تیزر آیمکس فیلم Tenet را از اینجا ببینید‌ | همچنان مبهم!

این ویدیوی تبلیغاتی تنها ۳۰ ثانیه زمان دارد

اکانت شرکت IMAX در توییتر ساعاتی قبل تیزر آیمکس فیلم Tenet را به اشتراک گذاشت. این ویدیوی تبلیغاتی تنها ۳۰ ثانیه زمان دارد.

پس از اینکه همه‌گیری کرونا در آمریکا تا حدودی مهار شد، دولت محدودیت‌ها را به تدریج برداشت تا زندگی مردم به شرایط عادی بازگردد. مسئولان بهداشتی در همین بین تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا مردم در هنگام خروج از خانه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند اما این موضوع چندان جدی گرفته نشد تا آمار مبتلایان جدید بار دیگر صعودی شود. ادامه یافتن وخامت اوضاع، استودیوی برادران وارنر را مجبور کرد تا اکران Tenet را به مدت دو هفته به تعویق بیاندازد.

شرایط طی ۱۴ روز نه تنها بهتر نشد، بلکه بدتر هم شد. در نتیجه، زمان پخش جدیدترین ساخته‌ی کریستوفر نولان (Christopher Nolan) دو هفته‌ی دیگر عقب افتاد. در حالی که علاقه‌مندان خود را آماده می‌کردند تا از اواسط آگوست به سینماها رفته و Tenet را تماشا کنند، استودیوی برادران وارنر اکران این فیلم را تا اطلاع ثانوی به تعویق انداخت. با گذشت تنها هشت روز از این اتفاق، بیانیه‌ی جدیدی منتشر و اعلام شد مخاطبان ۷۰ کشور جهان از اواخر ماه آگوست می‌توانند این فیلم اکشن و جاسوسی را ببینند اما علاقه‌مندان آمریکایی باید تا اوایل سپتامبر صبر کنند.

شرکت IMAX که در زمینه‌ی تولید دوربین و تجهیزات اکران فعالیت دارد، تیزر آیمکس فیلم Tenet را از طریق حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرد. مطابق انتظار، این ویدیوی تبلیغاتی کوتاه بوده و تنها ۳۰ ثانیه زمان دارد. بخش عمده‌ی تیزرها و تبلیغ‌های تلویزیونی معمولا از صحنه‌های قدیمی تشکیل شده و در این بین، تنها چند صحنه‌ی جدید برای علاقه‌مندان به نمایش در می‌آید. این موضوع برای تبلیغ جدید Tenet هم صدق می‌کند. در نتیجه، نباید انتظار فاش شدن اطلاعات مهمی از داستان باشید. برای مشاهده‌ی ویدئو در توییتر می‌توانید به به توییتر آی‌مکس مراجعه کنید.

یکی از پیچیدگی‌هایی که پیرامون Tenet وجود دارد، به نام آن مربوط می‌شود تا جایی که مایکل کین (Michael Caine) یکی از نام‌های حاضر در تیم بازیگری حتی نمی‌داند معنی دقیقش چیست. در همین راستا، یکی از کانال‌های یوتیوب تصمیم گرفت ریشه‌ی این کلمه را جستجو کرده و اطلاعاتی را در این باره به‌دست بیاورد. نتیجه، یک ویدیوی حدودا سه دقیقه‌ای است که وظیفه‌ی صداگذاری‌اش را هایلی اتول (Hayley Atwell) بازیگر مطرح هالیوودی بر عهده دارد. طبق گفته‌های او، کلمه‌ی Tenet از یک پازل حک شده روی لوح‌های قدیمی برداشته شده است؛ پازلی که نمونه‌های مشابه آن در چندین لوکیشن قدیمی و مرتبط با دین مسیحیت پیدا شد.

تیزر آیمکس فیلم Tenet
تصویری از پازل تنت

این پازل شامل ۸ حرف مختلف زبان لاتین شده و جدا از اینکه کلمه‌ی Tenet را شامل می‌شود، اشاره‌ای به Saturn دارد. ساترن، نام یکی از ایزدهای رومی بوده که وظیفه‌ی کنترل زمان، کشاورزی و جادو را بر عهده داشته است. دیگر کلمه‌ی اشاره شده در پازل Arepo است؛ کلمه‌ای که به آلفا و امگا (حروف پایانی الفبای یونانی) اشاره دارد. آلفا و امگا نماد آغاز و پایان هم به شمار می‌روند. همچنین اگر ترتیب حروف پازل را به حالت صلیب در بیاورید، کلمه‌ای با معنای «پدر ما» نمایان می‌شود، در حالی که حروف A و O (نمادهای آلفا و امگا) بلااستفاده بیرون از صلیب قرار دارند. «پدر ما» اولین کلماتی هستند که خواننده در هنگام مطالعه‌ی دعای ربانی (دعایی مشهور در مسیحیت) با آن‌ها روبرو می‌شود. حضرت مسیح در این دعا خود را آغاز و پایان می‌نامد.

در حال حاضر نمی‌توان با قطعیت گفت اما ظاهرا کریستوفر نولان برای انتخاب نام جدیدترین فیلمش به سراغ یک پازل قدیمی رفته که با دین مسیحیت و ایزدهای رومی مرتبط است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا