#مهسا_امینی

شرکت Tencent استودیویی با هدف توسعه بازی‌های AAA در آمریکا تاسیس کرد

حضور پررنگ‌تر تنست در آمریکا!

شرکت Tencent / تنسنت

شرکت چینی Tencent به دنبال حضور پررنگ‌تر در صنعت بازی‌های ویدیویی، استودیوی بازی‌سازی تازه‌ای با هدف توسعه‌ی عناوین AAA در کالیفرنیای آمریکا تاسیس کرد.

با استناد به خبرگراری رویترز، به نظر می‌رسد شرکت تنسنت تصمیم دارد فعالیت‌های خود در بازارهای خارج از چین را گسترش دهد؛ از این رو این هولدینگ بزرگ چینی، استودیویی جدید در کالیفرنیا آمریکا با نام LightSpeed LA با هدف توسعه‌ی عناوین AAA تاسیس کرده است. استیو مارتین (Steve Martin)، مدیر سابق راکستار گیمز، مدیریت این استودیو را برعهده داشته و برخی از اعضای آن را کارکنان سابق 2K Games، Insomniac و سونی، تشکیل داده‌اند.

هنوز اطلاعاتی از پروژه در دست ساخت LightSpeed LA منتشر نشده است. Tencent طی استراتژی تازه‌ی خود قصد دارد در بازار خارج از چین حضور پررنگ‌تری پیدا کند و این به معنی توسعه بازی‌هایی مناسب برای ذائقه‌ی مخاطبان غیرچینی خواهد بود.

در راستای همین خبر، چندی پیش مشخص شد که Tencent مسئولیت ساخت بازی System Shock 3 را برعهده گرفته است. این بازی ترسناک که با موتور یونیتی (Unity) در حال توسعه است، ماجراهای قسمت دوم را ادامه خواهد داد. هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار این عنوان روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌‌باکس وان و رایانه‌های شخصی مشخص نشده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا