#مهسا_امینی

بازیگر نقش اصلی The Batman به ویروس کرونا مبتلا شده است

روند فیلمبرداری بار دیگر متوقف شد

بازیگر نقش اصلی The Batman به ویروس کرونا مبتلا شده است سورنا رضایی ۱ ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ سینمای جهان
بازیگر نقش اصلی The Batman

رابرت پتینسون بازیگر نقش اصلی The Batman به ویروس کرونا مبتلا شده است. از همین رو، فیلمبرداری برای بار دوم متوقف شد.

The Batman پس از پشت سر گذاشتن فراز و نشیب‌های مختلف، اوایل سال جاری میلادی وارد فاز تولید شد اما همه‌گیری ویروس کرونا در ماه مارس پروژه را به تعطیلی کشاند. با گذشت مدتی از این اتفاق مشخص شد تنها ۲۵ درصد از فاز تولید به اتمام رسیده و تعداد زیادی از صحنه‌ها هنوز ضبط نشده‌اند. همین مسئله هم گمانه‌زنی‌هایی را به وجود آورد مبنی بر اینکه تریلر این اثر مورد انتظار در آینده‌ای دور منتشر خواهد شد؛ گمانه‌زنی‌هایی که اشتباه بودند. استودیوی وارنر در جریان DC FanDome اولین تریلر را به نمایش گذاشت و از قضا توانست نظر مثبت طرفداران را جلب کند.

استودیوهای هالیوودی طی هفته‌های گذشته تمام تلاش خود را به کار گرفتند با همکاری سازمان‌های بهداشتی شرایط مناسب و سالمی را برای از سر گیری فاز تولید آثارشان به وجود بیاورند. نتیجه‌ی این تلاش‌ها، آماده شدن پروتکل‌هایی بوده که موارد مختلفی از جمله شستشوی مداوم دست‌ها، استفاده از ماسک در هنگام کار روی صحنه و دکور، ضد عفونی تجهیزات ضبط بعد از هر بار استفاده و بهره‌گیری از تب سنج برای بررسی شرایط جسمی دست‌اندرکاران را الزامی می‌داند. بسیاری از پروژه‌ها از جمله Jurassic World: Dominion و The Batman به شرط رعایت این پروتکل‌ها مجوز از سر گیری ضبط را طی هفته‌های گذشته دریافت کرده بودند.

وب سایت Deadline ساعاتی قبل گزارشی را به اشتراک گذاشت و مدعی شد روند تولید The Batman به خاطر ابتلای یکی از دست‌اندرکاران به ویروس کرونا برای دومین بار متوقف شده است. نویسنده در بخش‌های دیگر مطلب خود تاکید کرد علی‌رغم انتشار یک تریلر نسبتا طولانی، صحنه‌های زیادی از فیلم هنوز ضبط نشده و در صورت طولانی شدن تعطیلی، احتمال تاخیر دوباره در اکران وجود دارد. مدت زیادی از انتشار گزارش Deadline نمی‌گذشت که وب سایت Vanity Fair با انتشار یک مطلب اختصاصی تایید کرد رابرت پتینسون (Robert Pattinson) فرد مبتلا به کووید-۱۹ است. اینطور که به نظر می‌رسد، بازیگر نقش اصلی The Batman در حال حاضر خود را قرنطینه کرده تا شرایطش بهبود یابد.

با نظر گرفتن اینکه همه‌گیری ویروس کرونا همچنان ادامه دارد، ابتلای یکی از عوامل تولید پروژه اتفاق غیرمنتظره‌ای نیست اما مثبت شدن تست رابرت پتینسون می‌تواند ضربه‌ی جبران ناپذیری به پروژه بزند؛ زیرا او به عنوان یکی از بازیگران نقش اصلی با تعدادی قابل‌توجهی از افراد حاضر در تیم بازیگری و همچنین دست‌اندرکاران تعامل داشته است. از همین رو، مبتلا شدن افراد بیشتری به کووید-۱۹ چندان دور از ذهن به نظر نمی‌رسد. توجه داشته باشید این موضوع هنوز قطعی نشده و در حال حاضر تنها یک گمانه‌زنی است.

با توجه به اندک اطلاعات موجود، The Batman روی یک پرونده‌ی قتل و تلاش بتمن و جیمز گوردون برای حل آن تمرکز دارد. به غیر از رابرت پتینسون نام‌های آشنای دیگری در پروژه حاضر هستند که برای مثال می‌توان به پل دینو (Paul Dano)، اندی سرکیس (Andy Serkis)، زویی کراویتز (Zoë Kravitz) و کالین فارل (Colin Farrell) اشاره کرد. این فیلم برای اکران از تاریخ ۴ مارس سال ۲۰۲۲ (۱۳ اسفند ۱۴۰۰)برنامه‌ریزی شده است.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا