سونی نسبت به شایعه ساخت فیلم The Amazing Spider-Man 3 واکنش نشان داد

مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز ۳؛ رویایی امکان‌پذیر!

شایعه ساخت فیلم The Amazing Spider-Man 3 - سونی

اخیرا شایعات بسیاری درباره ساخت فیلم The Amazing Spider-Man 3 وجود دارد و ظاهرا اکانت فضای مجازی سونی هم متوجه آن شده است!

فیلم Spider-Man: No Way Home بالاخره سه اسپایدرمن از دوران‌های مختلف را جمع کرد و در یک قاب قرار داد. شاید به همین دلیل هم محبوبیت این اثر سینمایی به شدت بیشتر از قبل شد و طرفداران ضمن دیدن ابرشرورهای قدیمی، اینبار شاهد دو مرد عمکبوتی دیگر هم در کنار نسخه تام هالند (Tom Holland) بودند.

این بازگشت شخصیت‌های قدیمی، از طرفی فوق‌العاده جالب بود که ببینیم واکنش آن‌ها به حضور در دنیای سینمایی مارول چیست. اما نکته جالب‌تر از آن، این بود که ببینیم در سالیان گذشته به آن‌ها چه گذشته و چه تغییراتی کرده‌اند. در واقع ابرشرورها که مرده بودند و اتفاق خاصی برای آن‌ها رخ نداده بود، اما دو پیتر پارکر (Peter Parker) قدیمی سینمای مارول، حرف‌های زیادی برای گفتن داشتند. البته جالب است که چندان فرصت زیادی به دو اسپایدرمن نوستالژی با بازی توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) داده نشد، اما همان صحبت‌ها کوتاه هم به شدت روی طرفداران تاثیر گذاشت.

اسپایدرمن توبی مگوایر در Spider-Man: No Way Home اعلام کرد که بعد از اتفاقات گذشته، ظاهرا با مری جین (Marry Jane) به تفاهم رسیده و آن‌ها با همدیگر کنار آمده‌اند. اما از سمت دیگر، پیتر پارکر شماره ۳ با بازی اندرو گارفیلد، اصلا اوضاع خوب و مساعدی نداشت. او در سکانس معروف بهم رسیدن سه مرد عنکبوتی رسما اظهار کرد که پس از مرگ گوئن استیسی (Gwen Stacy) که در پایان فیلم The Amazing Spider-Man 3 رخ داد، او هیچوقت نتوانست آرامش سابقش را به دست بگیرد. او پس از این اتفاق تا مدتی سعی کرد با این مسائل کنار بیاید، اما بالاخره خشم و غم وجود او را فرا گرفته و دیگر جلوی مشت‌های خود را نگرفته است!

به همین دلیل اسپایدرمن شگفت‌انگیز سینمای مارول، دچار افسردگی سختی شده بود که البته در No Way Home بخش بسیاری از دردهای او بالاخره تسکین داده شد. به همین دلیل هم پس از بازی فوق‌العاده حرفه‌ای اندرو گارفیلد در این نقش و تماشای داستان غم‌انگیز و متفاوت زندگی پیتر، طرفداران بسیاری خواستار ساخت فیلم The Amazing Spider-Man 3 شده‌اند. کاربران درخواست خود از سونی را با کمپین هشتگ #MakeTASM3 در فضای مجازی پخش کرده‌اند، و اخیرا نیز اکانت سونی به این موضوع واکنش نشان داده است.

«هشتگ شما را دیدیم!» اما آیا تصمیم به ساخت فیلم The Amazing Spider-Man 3 نهایی می‌شود؟

اکانت فضای مجازی سونی در توئیتر، اخیرا برای تبلیغی دیگر از نسخه بلوری فیلم Spider-Man: No Way Home (که رسما در تاریخ ۲۳ فروردین – 12 آوریل منتشر می‌شود)، اعلام کرده که «هشتگ شما را دیدیم، اما ما فقط تیم سوشال هستیم و تصمیم اینکه چه فیلمی ساخته می‌شود با ما نیست!». این اعلامیه یعنی گرچه تصمیم خاصی با تیم مدیریت حساب‌های کاربری سونی نیست، اما حداقل صدای کاربران به سازندگان رسیده است.

اندرو گارفیلد خود مدتی پیش اعلام کرده بود که برای ایفای دوباره نقش مرد عنکبوتی حاضر و آماده است، اما او فقط در صورتی این کار را انجام می‌دهد که داستان مورد نظر را بخواند و آن را در حد علاقه و انتظار طرفداران بداند. به گفته گارفیلد، او هرگز محبوبیت کرد عنکبوتی شگفت‌انگیز را به ریسک نمی‌اندازد و قصد ندارد تا شکست در نمرات دو فیلم The Amazing Spider-Man 1 و 2 یکبار دیگر هم تکرار شوند یا اینکه با احساسات طرفداران بازی شود.

با این وجود، حال که یک شروع دوباره پیش روی پیتر پارکر گارفیلد قرار گرفته و داستان تازه‌ای برای زندگی او نوشته شده است، هرگز بعید نیست که او دوباره برای ایفای نقش خود بازگردد. در حال حاضر طرفداران بسیاری خواستار ساخت این فیلم جدید هستند، و به همین دلیل هم اگر اثری یا عنوان The Amazing Spider-Man 3 ساخته شود و اندرو گارفیلد در آن حاضر باشد، قطعا آمار فروش آن اگر بهتر نباشد، حداقل نزدیک به No Way Home خواهد بود!

پس از اکران فیلم The Amazing Spider-Man 2، قرار بود جهان سینمایی سونی پایه‌گذاری شود و سپس ساخت The Amazing Spider-Man 3 و حتی 4 شروع شود. در این جهان جدید، اسپین آف‌هایی مانند ونوم (Venom) و موربیوس (Morbius) حضور پیدا می‌کردند و در نهایت، زمینه برای گروه Sinister Six فراهم می‌شد. سونی برنامه‌های بسیاری برای این جهان داشت، اما متاسفانه پس از استقبال ضعیفی که از TASM 2 شد، نهایتا سازندگان تصمیم گرفتند تا از ادامه کار دست بکشند و با استودیو مارول در Captain America: Civil War همکاری کنند.

با این وجود، از آنجا که در تریلر موربیوس چندین و چند ایستراگ به جهان The Amazing Spider-Man اشاره داشتند، تئوری بسیاری از طرفداران این است که پیتر پارکر اندرو گارفیلد در همین دنیا است و سونی آن را در آینده حتی بیشتر هم پرورش خواهد داد. بخصوص اینکه حال، همکاری با استودیو مارول اجازه می‌دهد تا آن‌ها هر کاراکتری از دنیای کمیک بوکی مارول را وارد داستان کنند!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا