فیلم Teenage Mutant Ninja Turtles 1990 به‌زودی روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت

به مناسبت ۳۰ سالگی

فیلم Teenage Mutant Ninja Turtles 1990

شرکت فدم ایونتز تصمیم گرفته به مناسبت ۳۰ سالگی فیلم Teenage Mutant Ninja Turtles 1990 آن را برای مدت محدودی به سینماها بازگرداند.

پس از تبدیل شدن ویروس کرونا به یک بحران جهانی و بسته شدن اماکن عمومی در پی اجرای قرنطینه‌ی خانگی، استودیوهای فیلمسازی تصمیم گرفتند اکران جدیدترین محصولاتشان را تا بازگشایی سینماهای سراسر جهان عقب بیاندازد. با گذشت چند ماه از مارس، شرایط کشورهای مختلف بهبود یافت و برخی از سالن‌های تماشای فیلم به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجازه‌ی فعالیت دریافت کردند. از آن‌جایی که همچنان بسیاری از سینماهای بزرگ و پرفروش بسته بودند، استودیوها تمایلی به اکران فیلم‌های جدید نداشتند. در چنین شرایطی، زنجیره‌های سینمایی با همکاری تعدادی از شرکت‌ها اکران مجدد تعدادی از فیلم‌های قدیمی را در دستور کار قرار دادند؛ روندی که همچنان ادامه دارد.

فدم ایونتز (Fathom Events) که در زمینه‌ی پخش آثار کلاسیک و مستقل فعالیت دارد، تصمیم گرفت فیلم Teenage Mutant Ninja Turtles 1990 را به مناسبت ۳۰ سالگی‌اش بار دیگر روی پرده‌ی نقره‌ای ببرد. طبق اعلام این شرکت، اولین اقتباس سینمایی از کمیک بوک‌های لاک‌پشت‌های نینجا به مدت سه روز و از ۱۵ الی ۱۷ آبان (مصادف با ۵ الی ۷ نوامبر) به سینماها می‌آید تا علاقه‌مندان بتوانند بار دیگر به تماشایش بنشینند. داستان این اثر با معرفی اپریل اونیل معرفی می‌شود که یک گزارشگر بوده و سعی دارد درباره‌ی افزایش میزان جرم و جنایت در نیویورک تحقیق کند. او در جستجو برای یافتن حقیقت متوجه می‌شود گروهی تحت عنوان فوت به رهبری شردر مسئول وقایع اخیر است.

قبل از اینکه اپریل اونیل فرصتی برای افشای حقیقت به دست بیاورد، از سوی تعدادی از فوت‌ها مورد حمله قرار می‌گیرد اما رافائل او را نجات داده و به مخفیگاهشان در فاضلاب می‌برد. پس از اینکه استاد اسپلینتر درباره‌ی ماهیت خود و لاک‌پشت‌ها توضیحاتی را ارائه داد، چهار شخصیت اصلی اپریل را به آپارتمانش می‌برند. آن‌ها به محض بازگشت متوجه می‌شوند استاد اسپلینتر توسط شردر و افرادش گروگان گرفته شده است. همین اتفاق، باقی داستان را زمینه‌چینی می‌کند. فیلم Teenage Mutant Ninja Turtles 1990 علی‌رغم نقدهای متوسط موفق شد ۲۰۲ میلیون دلار در زمان اکران خود فروخته و پرفروش‌ترین اثر سینمایی و مستقل آن زمان نام بگیرد.

موفقیت‌های دومین ساخته‌ی استیو بارن (Steve Barron) در مقام کارگردان به ساخت دو دنباله منجر شد که تحت عنوان‌های Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze و Teenage Mutant Ninja Turtles III در سال‌های ۱۹۹۱ و ۱۹۹۳ میلادی به سینماها آمدند. بد نیست بدانید برای به تصویر کشیدن لاک‌پشت‌های نینجا در قسمت اول از لباس‌های مخصوص استفاده شد اما در قسمت‌های دوم و سوم شخصیت‌های اصلی داستان با استفاده از جلوه‌های کامپیوتری خلق شدند. اگرچه قسمت‌های دوم و سوم به سوددهی رسیدند اما هیچ کدام نتوانستند موفقیت‌های تجاری قسمت اول را تکرار کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا