت کند بسیار هیجان زده است. با تمجید از کارگردان، او داستان سریال را “بسیار خوشمزه” توصیف کرد.

من اولین فیلمنامه که فکر می‌کنم یک داستان منسجم شش یا هشت ساعته است، کامل خواندم و به نظرم خیلی خوشمزه بود. با داستان بسیار جذابی طرفیم.

سریال پنگوئن در حال حاضر قرار است از شبکه HBO Max پخش شود و داستانی جدید از شخصیت پنگوئن پیرو وقایع فیلم بتمن را به تصویر بکشد.

 

دنیای بتمن در حال گسترش است

برادران وارنر متاسفانه سابقه‌ای نه چندان درخشان در زمینه ساخت دنیاهای سینمایی دارد. پس از شروع امیدوار کننده با فیلم Man of Steel در سال ۲۰۱۳، به نظر می‌رسید که DCEU قراره به فرانچایزی بزرگ‌تر و چشمگیرتر نسبت به دنیای سینمایی مارول تبدیل بشود. اما پس از موفقیت اولین فیلم انتقام جویان و به هدر رفتن پتانسیل زک اسنایدر (Zack Snyder) توسط برادران وارنر، استودیو مارول موفق شد با کنار زدن دیسی به یکی از موفق‌ترین دنیاهای سینمایی را خلق کند.

نادیده گرفتن ایده زک اسنایدر، کنسل کردن قرارداد بازیگران اصلی فرانچایز و در آخر تسریع بخشیدن به برنامه بلندمدت خود و اکران فیلم‌های Batman vs Superman ،Wonder Woman ،Suicide Squad و Justice League در کمتر از ۲۴ ماه، همه از جمله دلایلی بود که دیسی در توسعه و ساخت DCEU با شکستی بزرگ مواجه شد.

اکنون استودیو مارول سخت مشغول ساخت پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی گوناگون به جهت گسترش دنیای سینمایی مارول است، در صورتی که طرفداران دیسی هنوز به‌طور قطعی مطمئن نیستند که چه کسی قراره نقش سوپرمن را در DCEU ایفا کند.

اما مت ریوز دست روی دست نگذاشته و سخت در تلاش است تا چیزی خاص خارج از دنیای شکست خورده دیسی خلق کند. فیلم The Batman داستان جذاب خود را در دنیایی جدا از DCEU روایت کرد که هیچ ارتباطی با سایر فیلم‌های دیسی مانند Black Adam و The Flash ندارد. بنابراین توسعه سریال پنگوئن تایید می‌کند که برادران وارنر قصد دارد با توسعه اسپین آف‌های گوناگون از بتمن، به دنیای Reeves-Verse شکل دهند.

همچنین به نظر می‌رسد که آنها از اشتباهات گذشته خود درس گرفتند، زیرا قرار نیست مراحل فیلمبرداری سریال پنگوئن تا ماه فوریه سال ۲۰۲۳ شروع شود.

فیلم فوق‌العاده جذاب The Batman هم اکنون به‌صورت دیجیتال و بلوری در دسترس بوده و از شبکه HBO Max پخش می‌شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا به تماشای این اسپین آف خواهید نشست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا