بازیگر نقش کمیسر گوردون در The Batman‌ از مراحل تولید فیلم می‌گوید

کووید-۱۹ و ترسی که به جان بازیگران و فیلمسازان انداخته بود

بازیگر نقش کمیسر گوردون در The Batman‌ از مراحل تولید فیلم می‌گوید سورنا رضایی ۰ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان
بازیگر نقش کمیسر گوردون در The Batman‌

جفری رایت بازیگر نقش کمیسر گوردون در فیلم The Batman‌ در جریان یکی از مصاحبه‌هایی که در جشنواره فیلم تلیوراید صورت گرفت، پیرامون سختی‌های فیلمبرداری صحبت کرد.

حالا که The Suicide Squad به کارگردانی جیمز گان (James Gunn) در دسترس قرار گرفته، تمامی نگاه‌ها به The Batman دوخته شده است؛ زیرا این اثر در مقایسه با دیگران محصولات سینمایی دی‌سی زودتر به سالن‌های نمایش می‌آید. البته جدیدترین اقتباس شوالیه تاریکی ارتباطی با DC Extended Universe نداشته و اتفاقاتش در زمین شماره ۲ رخ می‌دهد.

The Batman قرار بود جدیدترین پروژه بن افلک (Ben Affleck) و بخشی از دنیای سینمایی دی‌سی باشد اما پس از اینکه او به صورت کامل از فیلم کنار کشید، برنامه‌ریزی‌ها دچار تغییرات گسترده‌ای شد. این فیلم اکنون نسخه کاملا متفاوتی از بتمن را به تصویر می‌کشد که مدت چندانی از آغاز فعالیت‌های ابرقهرمانی‌اش نگذشته و هنوز تجربه بالایی در تقابل با تبهکاران و شرورها ندارد. در چنین شرایطی، قتل‌های زنجیره‌ای رخ داده و او باید به کمک پلیس گاتهام دلیل این اتفاقات را بیاید؛ اتفاقاتی که ممکن است به افشای رازهایی بزرگ و مرتبط با شهر منجر شود.

رابرت پتینسون (Robert Pattinson) به عنوان بروس وین/بتمن جلوی دوربین رفته است. اندی سرکیس ( Andy Serkis)، زوئی کرویتز (Zoë Kravitz)، پل دینو (Paul Dano)، جفری رایت (Jeffrey Wright) و کالین فارل (Colin Farrell) به ترتیب نقش‌های آلفرد پنی ورث، سلینا کایل، ریدلر، کمسیر گوردون و پنگوئن را ایفا می‌کند. در ضمن، پروژه هم اکنون در فاز پس‌تولید قرار دارد اما برای رسیدن به این نقطه فراز و نشیب‌های متعددی را به پشت سر گذاشته است؛ زیرا فیلمبرداری‌اش با همه‌گیری ویروس کرونا همزمان شده بود.

جفری رایت اخیرا در جشنواره فیلم تلیوراید حضور یافت؛ زیرا یکی از نقش‌های فیلم جدید وس اندرسون (Wes Anderson)، یعنی The French Dispatch را ایفا کرده و این اثر در جشنواره حاضر بود. وقتی یک بازیگر در رویدادی این چنینی حضور می‌یابد، فرصت فوق‌العاده‌ای برای رسانه‌ها محسوب می‌شود تا بتوانند با شخص مورد نظر خود یک مصاحبه داشته باشند؛ اتفاقی که رخ داده است. رایت در بخشی از مصاحبه اخیر خود با وب سایت IndieWire درباره فراز و نشیب‌های فیلمبرداری جدیدترین اقتباس سینمایی بتمن در انگلستان صحبت کرد:

مشغول گفتگو با تهیه‌کننده پروژه بودم که از او پرسیدم: «چه برنامه‌ای برای آینده داریم؟» در آن زمان، حرفی از محدودیت‌های سفر زده نشده بود اما نرخ ابتلا افزایشی بود.

من به مدیر برنامه‌هایم زنگ زدم و گفتم: «باید از انگلستان خارج شویم. ممکن است ما را قرنطینه کنند. امکان ندارد بتوانیم فیلمبرداری کنیم.»

بازیگر نقش کمیسر گوردون در The Batman‌ در بخش دیگری از مصاحبه یک خاطره کوتاه تعریف کرد. او گفت بین ضبط برداشت‌های یک صحنه بودند که ناگهان یکی از بازیگران مرد سرفه کرد. به محض رخ دادن این اتفاق، تمامی افراد حاضر در اتاق به سمت فرد مزبور خیره شدند! جفری رایت همچنین گفت فردای روزی که این اتفاق افتاد، پروژه به خاطر ابتلای یکی از دست‌اندرکاران به کووید-۱۹ تعطیل شد. رایت در جملات خود اشاره‌ای به هویت‌ها نداشت اما ظاهرا فردی که به ویروس مبتلا شد، رابرت پتینسون بود.

فیلم The Batman از تاریخ ۱۳ اسفند سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۴ مارس سال ۲۰۲۳ میلادی) به سینماها می‌آید. در صورتی که شرایط مطابق انتظار پیش برود، دو قسمت دیگر هم ساخته خواهد شد. به این موارد باید یک سریال اسپین آف با محوریت اداره پلیس گاتهام را افزود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا