#مهسا_امینی

آیا بازسازی 1990 Teenage Mutant Ninja Turtles تولید می‌شود؟

روند مذاکره آغاز شده است

بازسازی 1990 Teenage Mutant Ninja Turtles

بابی هربک بازیگر، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی در مصاحبه‌اش با وب سایت Comicbook از احتمال ساخت بازسازی 1990 Teenage Mutant Ninja Turtles خبر داد.

لاک‌پشت‌های نینجا نخستین بار در سال ۱۹۸۴ میلادی و در قالب یک کمیک بوک معرفی شدند. جدیدترین مخلوق‌های کوین ایستمن (Kevin Eastman) و پیتر لایرد (Peter Laird) طی مدت زمان کوتاهی مورد توجه قرار گرفته و راه خود را به مدیوم‌های مختلف از جمله تلویزیون و سینما باز کردند. اولین اقتباس سینمایی لاک‌پشت‌های نینجا تحت عنوان Teenage Mutant Ninja Turtles و در مارس ۱۹۹۰ روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و به فروش بسیار خوبی دست یافت. در حالی که بسیاری انتظار داشتند مانند Masters of the Universe به یک شکست تجاری تبدیل شود.

موفقیت‌های مالی فیلم، تهیه‌کنندگان را به ساخت قسمت‌های بعدی سوق داد که نتایجش Teenage Mutant Ninja Turtles 2: The Secret of the Ooze محصول ۱۹۹۱ و Teenage Mutant Ninja Turtles III محصول ۱۹۹۳ بودند. این دو فیلم توانستند هزینه‌های ساخت خود را به جبران کرده و به مرز سوددهی برسند اما موفقیت‌هایشان قابل‌مقایسه با قسمت اول نبود. همین مسئله باعث شد ایده‌ی ساخت قسمت چهارم به طور کامل کنار گذاشته شود. در حالی که فیلمنامه‌اش نوشته شده و قرار بود تحت عنوان TMNT IV: The Foot Walks Again روی پرده‌ی نقره‌ای برود.

بابی هربک (Bobby Herbeck) بازیگر، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Comicbook انجام داد. او در بخشی از گفتگو فاش کرد به همراه کیم داوسون (Kim Dawson) مشغول کار روی بازسازی 1990 Teenage Mutant Ninja Turtles بوده و مذاکره‌ای را هم با استیو بارون (Steve Barron) کارگردان قسمت اول انجام داده است. هربک در پاسخ به اینکه آیا تمایلی برای ساخت قسمت جدید وجود دارد یا خیر گفت:

پاسخ سوال شما «بله» است. تلاشمان را به کار گرفته‌ایم تا این پروژه به سرانجام برسد. می‌خواهیم نسخه‌ی بازسازی را تولید کنیم. طرفدارانمان در اینستاگرام به طور مداوم می‌پرسند چرا شما بازسازی قسمت اول را نمی‌سازید؟ بنابراین، خیلی دوست داریم این اثر ساخته شود.

حقیقتش را بخواهید، لاک‌پشت‌های نینجا به شخصیت‌های مشهوری تبدیل شده و حالا بخشی از فرهنگ عامه هستند. آن‌ها نه تنها به دست فراموشی سپرده نمی‌شوند، بلکه فرنچایزشان به مروز زمان بزرگتر خواهد شد. واقعا دوست دارم به این فرنچایز برگردم.

با استیو بارون و برایان هنسون (Brian Henson) صحبت کردیم و اگر فرصتش به وجود بیاید، اگر استودیویی با این پروژه موافقت کند، برمی‌گردیم و آن را ریبوت می‌کنیم.

لاک‌پشت‌های نینجا طی سال‌های گذشته فرنچایز بسیار سودآوری بوده است. شرکت IDW Publishing در سال ۲۰۱۱ میلادی انتشار مجموعه‌ی جدید آن را آغاز کرد. در همین بین، مایکل بی (Michael Bay) تهیه‌کننده و کارگردان آمریکایی ریبوت مجموعه‌ی سینمایی‌اش را ساخت و تحت عنوان Teenage Mutant Ninja Turtles به سینماهای سراسر جهان فرستاد. از آن‌جایی که این اثر توانسته بود به فروش بسیار خوبی دست یابد، قسمت دومش با نام Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows ساخته شد.

طرفداران چهار لاک‌پشت رزمی‌کار طی سال‌های اخیر شاهد تولید یک اقتباس سریالی به نام Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles و یک انیمیشن سینمایی به نام Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles هم بوده‌اند. انیمیشن سینمایی به شدت مورد استقبال قرار گرفت و فروش بالایی را در سینمای خانگی به ثبت رساند.


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا