ایکس‌باکس سری ایکس یکی دیگر از عناوین هنگام عرضه‌ی خود را از دست داد

پس از Halo: Infinite، حالا نوبت به محصول مشترک Neon Giant و Curve Digital رسیده است

انتشار The Ascent

انتشار The Ascent به سال آینده‌ی میلادی موکول شده است. این بازی قرار بود همزمان با نسل جدید ایکس‌باکس به بازارهای جهانی بیاید.

استودیوی 343 و مایکروسافت قصد داشتند Halo Infinite را همزمان با ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس عرضه کنند اما نمایش این بازی در جریان Xbox Games Showcase برنامه‌ریزی‌های آن‌ها را بهم ریخت. ویدیوی مزبور نوید یک گیم‌پلی روان و جذاب را می‌داد اما جلوه‌های بصری ناامیدکننده بودند؛ موضوعی که انتقادات فراوانی را نسبت به عملکرد تیم توسعه در فضای مجازی به وجود آورد. آرون گرینبرگ (Aaron Greenberg) مدیر بازاریابی ایکس‌باکس سعی کرد با ارائه‌ی توضیحاتی طرفداران را متقاعد کند که نسخه‌ی نهایی با آنچه دیده‌اند تفاوت خواهد داشت اما موفق نشد. با ادامه یافتن انتقادها، نهایتا Infinite با تاخیر مواجه شد. اینطور که به نظر می‌رسد، وقت آن رسیده تا نام دیگری را از لیست بازی‌های هنگام عرضه‌ی ایکس‌باکس حذف کنیم.

شرکت کرو دیجیتال با انتشار یک ویدیو از طریق کانالش در وب سایت یوتیوب اعلام کرد انتشار The Ascent به زمان دیگری موکول شده است. جدیدترین محصول نئون جاینت قرار بود همزمان با ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس عرضه شود اما علاقه‌مندان به این بازی نقش‌آفرینی و سایبرپانکی اکنون باید تا تاریخ نامشخصی از سال آینده‌ی میلادی منتظر بمانند. سازنده یا ناشر بازی هیچ گونه دلیلی برای اتخاذ تصمیم اخیر خود ارائه نداده‌اند اما احتمالا باید آن را به پای همه‌گیری ویروس کرونا و اجرای دورکاری توسط شرکت‌ها و سازمان‌ها نوشت. در ضمن، ویدیویی که کرو دیجیتال به اشتراک گذاشته حدود پنج دقیقه زمان داشته و گیم‌پلی را در حالت کوآپ دونفره نشان می‌دهد. کاربران می‌توانند این بازی را به تنهایی یا در کنار سه دوست دیگر خود به پایان برسانند.

داستان در آینده جریان داشته و حول محور یکی از کارگران The Ascent می‌چرخد؛ شرکتی که تمام جنبه‌های جهان بازی را مدیریت می‌کند. شخصیت اصلی داستان که به اجبار در این مجموعه فعالیت دارد، روزانه به محل کار رفته و وظیفه‌های خود را به سرانجام می‌رساند. این شرایط ادامه دارد تا اینکه The Ascent به دلیل نامعلومی از فعالیت باز ایستاده و آشوب تمام جهان را فرا می‌گیرد. در شرایطی که افراد سودجو سعی دارند از وضعیت به وجود آمده نهایت بهره را برده و به قدرت و ثروث بیشتری دست یابند، شخصیت اصلی قصه باید دلیل واقعی اتفاقات اخیر را یافته و The Ascent را به حالت اولیه‌اش بازگرداند. از ویژگی‌های شاخص جدیدترین محصول نئون جاینت می‌توان به گشت و گذار آزادانه در محیط و قابلیت شخصی‌سازی پروتاگونیست اشاره کرد.

طبق گفته‌ی سازندگان، The Ascent یک بازی داستان محور بوده و هیچ گونه حالت چندنفره‌ی رقابتی‌ای ندارد. با این حال، علاقه‌مندان می‌توانند از حالت کوآپ استفاده کنند. در ضمن، محصول مشترک نئون جاینت و کرو دیجیتال در روز انتشار به Xbox Game Pass اضافه خواهد شد تا مشترکان این سرویس قادر باشند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ی اضافی‌ای به تجربه‌اش بپردازند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا