تریلر نهایی Tenet صحنه‌های اکشن بیشتری را به نمایش می‌گذارد

تعدادی از منتقدان از پیچیدگی بیش از حد داستان گله کرده‌اند

استودیوی برادران وارنر ساعاتی قبل تریلر نهایی Tenet را از طریق یوتیوب در فضای مجازی به اشتراک گذاشت. این ویدیو در مقایسه با نمایش‌های پیشین تمرکز بیشتری روی صحنه‌های اکشن دارد.

کریستوفر نولان (Christopher Nolan) با فیلم The Prestige گوشه‌ای از علاقه‌ی خود به المان‌های علمی تخیلی در داستان را نشان داد تا آن را به صورت کامل در Inception و Interstellar به تصویر بکشد. او پس از ساخت Dunkirk بر اساس یک واقعه‌ی تاریخی، کار روی Tenet را آغاز کرد که المان‌های علمی تخیلی به خوبی در جای جای نمایش‌هایش دیده می‌شوند. جدیدترین ساخته‌ی نولان حول محور دو جاسوس می‌چرخد که می‌خواهند با استفاده از تکنولوژی وارونگی زمان (Inversion) جلوی آغاز جنگ جهانی سوم را بگیرند؛ جنگی که می‌تواند اثراتی به مراتب بدتر از یک جنگ هسته‌ای را بر سطح زمین باقی بگذارد.

استودیوی برادران وارنر ساعاتی قبل تریلر نهایی Tenet را از طریق یوتیوب در فضای مجازی منتشر کرد. نمایش‌های پیشین این فیلم جاسوسی بیشتر به جنبه‌های داستانی پرداخته و سعی ‌کردند مخاطبان را با فضای کلی حاکم بر آن و همچنین شخصیت‌ها آشنا کنند. هدف از چنین کاری، جلب نظر علاقه‌مندان به آثار داستان‌محور بوده است. ویدیوی جدید در مقایسه با تریلرهای قبلی تمرکز بیشتری روی صحنه‌های اکشن دارد. احتمالا تیم تبلیغاتی سعی داشته با این کار نشان دهد جدیدترین ساخته‌ی نولان نه تنها داستان پیچیده‌ای را در خود جای داده، بلکه صحنه‌های نفس‌گیری را شامل می‌شود که قادر است علاقه‌مندان به آثار پر زد و خورد را به وجد بیاورد. دیگر نکته‌ی جالب پیرامون تریلر جدید، پخش ترانه‌ی The Plan ساخته‌ی تراویس اسکات است (Travis Scott) که به‌طور اختصاصی برای Tenet آماده شد.

با توجه به تریلرهایی که تاکنون منتشر شده‌اند، می‌توان گفت Tenet مانند Inception و Interstellar فیلمنامه‌ی پیچیده‌ای دارد. برای اثبات این ادعا می‌توان به صحبت‌های جان دیوید واشنگتن (John David Washington) بازیگر نقش اصلی رجوع کرد. او در مصاحبه‌ی خود با وب سایت Comic Book گفته بود حین فیلمبرداری صحنه‌ها به‌طور مداوم از کریستوفر نولان سوال می‌پرسید تا بتواند درک کامل‌تری نسبت به جریان داستان داشته باشد. مایکل کین (Michael Caine) دیگر فرد حاضر در تیم بازیگری است که جملات مشابهی را به زبان آورد. او گفته بود معنای اسم فیلم را نمی‌داند. پیچیدگی‌های داستانی این اثر نه تنها هنرپیشه‌ها را سردرگم کرده، بلکه باعث شده منتقدان هم درک درستی از فیلم نداشته باشند. تعدادی از آن‌ها جدیدترین ساخته‌ی نولان را بیش از حد پیچیده می‌دانند.

از آن‌جایی که همه‌گیری ویروس کرونا هنوز به پایان نرسیده، نگرانی‌های بسیاری پیرامون عملکرد Tenet در باکس آفیس جهانی وجود داشته است. به هر حال، بسیاری از مسئولان پزشکی با وجود بهبود شرایط همچنان توصیه می‌کنند مردم به اماکن شلوغ نروند. اینطور که به نظر می‌رسد، آن نگرانی‌ها بی‌مورد بود؛ زیرا طبق گزارش‌های اخیر، استقبال مخاطبان بریتانیایی از جدیدترین ساخته‌ی کریستوفر نولان بالا بوده است. در انتها، لازم به ذکر است که اکران بین‌المللی این فیلم از تاریخ ۵ شهریور (مصادف با ۲۶ آگوست) آغاز می‌شود. مخاطبان آمریکایی هم از ۱۳ شهریور (مصادف با ۳ سپتامبر) می‌توانند به تماشای آن بنشینند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا