سریال اسپین‌آف The Batman با محوریت اداره‌ی پلیس گاتهام ساخته می‌شود

جفری رایت احتمالا نقش کمیسر گوردون را ایفا خواهد کرد

ساخت سریال اسپین‌آف The Batman

سرویس استریم HBO Max به صورت رسمی ساخت سریال اسپین‌آف The Batman را با محوریت اداره‌ی پلیس گاتهام تایید کرد.

با گذشت مدتی از اکران Batman v Superman: Dawn of Justice در سراسر جهان، دو استودیوی برادران وارنر و دی‌سی فیلمز رسما ساخت یک اثر اختصاصی با محوریت بتمن را تایید کردند. وظیفه‌ی نویسندگی و کارگردانی این پروژه هم به بن افلک (Ben Affleck) سپرده شد که سابقه‌ی خوبی در این زمینه دارد. او بعدها بنا به دلایلی از تیم تولید جدا شد و استودیوی وارنر هم وظیفه‌ی کارگردانی را بر دوش مت ریوز (Matt Reeves) قرار داد. رابرت پتینسون (Robert Pattinson) هم با وجود مخالفت عده‌ای از طرفداران به عنوان بتمن جدید انتخاب شد. اگر این پروژه موفق عمل کند، پتینسون احتمالا در چند فیلم سینمایی دیگر هم نقش شوالیه‌ی تاریکی را ایفا خواهد کرد.

مت ریوز برنامه‌های زیادی برای بتمن دارد و در راستای عملی کردن آن‌ها، می‌خواهد شخصیت‌های مهمی را در The Batman معرفی کند. طبق جزئیاتی که تا به این لحظه منتشر شده‌اند، حضور شخصیت‌های کت‌وومن، ریدلر، پنگوئن، کمیسر گوردون و آلفرد پنی‌ورث قطعی است. این نقش‌ها به ترتیب به زوئی کراویتز (Zoë Kravitz)، پال دینو (Paul Dano)، کالین فارل (Colin Farrell)، جفری رایت (Jeffrey Wright) و اندی سرکیس (Andy Serkis) سپرده شده‌اند. اینطور که به نظر می‌رسد، برنامه‌های ریوز تنها به ساخت قسمت‌های دوم و سوم The Batman خلاصه نمی‌شود.

سرویس HBO Max دقایقی قبل به صورت رسمی ساخت سریال اسپین‌آف The Batman را با محوریت اداره‌ی پلیس گاتهام تایید کرد. ترنس وینتر (Terence Winter) نویسنده و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی هم قرار است جدا از نوشتن فیلمنامه‌ها، به عنوان شورانر روی روند ساخت نظارت داشته باشد. در پرونده‌ی حرفه‌ای او خلق سریال Boardwalk Empire و همچنین نوشتن فیلمنامه‌ی The Wolf of Wall Street دیده می‌شود.  البته وینتر تنها تهیه‌کننده‌ی پروژه نیست و مت ریوز هم در به سرانجام رساندن این سریال به او کمک خواهد کرد. در ضمن، سرویس HBO Max رسما تایید کرد اتفاقات سریال در جهان مشابه با فیلم The Batman رخ می‌دهد. در ادامه می‌توانید بیانیه‌ی ریوز پیرامون این اثر جدید را مطالعه کنید:

ساخت سریال نه فقط برای گسترش دنیایی که مشغول ساختش هستم، بلکه برای پرداخت عمیق‌تر و با جزئیات‌تر به آن فرصت شگفت‌انگیزی محسوب می‌شود. همچنین همکاری با ترنس وینتر که فردی بسیار بااستعداد بوده و فیلمنامه‌های مختلفی را درباره‌ی دنیای جرم و فساد نوشته به یک رویا شباهت دارد.

متاسفانه جزئیات چندانی از سریال اسپین‌آف The Batman منتشر نشده و در نتیجه، سوال‌های بسیاری بدون پاسخ مانده‌اند. برای مثال، در حال حاضر نمی‌دانیم ارتباط میان سریال و فیلم چگونه خواهد بود. همچنین مشخص نیست بتمن یا دیگر شخصیت‌های قابل‌توجه از جمله کمیسر گوردون با نقش‌آفرینی جفری رایت در جریان داستان حضور دارند یا خیر. با وجود این‌ها، به نظر می‌رسد جدیدترین پروژه‌ی مشترک HBO Max و استودیوی برادران وارنر فرصت مناسبی برای درخشش پیتر سارسگارد (Peter Sarsgaard) باشد. او در جریان فیلم اختصاصی بتمن به عنوان یک بازپرس جلوی دوربین خواهد رفت.

روند ساخت به تازگی آغاز شده و اسپین‌آف سریالی The Batman در مراحل اولیه قرار دارد. از همین رو، نباید انتظار داشت پخش آن در آینده‌ای نزدیک آغاز شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا