#مهسا_امینی

تدریس با استفاده از کنسول بازی ویدیویی، جدیدترین روش تدریس معلم خلاق!

بازی‌های ویدیویی می‌توانند بخشی مهم از آینده تدریس باشند؟

تدریس با کنسول بازی

معلم خلاق با استفاده از ۲۰ ایکس باکس سری اس، چند نینتندو سوییچ و پلی استیشن ۵ تدریس می‌کند! یک معلم گیمر ثابت کرد که تدریس با کنسول بازی و به طور کلی بازی‌های ویدیویی به راحتی امکان پذیر است!

نظام آموزشی در جهان همیشه به دنبال روش‌های نوین برای تفهیم هر چه بهتر دانش آموزان و افزایش علاقه آن‌ها به کلاس درس است. البته بیماری منحوس کووید-۱۹ سبب شد معلمان و دانش آموزان برای ارتباط با یکدیگر به فضای مجازی روی آورند که می‌توان آن را تنها نکته مثبت این بیماری دانست. در حالی که این موضوع در اوایل بسیار برای دانش آموزان و معلمان سخت بود، در پایان سبب بازگشایی درهایی جدید در برابر آن‌ها شد. حال یک معلم زبان انگلیسی با روی آوردن به بازی‌های ویدیویی، یک قدم از همه پیش‌تر گذاشته و در حال حاضر با استفاده از ۲۰ کنسول ایکس باکس سری اس، چند کنسول نینتندو سوییچ و کنسول پلی استیشن ۵ تدریس خود را پیش می‌برد!

این معلم خلاق که با نام AnonymousCerealBowl در شبکه اجتماعی ردیت شناخته می‌شود طی روزهای اخیر عکس‌هایی از کلاس درس بازی محور خود منتشر کرده است. همانطور که اشاره شد، کلاس او از ۲۰ کنسول ایکس باکس سری اس بهره برده که همه به صورت جداگانه توسط دانش آموزان استفاده شده و هر کدام از آن‌ها حداقل دارای ۲ باندل بازی فورتنایت به لطف سرویس گیم پس است! در کنار آن‌ها چند دسته اضافه ایکس باکس و چند شارژر تعبیه شده است. این معلم در کنار این ایکس باکس‌ها، ۴ عدد کنسول نینتندو سوییچ به همراه چند جوی کان اضافه و یک عدد پلی استیشن ۵ باندل بازی Horizon: Forbidden West به همراه دسته دوال سنس اضافه و شارژر تهیه کرده است.

او پس از انتشار عکس‌ها تلاش کرد به تمام پرسش‌های مخاطبین خود پاسخ دهد و از جمله پرسش‌های متداول می‌توان به روش تدریس، تامین هزینه و اخذ مجوز برای این کار اشاره داشت. او اشاره کرد که دانش آموزان او، دانش آموزانی با سطح دانش بالا از زبان انگلیسی هستند و او، از بازی‌های ویدیویی برای تدریس ادبیات استفاده کرده و پس از تجربه بازی‌ها، همراه با دانش آموزان به بررسی داستان آن‌ها می‌پردازد. او در پاسخ به دو پرسش دیگر اشاره داشت که او مدرس مدرسه دولتی سطح اول (مدارسی که معمولا متشکل از دانش آموزان سطح پایین جامعه از لحاظ مالی هستند) در ایالت اورگن کشور ایالات متحده بوده و پس از متقاعد ساختن هیئت مدیره و کمک مالی آن‌ها، این کلاس را تشکیل داده است. او با استفاده از بازی‌های ویدیویی به تدریس مفاهیم ادبی و بررسی مسیر سفر و پیشرفت قهرمان بازی‌ها می‌پردازد.

در کنار پرسش‌های فراوان، بسیاری به تحسین این معلم خلاق پرداخته و نظرات مثبتی ارائه داده‌اند. برخی دیگر نیز به او پیشنهاد مکاتبه با شرکت مایکروسافت یا لری هریب (Larry Hryb) ملقب به Major Nelson، از برنامه نویسان موفق شرکت مایکروسافت، برای کمک گرفتن را داده‌اند که معلم داستان ما پاسخی برای آن‌ها نداشت.

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، معلمان در سر تا سر جهان به دنبال روش‌های نوین برای پیشرفت روش تدریس خود هستند و این موضوع می‌تواند سبب علاقه هر چه بیشتر دانش آموزان به کلاس درس شود. داستان گیرای بسیاری از بازی‌ها همان چیزی است که همه ما را درگیر خود کرده و بدون شک سبب پیشرفت ما از بسیاری جوانب شده و خواهد شد. پیشرفت تکنولوژی و داستان سرایی که از قرن‌ها پیش سبب پیشرفت فرهنگ‌ها شده، امروزه با یکدیگر تلفیق شده و بازی‌هایی بزرگ چون God of War، It Takes Two و بسیاری عناوین بزرگ دیگر را به ارمغان آورده است. باید دید در آینده تا چه میزان از این روش استقبال شده و البته باید نتیجه این امتحان بزرگ را تحت نظر داشت. نظر شما درباره تدریس با کنسول بازی این معلم خلاق چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا