عرضه‌ی دیجیتالی Tenet تا پیش از اکران گسترده رخ نخواهد داد

دلتان را صابون نزنید!

عرضه‌ی دیجیتالی Tenet

جان استنکی مدیرعامل شرکت AT&T در جریان کنفرانسی که اخیرا برگزار شد تاکید کرد عرضه‌ی دیجیتالی Tenet تا پیش از اکران گسترده اتفاق نخواهد افتاد.

فیلم Tenet که جدیدترین ساخته‌ی کریستوفر نولان (Christopher Nolan) به شمار می‌رود قرار بود اوایل ماه جاری میلادی به سینماهای سراسر جهان بیاید اما اکرانش به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا سه بار تاخیر خورد. بار اول برای پخش در تاریخ ۹ مرداد (مصادف با ۳۱ جولای) برنامه‌ریزی شد. بار دوم اکرانش تا ۲۱ مرداد (مصادف با ۱۲ آگوست) به تعویق افتاد. بار سوم هم نامش به صورت کامل از برنامه‌های اکران حذف شد. به بیان دیگر، اکران این فیلم اکشن و جاسوسی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.

با شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی، تماشای فیلم و سریال به یکی از سرگرمی‌های اصلی مردم در سراسر جهان تبدیل شد. استودیوها هم از این فرصت نهایت استفاده را برده و با کمک سرویس‌های استریم یا فروشگاه‌های آنلاین، محصولات جدید خود را به صورت دیجیتالی عرضه کردند. اتخاذ چنین سیاستی موفقیت‌آمیز بود و فیلم‌هایی مانند Trolls World Tour توانستند به رکورد قابل‌توجهی در فروش دست یابند. با اینحال، انتشار دیجیتالی بدون اکران گسترده گزینه‌ی مناسبی برای آثار بلاک‌باستر نبوده است؛ زیرا هزینه‌ی تولیدشان به قدری بالا است که عرضه‌ی آنلاین پتانسیل جبران را ندارد.

جان استنکی (John Stankey) مدیرعامل شرکت AT&T چندی پیش در یک کنفرانس ویدیویی حاضر شد و صحبت‌هایی را درباره‌ی موضوعات مختلف انجام داد. او در بخشی از کنفرانس تاکید کرد عرضه‌ی دیجیتالی Tenet تا پیش از اکران گسترده رخ نخواهد داد. استودیوی برادران وارنر زیرمجموعه‌ی AT&T محسوب می‌شود:

آیا فیلم‌های بلاک‌باستر مانند Tenet و Wonder Woman 1984 به صورت دیجیتالی عرضه می‌شوند؟ اگر این اتفاق بیافتد باید تعجب کرد. به شما اطمینان می‌دهم Tenet تحت هیچ شرایطی به چنین سرنوشتی دچار نخواهد شد.

بیان چنین جملاتی از سوی مدیرعامل شرکت AT&T به هیچ وجه دور از انتظار نبوده است. کریستوفر نولان از آن دسته فیلمسازانی است که توجه ویژه‌ای به سینماها داشته و آن را بخشی از زندگی اجتماعی ما می‌داند. به همین دلیل، از هفته‌ها قبل تمام تلاش خود را به کار گرفته بود تا بتواند جلوی تعویق در اکران را بگیرد. علاوه بر این، Tenet یک اثر بلاک‌باستر محسوب می‌شود که مبلغ قابل‌توجهی (۲۰۰ الی ۲۲۵ میلیون دلار) برایش هزینه شده است. اگر دیگر هزینه‌ها از جمله کمپین تبلیغاتی را هم اضافه کنیم، این رقم ممکن است تا ۵۰۰ میلیون دلار هم افزایش یابد. با در نظر گرفتن این موضوع، کاملا منطقی است که مدیران استودیوی برادران وارنر علی‌رغم ارتباط نزدیک با سرویس HBO Max تمایلی برای انتشار دیجیتالی نداشته باشند.

داستان Tenet درباره‌ی دو جاسوس است که از سوی یک سازمان ماموریت می‌یابند تا جلوی آغاز جنگ جهانی سوم را بگیرند. تیم بازیگری این اثر نام‌های شناخته شده‌ای را در خود جای داده که برای مثال می‌توان به جان دیوید واشنگتن (John David Washington)، رابرت پتینسون (Robert Pattinson)، کنت برانا (Kenneth Branagh) و الیزابت دبیکی (Elizabeth Debicki) اشاره کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا